1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во текот на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од soledad, 28 ноември 2009.

  1. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    јас со првото дете имав многу желба за секс како нимфоманка бев :lol: повеќе маж ми се плашеше да не ми се случи нешто, премногу го замарав крајниот термин правевме и за 2 3 дена се породив :lol:
     
  2. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    Кога сме кај сексот :tmi: ајде да кажам дека во текот на првата бременост од страв првите 3 месеци немавме односи ама затоа после до последен момент :D само мм внимаваше многу, е сега исто скоро 2 месеци немавме, што од страв ,што од мачнините што ги имав ама искрено и немам желба за секс , само сакам да ве прашам какви препораки имате од гинекололозите,мене матичниот секоја контрола ми нагласува може да имам односи ама строго со кондом :( е сега мм не се противи нели се за доброто на бебчето, ама до сега сите брисеви ми биле негативни фала богу а искрено да ви кажам и никогаш до сега не сме користеле кондоми во брак сме 5 години ,али сега ајде :$
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Јас првите три месеци немав секс но се испаничив затоа што вториот пат кога имавме секс а бев веќе бремена ми потече малку розевко и прекинавме сега после трети имаме не толку често но сепак го имаме, а гинекологот не ми ни забранил ниту ништо. Долго разговарав на таа тема затоа што бев уплашена но ме опушти и ми рече дека нема никаков проблем да си имам секс
     
  4. billyy

    billyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    15
    Доколку се е во ред со бременоста можеш да имаш секс колку што ти душа сака... јас уживав во сексот додека бев бремена посебно до 6-ти месец, потоа малку поретко :) Кога ќе влезеш во 9-ти месец велат дека оргазмот може да го забрза породувањето... Значи ако се си е како што треба уживајте... можеби ќе го имате и најубавиот секс во животот
     
  5. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    јас имам најнормална бременост и откако сум останата бремена само еднаш пробавме ама ништо цели бевме здрвени двајцата,хехехе и ништо се откажавме :lol:
    нависитна ви завидувам на тие што си имате нормално , ама ајде кај и да е ке издрќжиме уште малку, па после :$
     
  6. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    вчера имавме... ама најнормално без глупирања... и дали дека јас цела здрвена за 1 пат после сексот така нешто ме заболе лево кај јајникот и еве и денес имам ко тапа болка на моменти може и од сугестија ама ете.....што може да е? а да...и пред чимот осекав надуеност може и тоа ке да е а? :?:
     
  7. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.190
    Не би требало да имаш проблем, може да ти е нешто сосема друго.
    Ако не дај боже имаш проблем, најверојатно би прокрварела.
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  8. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    времето е за никаде може и преладена си и затоа осекаш така надуеност а за секс ако ти е се во ред со бременоста без болки контакции и крварења можеш да си имаш али без акробации :D :D а ова што го опишуваш ти е од прелада замоткај се со едно кебе од нозето до стомакот и свари си едно чајче и така потстопли си се ке ти помине
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Aаааа.... епа може да е од прехладата.цела недела многу кашлав бев болна.. мене уствари ме заболе секундарно кога се накашлав.иначе се во ред ми е фала му на господ. фала ви :* :* :*
     
  10. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Otkako ostanav trudna,samo ednas vodevme ljubov so mazuleto....mene ic ne mi bese ubavo,ama aj vikam grevota za mm.Celo vreme bev napnata,ne znam ne mozev da se opustam a kamo li da doziveam orgazam.
     
  11. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Многу сум исплашена...Последниве денови чувствувам болка при пенетрација :( Незнам дали е нормално, иако се мислам дека не е..но мешето веќе видно ми се познава па при подлабока пенетрација чувствувам како негде да `мава` и заболува како живец од заб... :|
    Имам и појачан исцедок, но, се` се плашам да не е некоја инфекција или штознам...=(
     
  12. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    помини кај матичниот..јас за секоја ситница го гњавам..јави му се прашај дете е не е шала :?:
     
  13. roza102

    roza102 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    81
    на нас ни забрани докторот да имаме односи до 12 недела од бременоста ама ние си продолживме со апстиненција и после тоа :lol: јас немам ич желба а ниту мажот ми не ме напнува. се зафркаваме дека сме како братче и сестриче сега. ми има спомнато докторот дека препорачливо е да се користи презерватив додека жената е бремена и дека мажот треба да одржува многу хигиена,кај нас бремените бил намален имунитетот и лесно настанувале инфекции кои инаку вон бременоста не би ги добиле
     
    На katalina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    не и е ништо нас господ не чува :) се додека си е културно и со исаф дозволено си е... на почетокот на сите ни е шубе да имаме односи ама после тоа мора малце :lol: :$ на нас матичниот ни кажа доколку е нормална бременоста после 12недела може... :)
     
  15. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    Најнормално , како да не сум бремена :rofl: , гледам некои трудници немаат желба, ама мене пустотоникако да ми снема желба :rofl:
     
  16. roza102

    roza102 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    81
    форко мило ми е што сте добри :) блазеси ви на тие што имате желба за секс :lol: ако останам ваква и после породувањето ќе си има мажот ми мака :lol: кутриот само рачуна уште колку време треба да чека,ама онака со усул ме потпрашува,многу ми е интересен :lol: кога му кажав дека треба и скоро еден месец после породување да чекаме ги обеси увцињата :lol:
     
    На Forko му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Додека бев бремена во 3 пополноќ да ме разбудеше сопругот ќе се согласев за секс и имав секс се до последниот ден. :)
     
  18. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    розич па да не те учам сега :D предигра и да не беси увциња :lol: се шалам и јас кога имам мислам повеќе на неа него на самиот секс..ама ете дужност си е дужност :D позз до сите :P :*
     
    На roza102 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. roza102

    roza102 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    81
    :rofl: :rofl: :rofl: мислам дека ниту предигра веќе не му помага :rofl: :rofl: :rofl: после оваа бременост нема да му текне за второ дете :rofl: :rofl: :rofl:
     
  20. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Блазе си ви на тие што имате желба :( ...Јас немам , но мислам повеќе од страв дека е...