Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.243
  Допаѓања:
  45.348
  Јас на зезање ги земав овие сенки пред неколку месеци од н&м за некои смешни 5 евра и супер се покажаа
  [​IMG]
  И еве некоја дада паметна сликала како излегуваат
  [​IMG]
   
  На Sephora, FBI и LivingGlam им се допаѓа ова.
 2. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.275
  Морам да се пожалам од овие сенки на Ревлон. Навистина не се практични. Имаат мрсна текстура и се собираат на капаците. Нијанисите се во прекрасни земјени бои, но џабе....
  [​IMG]
   
 3. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  114
  Девојки кажете некоја бела сенка што кога ке се нанесе не станува сина туку преоѓа во сиво или останува бела :^) ;)
   
 4. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  38
  Мене ми треба црна ама квалитетно црна да не испаѓа сива :)
   
 5. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.265
  Допаѓања:
  5.410
  Оваа од Авон.
  [​IMG]
   
  На moni24 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  960
  И јас имам бела од Авон ама во паковање е со уште 3 други бои, веројатно е иста како оваа единечнава... Многу е убава стварно :)
  А црна имам од единечните на артдеко, има светки и затоа не ја користам многу често, а баш е црна-црна :)
   
  На moni24 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  114
  1 .Јас ја користев оваа сенка на Орифлејм многу ме бендисуваше

  2 .Но подоцна го открив ова чудо баш вчера бев на свадба се нашминкав и ни да се размачка ни да пушти...и незнам веке сто да набројам воодушевена сум и ја препорачувам на сите ( еден вид на туш е но како сенка прееееубава е и лесно се блендува)
   

  Прикачени фајлови:

  • 10851_2.png
   10851_2.png
   Големина на фајлот:
   77,9 KB
   Прегледи:
   311
  • 17473_2.jpg
   17473_2.jpg
   Големина на фајлот:
   19,2 KB
   Прегледи:
   310
 8. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  114
  Се надевам дека ке биде добра :^) А колку чини?
   
 9. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.265
  Допаѓања:
  5.410
  Па јас ја земав 200 мислам.
   
  На moni24 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.842
  овиее си ги користам во најразлични бои (зависи од гардероба) и сум презадоволна. антибактериски се и не предизвикуваат алергиски реакции :)
   

  Прикачени фајлови:

 11. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  1.802
  Ај ве молам препорачајте ми некои светкави сјани сенки
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  258
  Јас лично многу сум задоволна од сенките на орифлеим
  и нив си ги користам. Од авон немам користено ама гледам ги фалите
  така да ќе ги пробам. Моментално користам од орифлеим и некоја шљ
  марка од парфимерија, сенка ко сенка, битно да има боите што ги сакам.

  Најчесто користам црна, бела, сива боја за смоки ајс.
  И лилава исто, дека имам зелени очи, убаво стои.
   
 13. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.364
  Бидејќи до пред една година врска немав за шминка, само гледав по веб страници, и плачев што нема квалитетни сенки кај нас. -.- (колку неинформирана сум била).
  Мислев дека само од авон или орифлејм може да се најдат убави сенки. (пак сум згрешила).
  И бидејќи не ни знаев како да ги користам, затоа се решив да не трошам толку пари на шминка.
  И додека да се научам, да пробам од обичните. Искрено да ви кажам, се зависи. Некои се погодиле, некои не. Некои се баш супер, некои оставаат флеќи по очите. И сега до некаде знам кои сенки се добри, а кои не се. Баш пред некој ден гледав еден сет, 150 денари, ама сенките можам да се колнам дека се феноменални! И немаше 2-4 сенки. Можеби повеќе од 15 имаше, а боите- :x , многу убави беа. Секакви, сини, розеви, секакви, немав време да ги здогледам убаво, со мајка ми бев. -.-
  Тие планирам да ги купам, додуша една единствена сенка ми е од оние попознати фирми, бела мат од флормар, и тоа-само бидејќи не можев да најдам бела мат по пазар. Црна мат сум нашла, и секакви други, некои се супер, некои за никаде се. Една користам за веѓите, и баш природен изглед имам, не се приметува дека сенка имам. А за тоа дека се размачкува, многу едноставно-користам база. (на менхетен), и немам проблем.
   
  На dlikedevil му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  1.704
 15. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  299
  ретко користам, имам едни од Нивеа со 48 бои и океј се , добив на поклон едни од авон двобојни се и се предобри :)
   
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  3.783
  Допаѓања:
  4.849
  Пол:
  Женски
  Користам сенки во прав..... најчесто некои нежни бои и почесто светли од темни :) :) :)
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.554
  Допаѓања:
  5.424
  Имам само едно сетче со 4 бои, во прав; боите се: бела, крем, кафеава и златникаво-кафеава. Такви бои најмногу ми стојат и не се нападни. Затоа не ни купувам други.
   
 18. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  88
  Користам сенки на Gosh,Manhattan,Maybelline,Aura i Deborah
  Најзадоволна сум од Manhattan
  Најчесто крем,кафеава,лилава,црна,гри и бела боја
   
 19. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  680
  Такви се еднобојните сенки на Seventeen..Во прав и светкави..Еве ти линкче разгледај си нијанси..Една ти е околу 350 денари.

  Инаку,јас обожавам сенки.Омилен дел ми се од шминката и без разлика која боја ми стои јас сите ги употребувам.Ги имам дома следниве:
   

  Прикачени фајлови:

  На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.640
  Додјов за да ги пофалам сенките на Авон.Тие што се четри во паковање и што личат на Шанел. :D
  Ги имам во 3-4 нијанси и сите со одлични стварно.И убава боја вадат,и убава текстура имаат.
  За право чудо.Никогаш не ми се свиѓала шминката на Авон.
  На овие мислам
  [​IMG]

  И да ги пофалам на Севнтин сенките.Сите.Ама баш сите,одлични се.
  Исто кој има прилика и од H&M сенки да купи,нека не му ја мисли.И тие сите со одлични.Иии така... :)
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница