1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

  1. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Не благодарам! Не за друго, воопшто не ми е хигиенски...
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Се останува бремена и на неплоден ден. Ова од искуство од блиска другарка. :)
    Затоа трк земај апче боже свршил во тебе и гајле си немаш. Не се штетни сум прашала јас лично гинеколог.
     
  3. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.080
    Допаѓања:
    20.837
    Пол:
    Женски
    Да да кај секој различно ама сепак има ризик, подобро да се спречи отколку да се лечи. Блиска пријателка остана бремена од предсемена течност, имале односи 2-3 пати поред БЕЗ КОНДОМ и си го однесе. Затоа пазете :)
     
  4. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    не е хигиенски, ама е мн убо :D
     
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276

    Леле незнам како не ви е гадно бре, ај остајте хигиената ами внатре дека е полно крв ќе биде како да се ствара вакуум, плус спечифичниот мирис на течноста- и не ми зборувајте па под туш, па ќе се измијам- зарем не ви е гадно кога ќе го извади од вас целиот обоен :| :x

    Оваа ситуација ми е ептен парадоксална бидејќи од една страна некои што го прават ова се гадливи за некои банални работи- пример се гадат кога ќе видат некоја храна и сл, а не се гадат од овој чин.

    Апсурдно во секој случај.
     
    На kate21, Bokicka, slobodka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    аман бре луѓе па не се прави тоа првите 2-3 дена кога најмногу ти тече... Ако сакаш секс за време на менструација нормално кога е при крај, ставаш тампон неколку часа пред тоа ,го вадиш и 30-40мин немаш мака, слободно уживаш
     
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Како и да е, сеуште неможам да сфатам како неможете да ги контролирате нагоните неколку дена? :^)

    Сепак на кого како му одговара така нека прави- јас дефинитивно не сум поборник на ваков секс.
     
  8. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Јас сум имала ама во последните денови. Тогаш имам многу малку, така да и не ни е било некој проблем, ниту пак ме болело, и се чувствувам исто како и кога немам :D . Инаку секогаш си имаме секс со кондом, без разлика дали станува збор за менструација или не, па никогаш не го валкам дечко ми. Не ми се допаѓа секс за време на менструација во првите денови кога е пообилно, барем кај мене.
     
  9. Ivana.82

    Ivana.82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    1
    Имавме односи со дечкото на третиот ден од менструација...не ви препорачувам..незнам зашто се излажавме и ние ,особено јас...има непријатен мирис и не е убаво чувството...
    Сега поминаа неколку денови од односот чуствував болка и печење при мокрењето..се надеваме дека не е некоја инфекција...сепак можете да се стрпите неколку дена,не ви препорачувам ,Позз
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Да, сум имала, ама не во првите денови кога ми е најобилно, туку во последните 2-3 дена. Не забележав некаква разлика, не ме болеше и немаше многу крв како што пред тоа си замислував дека ќе има. Нормално, користевме кондом. :)
     
  11. Ivana.82

    Ivana.82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    1
    За болка нема некоја болка воопшто и не се осеќа,крварарењето зависи од секој посебно,нема некои промени но најризични се бактериите и инфекциите,еве јас имав однос пред 3-4 дена и сега чуствувам печење и болки,бев на лекар и имам некоја инфекција утре ке утврдам што е..
    Сепак не би препорачала пред се заради инфекциите. :)
     
  12. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Никогаш не сум имала и не планирам да имам.
    Како прво бидејќи ми е многу гадно без разлика кој ден е.
    Како второ заради инфекциите кои можат да се добијат при ваквиот однос.
     
  13. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Сум имала анален секс за време на менструација инаку сум била со тампон така да никакви допирни точки немало со крвта или мирис или што и да е.
    Не практикувам често ваква опција, ама ако се сака секогаш ќе се изнајде задоволувачко решение, :) .
     
  14. GirlMk

    GirlMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Аууу ова дефинитивно Не! Гадно... :puke:
    мислам дека тој и не би се противел али мене нема да ми е убаво :x
    Уфф од самата помисла :puke:
     
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Може,ама многу ретко,зависи дали веќе е исфрлена јајце клетката .
    Јас редовно се сексам кога имам циклус и редовно му давам да свршува во мене ...Досега немам забременето,а отсега натаму - сеедно ми е :rofl:
    Чувството да се сексаш кога имаш менструација е забегано , тооолку лубрикација на едно место, нема шанси да не свршиш!
     
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Да, сум имала и еве ме права и здрава :) . Се ми е јасно, и инфекции, хигиена дрн дрн... ама баш тогаш знае да ме извади од контакт а + и 2 дена слободни (без дете :D ) :rock:
     
  17. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    постојат инфексции ама кој мисли на нив ха ха ха,сексот за време на менструација е преубав јас не му оставам да сврши во мене зза секој случај,само не можам да иимам првиот ден кога ке ми дојди оти ме боли стомакот и сум нервозна нејкам некој да ме допри а камоли секс да имам нема шанса :)
     
  18. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    :envy: Грозно нешто, никад нема да му дозволам!!! :puke: :puke: :puke:
     
  19. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    На сред секс ми се случи да добијам и кога завршивме заприметивме крв :worried: но сексот беше одличен незнам зошто ама многу ми беше убаво... :D а никогаш немаме додека имам добиено а и нема ни да имаме поради можните инфекции но ете се случи па се надевам се ќе е во ред :)
     
  20. Mila008

    Mila008 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    јајце клеткаа е спремна да се оплоди во првите 24 часа откако ќе излезе од јајникот тоа значи еден ден во 30 :)