Семинарска работа

Дискусија во 'Образование' започната од WhiteAngel, 8 февруари 2011.

 1. Greenny

  Greenny Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  38
  Да не има некој случајно семинарска за Интерпол?
   
 2. AmericanWoman

  AmericanWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  349
  Женски некој нешто за Кејнз дан имат ? :)
   
 3. lovelost

  lovelost Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  15
  Може некој да ми каже кои се правилата за правење семинарска. Тражев на уким и не можев да најдам.
  Например маргините колку треба да бидат, фонт такви работи? :)
   
 4. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  2.394
  Фонт 12 нормално со мк подршка ќе си работиш . Речениците јасни и смислени .Корицата пишуваш факултетот кој е после тоа семинарска работа пишуваш кој предмет . Доле од лева или десна не знам не е набитно од една страна пишуваш професор Име и презиме и изработил -Име и презиме . Датум и година би било пожелно да пишеш.
  Семинарската може да биде обично ни викаат до 12 страни од 8-9 до 12. На почеток или на крај пишуваш еден лист СОДРЖИНА и користена литература ...
  ааа и ова треба да напишеш бројче на страните на семинарската .
   
  На Hipica и lovelost им се допаѓа ова.
 5. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  26.925
  Ми треба помош за изработка на бизнис план....
   
 6. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  1.177
  Дали некој случајно има семинарска со статистички податоци за некоја земја на пример Невработеност во Хрватска или пак Фискална политика на Србија или нешто слично само да не биде за Македонија. Ве молам итно ми е..
   
 7. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  1.403
  Seminarski Diplomski II

  Има некој искуство со овие?
  Стварно изработуваат семинарски или...? :?:
   
 8. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  4.728
  Пол:
  Женски
  Феминки да не ви се наоѓа семинарска работа нешто поврзано со комуникации и култура?
  ПЛС контакт во ЛП.
   
 9. Crnokrak

  Crnokrak Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Некој дан има семинарска за НБРМ ??? :)
   
 10. b.u.b.i

  b.u.b.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Луѓе ве молам помогнете ми, ИТНО ми треба семинарски за следниве теми ако на некој му се наоѓа нешто ..
  1. Логистички трошоци
  2. Канали на дистрибуција - Маркетинг канали
  3. Малопродажба
  4. Големопродажба
  5. Канали на физичка дистрибуција
  6. Залихи
  7. Складирање
  8. Транспорт
  9. Информациски системи во логистиката
  Ви благодарам оданпред :)
   
 11. VeRyCa

  VeRyCa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  56
  Здраво дечки, да не има некој материјал за Уставот на Италија ?
   
 12. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.234
  Допаѓања:
  428
  некоја семинарска или есеј за перење пари?? фала МНОГУ!
   
 13. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Срце пиши само бизнис план и ќе ти искочат сите чекори за изработка на бинис план. Значи толку убаво е објаснето чекор по чекор како се изработува што само вметнуваш твоја компанија и ги менуваш бројките. Се надевам дека ќе ти помогне. не знам за кога ти е иначе можам и да ти помогнам ако сакаш.
   
 14. lylaby

  lylaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  за пр семинарска паблик релејшонс???било која тема од оваа облас има ли некој случјно?фала позз
   
 15. K-a-t-e-n-c-e

  K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  32
  Да не има некој семинарска од областа на физиката?? ве молам многу е итно..
   
 16. sunnygirl

  sunnygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  17

  imav za ova na starito pc i za zal nemozam da ti pomognam zs mi e vo veles osven ako ne ti se ceka mesec :^)

  da ne ima nekoj neso "Sovremenite tendencii vo razvojot na organizacijata i organizaciskiotdizajn". jas ne samo so sum tapa na temava ova mi e prv ispit od ovaa oblast zatoa HELP
   
 17. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  561

  Јас имам семинарска за Public Relations, ако сеуште ти треба вакво нешто, извести ме :)
   
 18. lylaby

  lylaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  да, благодарам мн....ти пишав лп....позз
   
 19. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  5.493
  Ако има некој семинарска работа по информатика, за било кој тема од оваа област нека ми пише ЛП ќе ми помогне многу.
   
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.189
  Допаѓања:
  31.460
  Пол:
  Женски
  Дали има некој нешто за Бахтин или психоанализа на лик?
   

Сподели ја оваа страница