1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

  1. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.175
    Допаѓања:
    7.862
    Пол:
    Женски
    Не видов ваква тема, па си реков да отворам :angel:
    Дефинитивно најупотребуваната декоративна козметика. Какви сенки користите, каква боја...мрсни, во прав, камени.... :^)
     
  2. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Во прав е, но делува како мрсна. Не се собира, ниту растура. прекрасна е едноставно :inlove:
    [​IMG]
    Avon Precision Glimmer
    Баш белава нијанса ја користам постојано.
     
    На yawn и justegirl им се допаѓа ова.
  3. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    И јас би ја пофалила сенкава, баш е фина и не се собира на капаците :)
    Задоволна сум и од Гош, сенките во прав, имаат сличен квалитет со овие од Авон :)
    За вечерно и секојдневно излегување ги користам Victoria's secret и Costal палетите и сум презадоволна ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На baby-star, crazylady, ANELIJA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Jaс сум ептен задоволна од сенките на Аура, единечните :) Имаат супер нијанси, и мат и седефасти, траат, не се собираат на средина на капакот, а и не се ич скапи :)
    Исто и сенките на Гош се убави. Од Авон имам една палета, таа што е со 8 мислам бои, не е лоша, речиси ми се истрошени :lol: Е, да, имам едни земјени-бронзени нијанси од Vollare cosmetics, абер немам чии се, од кај се :lol: , ги зедов еднаш заради боите, и искрено, не зажалив, прекрасно стојат :D а беа 90 денари 4 бои. Не можам да најдам сликичка да ги постирам.
     
    На Hova и butterfly992 им се допаѓа ова.
  5. LanA..ana

    LanA..ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    35
    Гош ми се најдобри многу убави нијанси има :)
    FBI леле колку ги имаш купено овие што се како цела палета(на првата слика) и од каде плссс кажи ми оти се преубави ;)
     
  6. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    обично си ги користам сенките од руби роусе ефтини се имат широка палета на нијанси долготрајни се и содржат светкави честички многу време ги користам и задоволна сум,имам користено и од голден роусе оние што се мат нијансите потоа катрин арли имав и авон ама некако суви ми се имам од деби козметикс се нанeсуваат со сув и влажен апликатор и од артдеко поединечните мали сенки што се.еве моментално оваа палета ја користам под сенките има и три руменила со складни бои
     

    Прикачени фајлови:

    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  7. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Нарачани ми се од Амазон, ама не директно во Македонија туку од странство.....19 долари се а сум презадоволна од нив :)
     
  8. butterfly992

    butterfly992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    22
    Ги користам единечните сенки на Аура. За нивната ефтина цена не очекував некој голем квалитет, но пријатно се изненадив.
    [​IMG]
    Оваа е палетата на бои.
    [​IMG]
    А сенките изгледаат вака.
     
  9. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Батерфлај ги немам пробано, но баш поради твоите пофални зборови за нив ќе ги пробам :)
    Се сеќавам дека мајка ми користеше вакви пред некоја година, но кој да се шминка со сенки тогаш :rofl:
     
    На butterfly992 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    оваа палета на сенки некој да не ја има или ја видел некаде од руби роусе e слична како таа од предходниот пост сега ја видов на интернет сите бои ги има
     

    Прикачени фајлови:

    • ruby rose.JPG
      ruby rose.JPG
      Големина на фајлот:
      38,6 KB
      Прегледи:
      6.458
  11. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    Јас ги користам овие на Flormar и многу сум задоволна, а и не се скапи 220 ден се 4 бои ги купувам од Unique :) има разни комбинации. Има и еден светкав молив за очи најубав е,презадоволна сум :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

  12. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Не сум ограничена на некоја колекција,имам различни.Последно што ја купив беше тегет боја од Флормар.Во глобала задоволна сум од сите иако не се од некои позната колекци.не користам многу често али ги имам повеќе :)
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Од сите сенки што ги имам користено најмногу ми се допаднаа едни што беа како полумрсни ама суви :lol: Требаше само малку да се нанесе со четкичката за да се познава убаво. А и не беа скапи, одеа комплет 4 сенки за 120 ден. Сега барав ги нема :worried:
     
  14. miss-bootylicius

    miss-bootylicius Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    11.018
    Сива, Црна, бела и понекогас маслинесто - кафеава.... друга боја не би ставила.
    Црната со комбинација ја ставам за вецерни излегувања а за денски или за на работа не ставам или ретко се случува кремаста да ставам за да ги истакнам очите
     
  15. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Мене ми се најдобри сенките на Менхетен
    [​IMG] [​IMG]
    Исто така добри се и тие на Гош ама почесто ги користам Менхетен! Ги имам црна, бела, кремаста и кафејава, си ги мешам и си добивам нијанси кои ми одговарат!
     
    На Beauchamp и interesna им се допаѓа ова.
  16. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    [​IMG] имам ваква од Ревлон и многу ми се допаѓа, користам и од орифлејм задоволна сум,а во последно време од една продавница во чаршија на големо е,ама може и кој сака да си купи и по едно парче , купувам козметика како руж во топчиња,пудра во прав и сенки за смешни цени,а мн се изненадив од квалитетот.
     
  17. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Овие сенки од авон ги коритам и најубави се,многу долготрајни,полумрсни се и нежни се не се нападни баш какви што сакам,ги купив околу 250 ден на попуст:)
     
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Avon
    [​IMG]

    Aura star dust
    [​IMG]

    Golden Rose professional
    [​IMG]

    Seventeen silky shadow
    284 и 286 тхе бест
    [​IMG]

    сенките кои ги имам во куфер и од кои сум задоволна, но најмногу од Севентин и Аура, изненадена сум од нивниот квалитет и пристојни цени.
     
  19. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Од сите сенки за очи кои ги имам пробано ( не се баш многу хаха) Најзадоволна сум од сенките на Seventeen, преубави се!!!! Ги имам само овие нијанси и едвај чекам да си купам нови :D Поубава кафена боја од последната немам видено!!!!
    [​IMG]238 Rosy Peach

    [​IMG]251 Star Shine

    [​IMG]284 Hot Cocoa

    Исто така прилично сум задоволна од Avon Precision Glimmer и тие се единствените Авон сенки кои ми се допаѓаат.
    [​IMG]

    Во однос на нивните палети, имам една од нивните 8 во 1 палети и воопшто не сум заоволна ( за џабе фрлени парите) |(
    [​IMG]

    И една од овие палети, повторно многу разочарана :worried: Не знам дали е само до мене, но дефинитивно очекував повеќе :(
    [​IMG]

    И имам еденкуп сенки кои нема воопшто да ги спомнувам, затоа што не заслужиле :D хехехе
     
  20. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    не е до тебе исто и јас очекував повеќе од нив, не се тоа што замислував, но во ред вршат работа.
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.