1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

  1. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Девојки сакам да прашам нешто. Дали тука има од палетата за сенки што се викаат NAKED од Urban Decay? И ако има би сакала да знам каде? :)

    [​IMG]
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Нема, не можеш да ги најдеш кај нас, ама најверојатнп може да се нарачаат преку Интернет.
     
  3. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Знам дека досега имаме пишувано за оваа палета, ама доколку некој случааааајно ја забележи негде нека ми каже пошто сакам да ја имааам боиве се баш неутрални и мат ко што сакам...! :)

    79116.png
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски

    Ја нема палетава во мк (а и овде во гр исто ја нема ) само внимавај на нет има многу копии јас знам само од едно место каде е 100% оригинал http://www.beautybay.com/cosmetics/urbandecay/nakedpalette/
     
    На QweenSM му/ѝ се допаѓа ова.
  5. maci.m

    maci.m Активен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Некои убави мат сенки, без сипки и да не се многу скапи?
     
  6. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.227
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    ^
    Јас ги користам на Есенс за секој ден супер се.Не се сеќавам колку беа, сигурно околу сто и нешто, Есенс не се скапи.
    Essence_Quad_05_To_die_for_05.JPG
     
    На Oneo, Elena69221, SwanMay и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.256
    Пол:
    Женски

    Прикачени фајлови:

  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    И јас ја имам веќе година дена и преубава е.
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девојки во ДМ Во аура се е разграбано. Дали некој знае каде да најдам златен глитер на аура или некоја друга марка??
     
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Значи глитериве партал ги прават за Нова Година :D
    @buba4e89 па види и во Космо и они имаат козметика на Аура.
     
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Еј супер, не ми текна ќе побарам во Космо.
     
  12. Brojce

    Brojce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    19
    Еве и јас да прашам,колку е базата за глитер на Севентин и дали е достапна во ДМ?
    Инаку,земав златни глитер светки на Аура околу 180 ден. , на нив пишува светки за лице,нокти и тело мислам само што некако не сум сигурна дали ги погодив?Добри ли се,ги немам уште пробано.
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Тие се, си ги погодила, кажи каде зема златни? Јас барам нема...ја прашувам на каса во ДМ имате глитери за очи таа касиерката ми вика немаме никакви лоол.
     
  14. Brojce

    Brojce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    19
    Ја земав од ДМ во пето од трговски уствари сестра ми ја земала и по телефон како што се чувме знам ми кажуваше дека има и на сребрено,на зелено скоро сите бои ги имало.Е сега ако се потрошиле..
    Не знам, види пак и провери ако можеш дали ја има базата за глитер на Аура и колку пари е , јас дури накај вторник ќе одам Скопје. :)
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Нема кај нас , само немој да се лажеш има една македонска страна на фејсбук , гледам ги нудат за некои 1600 денари и некој може ќе си рече оригинал се. Оригиналот се околу 50 евра нешто повеќе можеби.
     
    На toogood и QweenSM им се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Копија се тие, некој е многу алчен.

    179 денари е база за глитер ама многу малку има во кутивчето, а можеш и со фиксатор да ги нанесеш.
     
    На Brojce му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Zdravo devojki, jas sum vo potraga na crvenkasto-kafeavi senki, ama tesko da najdam nekoi sto ne se mnogu skapi i sto imaat bas takvi topli nijansi. Imate li nekoj predlog? Ne mora da se vo paleta, moze da se i individualni senki, ustvari moze i podobro ako se individualni.

    Inaku za Naked paletata, jas ne bi platila tolku mnogu za neutralni senki, moze da se najdat super dups ili imitacii za tie nijansi. Na primer Essence imaat paleti so takvi neutralni tonovi, senkite se odlicni i imaat smesni ceni, pa makar i Golden Rose isto imaat super paleti so neutralni senki. ;)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    @Unica кога веќе спомна се сетив Essence all about nude палетите има такви тонови. Га има во ДМ и Еликсир и се 250 ден мислам. Дури и да не се одлучиш за овие, сепак мислам дека имаат најпристапна цена а солиден квалитет.
    http://www.beautylab.nl/wp-content/uploads/2014/02/essence-all-about-nude-eyeshadow02.png
    https://media.douglas.de/794949/900_0/Essence-Lidschatten-All_About_Nude_Eyeshadow_Palette.jpg
     
    На Unica му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам палетата на Голден роус таа со земјени неутрални тонови и не сум баш задоволна , можеби потемните тонови не се лоши за блендирање ама оние посветлите како ништо да не си ставил , онака просечно , можеби со добра база би бил подобар ефектот.Се на се не би ја купила пак. А на есенс сум ги пробала од тестер и некако многу бледи и прашкасти немаат никаква пигментација.Инаку од Nacked сум презадоволна и мислам дека апсолутно вредат за партите.А од оние со попристапни цени најзадоволна сум била од оние во црно кутивче 4 што ги има на Авон и најсветлата има супер пигментација , на големо изненадување пошто не сум фан на сенките на Авон и исто ми се слаби со пигментација ама од овие што се 4 сум задоволна иако исто во времето кое ги користев не сум ставала база под нив , со база сигурно усте подобра пигметација би извадиле :)
     
  20. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Да, ја имам баш таа ама сакав некои поцрвенкасти сенки.. Тие на есенсе маваат на кафеаво-виолетови тонови..
    Ке видам баш од Голден што имаат :)