1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

  1. Mila008

    Mila008 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Секс кога имаш менструација не е ништо посебно . ако си одржувате хигиена и имате јак имунитет мали се шансите за инфекции ... а забременување при менстуација се случува мнооооогу ретко една во 1000 :D затоа што можно е да се забремени само денот кога ти е овулација (24 часа) бидејќи оплодувањето мора да се случи на почетокот на јајцеводот а никогаш во матката :)
     
  2. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Ако е од 4ти ден натака може да имам секс ама пред тоа шанси нема.
    БЉАААААААК КО СВИЊА ДА СМЕ ЗАКЛАЛЕ ВО КРЕВЕТОТ.
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Ми се има случено еднаш да имаме секс за време ма менструација ама бевме ептен попалени :$ , тешко беше да се воздржиме! Да си бидам искрена не ни помислив на инфекции и нередот кој ќе го преизвикаме,туку само се препуштив на задоволството :angel: ! За среќа немаше нешто многу извалкано, внимателни бевме :P а и во последните денови од менструацијата бев!
    Инаку не го практикуваме тоа често, сепак поопуштена сум кога не сум во тие денови!
     
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Речиси секогаш имам секс за време на менструација.Користам тампони и откако ќе го извадам и во најобилните денови скоро и не ми тече, изгледа тоа тампонот се` собира :D А и на дечко ми досега не му засметало, одма ќе се измиеме после и готово.
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Сум имала 2 пати, во последните денови наменструацијата, се истуширам пред тоа и после веднаш се истушираме пак, ама престанав, веќе нема шанси, како прво мене ми беше многу глупо и гадно, никако не можев да се опуштам, а како второ - страв ми е од инфекции.
     
  6. A-R

    A-R Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Дали може да се остани бремена за време на менстроација??..и дали дејствува апчето ден потоа???????
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    ^ шансите се минимални но постојат. Баш кога разговарав со гинекологот кажа дека најголемите грешки се случуваат во незаштитен секс за време на менструацијата. Има случаи на бременост.
    Некој погоре кажа може само да се забремени само во 24 часа во тек на еден месец да го речеме. Епа ако одиме конкретно по книга можеби, во пракса кај младите здрави жени се има многу плодни денови. Речиси секој ден може да е поволен за забременување (секоја жена е различна мора да се знае тоа, секоја има различни плодни денови) со исклучок на двата дена пред самото добивање кои се речиси сигурни дека нема шанси забременување, али денес жените најчесто немаат редовна менструација, па ај оди биди сигурен кои се тие 2 дена. Бар мене така ми кажа стручно лице, на него му верувам не на една лекција во билогијата. Јас не го сваќам ни ризикот да имаме незаштитен однос, само од чисти мерак па да си лупам глава после. И кој сака секс во менструални денови треба да си внимава.

    А за мене кога станува збор за секс при менструација НЕ ФАЛА. Не е хигиенски. Прво и основно е тоа, а второ би ми било ужасно непријатно. Сум имала 5ти ден последен и сум се пазела и само ѕиркав да не протекло, беај не фала!
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    АУ НЕ НЕ НЕ. Гадно бре!!! Ма не, Одвратно........ Јас барем не можам....И на тој мужот нема ли да му биде гад??? Мене ми е, и да сум машко би ми било. Па после се наоколу да се умачка..Не знам..Јас таква сум гадлива...И алоо хигиенаа? триење влези излези...грдо е бе!!
     
  9. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Леле, па ова е целото за спојлер ама пробавме ние баш пред некој ден !! :puke: :puke: :puke: Одвратно беше!! Не ни траеше ама ајде онака демек и ние сме пробале!! Па не свиња, незнам како што да се колеле!! :puke: :puke:
     
  10. limun

    limun Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Dobriot Sofer i na Crveno Pominuva :)
     
    На Stoilovska, Nuny, vatrenas и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Е да, ама па ние кога имавме секс не работеше семафорот и немавме ориентација! :rofl: :rofl: :rofl:

    Боже, Боже што се нема да прочиташ! :lol: :lol:
     
  12. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Не, благодарам !
    Доволно е што моето меѓуножје е крваво, немора и неговото да биде обоено.
    Гадно ми е бре, и не би имала секс за време на менструација и да знам дека другиот ден ќе умрам.
    Паметен е Петко си знае дека кога ќе дојдат тие денови комуникацијата ни е на дистанца, нема страсни бакнежи, предизвикувачки допири и погледи, зошто тогаш хормоните ми вријат и само да ме допре се претварам во млад напален мајмун.
    Сакам а неможе и одма главата ме боли, затоа договор, знам те-знаш ме, не дирај ме-не дирам те.
     
  13. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    ja imam seks so decko mi i koga dobivam,ne vo prvoit i vtoriot den tuku nekade retiot ili cetvrtiot koga mi e poslaba i koga ne osekam bolki....nema tuka nisto strasno veruvajte,..
     
  14. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    досега сум немала шо знам некако мие нехигиенски и неубаво и башка тоа тогаш можат да се закачат и инфекции
     
  15. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    При секс за време на менструација има најголема можност за фаќање инфекција бидејќи тогаш нашата вагина е рај за бактерии.
    А јас и дечко ми не практикуваме секс на добиено. (ваљда пошто сум имала добиено два пати од кога имаме секс :rofl: ).
    Ама како и да е, тогаш ми вријат хормони а гадно ми е, и се на се тежок период.
    Сме се договориле дека нема секс тогаш, и мене ми е гадно и него му е гадно.

    Хепи енд.
     
  16. Plavokosa

    Plavokosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    20
    да, имам секс за време на менструација без разлика кој ден е само да не ме боли стомак
     
  17. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Не, не!
    Никако, пред се од хигиенски причини, инфекции и сите последици кои можат да се случат.
    Тоа би било како крвопролевање, а не секс за уживање. :x
     
  18. Toksichnata

    Toksichnata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    3
    денеска ми е последен ден .. бев кај дечко ми дома .. видов немам менструација и решивме да имаме односи .. јас не сум скината .. имавме односи без кондом .. али да речеме 3 4 см ми влезе .. доаѓам дома ми тече крв дали е можно да сум скината .. се плашам .. ПОМОШ
     
  19. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    уште мислиш дека си невина па нормално дека не си повеке и шо има тука страшно си сакала и ти не те натерал на сила
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Toksichnata

    Toksichnata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    3
    ипак се има мала возбуда .. се прашувам дали е од добиеното .. или сум скината тоа ме интересираше .. сеа незнам .. зашто имам слушано дека коа ќе се скинеш треба да потече одма крв .. но ова беше коа јас стигнав дома .. и малце ме пече .. мислите дека сум се скинала или од добиеното ?