1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    @Elence93 види ги овие на Дебора во Шатци се на 40% попуст, 450 денари се.
    [​IMG]
    @Annath еве ти можност да си земеш помала палета и да видиш како ќе ти се погодат. :)
     
    На Annath и Elence93 им се допаѓа ова.
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Ја купив оваа палета пред некој ден, Essence all about nude, 170 ден. и сум презадоволна! Пигментацијата не е уау, иако трајноста е доста добра, а боите се многу усогласени, Може да се прават комбинации и за дење и ноќе и сигурна сум дека нема да остане некоја неискористена како што ми се случувало до сега. Препорачувам! :)
    [​IMG]
     
    На ANGIE1, SwanMay, Rose96 и 10 други им се допаѓа ова.
  3. Babushka

    Babushka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    5.047
    Пишав во омилени продукти на месецот, ама оваа тема е веројатно посоодветна, па го префрлам коментарот тука:

    Палетата сенки Chocolade bar од Too Faced. [​IMG]
    И не само на месецот, најомилена ми е воопшто. Пигментирана е со какао. Мирисот ми е незаменлив, како чоколадо да мачкаш по очите. Не е за луѓе на диета :D
    Ја купив од beautybay.com, некој тука на форумов ја спомна оваа страна. Не платив царина, ама за Македонија веројатно ќе се плаќа, доставата е од Англија. Прилично е скапа, ама ај, јас дури по некои 6-7 години ги сменив старите сенки, ни четвртина непотрошени. Па ќе ми траат, се надевам, ако не ги изедам некое сабајле додека се шминкам за на работа :D
    За трајноста, не сум многу компетентна да кажам. Ми траат цел ден. Помалку ми се собираат на капаците од други сенки, ама пак се собираат. Јас додуша имам мрсни капаци, треба да си најдам некоја асална основа... Боите се за мене идеални, даваат природен изглед, не се многу нападни.
    Се на се, прекрасна палета!
     
    На crazylady, anuskaNESTLE, Kom.pot и 13 други им се допаѓа ова.
  4. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски

    Каде кај купи? И цената 170 денари е сигурно?
     
  5. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Леле не, не знам кај ми бил паметот кога сум пишувала, сигурно на 270 сум мислела. Инаку во Еликсир и ДМ ги има.
     
  6. mila101

    mila101 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    51
    Здраво девојки :)
    Дали знаете каде можам да најдам куфер за шминки??
    нешто во тој стил а и немора баш исти , битно за шминки да е :D
    8309854b740046b5d2d3cefe122d0d2e.jpeg
     
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Во Голден Роуз има
     
  8. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    а колку пари се?
     
  9. mila101

    mila101 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    51

    А каде поточно се наоѓа ако сакаш кажи ми. Фала ти многу. :)
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Незнам искрено.

    Имаш во ГТЦ и на Рекорд.
     
  11. Ana-Marija24

    Ana-Marija24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    201
    Дали некоја од вас користи мат индивидуални сенки на Artdeco? Ме интересира дали се вредни за купување, каква е пигментацијата, покривноста и дали се прашливи и се ронат? Danke;)

    Веќе извесно време се мислам да ја земамhttp://www.ladiesproject.ru/sites/d...ry/user3/79b3c468fccc3826c5f1f31e11dd7a7a.jpg

    Некој друг предлог за убава nude-бежова МАТ покривна сенка? :l: може и индивидуална, може и во мат палета, небитно?
     
    Последна измена: 18 февруари 2015
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    @Ana-Marija24, преубави се овие сенки на Артдеко, убедена сум дека ќе ти се допаднат. Не се баш евтини како за моно сенки, ама мене лично козметиката на Артдеко ми е фаворит од овие покомерцијалните брендови кои ги имаме кај нас.
    Од овие сенки си направив мала палета и навистина сум задоволна. Доволно се пигментирани, сепак се работи за Артдеко, ретко имаат чкарт продукти; не се прават прашинки при тапкање со четки, нормално, ако ти падне од голема висина веројатноста да се скрши сенката внатре е голема, ама мене не ми се случило нешто такво, зашто самите сенки од позади си имаат магнет и си ги прикачувам во кутивчето кое ми служи како палета. :)
    Tрајноста со база е поголема, исто се зголемува и интензитетот, јас секогаш преферирам да нанесувам сенки со база, а и без база се добри, но мене не ми е тоа тоа.

    Е сега, дали вреди? Ако сакаш да купив повеќе сенки, не вреди, во смисол ако не ти се даваат многу пари. Во тој случај подобро најди си палета со такви тонови, а во спротивно, направи си комбинација од палетата на сенкиве кои се достапни и терај така.
    Јас сум најзадоволна од сенките на Артдеко, на нашиов пазар тврдам дека моментално нема подобри од покомерцијалните брендови.
     
    На Ana-Marija24 и Kom.pot им се допаѓа ова.
  13. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Девојки дали имате користено мат сенки за очи,како сте задоволни. Продавачката ми предлои демек многу ги купувале, па си викам да прашам некој... Дане изгледаат очите ко пластично нашминкани? :wasntme::lol:
     
  14. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    @Leo-nora да, јас секојдневно користам мат сенки за поприроден изглед, или комбинирано, на капакот малце сјајна, а на надворешниот агол мат и под веѓите. Само сјајни или светкави не користам, многу ми изгледа бугарски или како турбо фол пеачка, што знам...
     
    На Sanimk1 и mia993 им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    10987351_790469774372502_7502061602786035655_n.jpg Тие на Деборах што се 990 денари ги има некој пробано.
    Не се скапи.
     
  16. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Too Faced Chocolate Bar - КОНЕЧНО Е МОЈА, СИСТЕР ДА СИ МИ ЖИВА И ЗДРАВА! :inlove: :l:
    Нешто најубаво, најпрекрасно, најпигментирано што сум ставила на око, за мирисот на какао да не зборам... преубави бои што лесно се блендаат и траат! :clap:

    IMG_20150309_142609.jpg
     
    На LaraSolare, Kukla994, Giovanna и 18 други им се допаѓа ова.
  17. Heidy

    Heidy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    a каде ги има овие сенки? и јас сакам, и така сум на диета :D

    edit: видов Babushka пишала страната кај што ги порачала, но €53.30 :o + царина 18%........... Вредат навистина толку за парите? Не знам дали да порачам :|
     
  18. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Не ги купив јас, сестра ми ми ги прати од Америка она ги нарача директно од страната на Too Faced... :) А за вредење вредат, одличен квалитет, преубави неутрални бои... МЕРАЦИ! :inlove:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.024
    Пол:
    Женски

    Rainbowec прекрaсни се ^^ мoјa другaркa јa земa лaни пaлетaвa вo сефoрa нo зa жaл вo тaa сефoрa вo грaдoв кaј штo живеaм немoжaм дa нaјдaм т.е не јa нoсaт. Јa нaјдoв oд нет дa јa пoрaчaм , oд еднa aнглискa стрaнa пa мoже нaредниoв месец ќе биде :D
    :inlove:
     
    На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
  20. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Љубов ми е палетава!!! :inlove: Верувам дека и тебе ќе ти биде. ^_^
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.