1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сенки за очи

Дискусија во 'Лице' започната од TheSecret, 23 јануари 2011.

  1. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Многу ретко ставам сенка на очите а кога ставам тоа е од една сенка од орифлејм кафена боја е ама ич не е убава одвај пушта...треба по 100 пати да си ставам за да се познава
     
  2. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Ги сакам овие од сликава :inlove: Во Америка се 50 долари (на попуст 25). Преефтини се за вакви преубави и професионални шминки! Братучед ми на сестра му и донесе од Америка, презадоволна е + како што имам заприметено на сите туторијали за шминки на јутјуб се шминкаат со овие. Наредното лето, здравје Боже, пред да си дојде обавезно му нарачувам!

    Инаку шминките што си ги имам дома најчесто ми се од Артдеко и Аура, задоволна сум. Но, за цената 3 сенки од Артдеко ќе ја имам оваа палета од 88 бои! ВРЕДИ!
     

    Прикачени фајлови:

    • sminki.jpg
      sminki.jpg
      Големина на фајлот:
      28,6 KB
      Прегледи:
      587
    На Beauchamp и Miss-Independent им се допаѓа ова.
  3. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Јас користам на Никс (три сенки во палета),ги купив од странство и мн сум задоволна
     

    Прикачени фајлови:

  4. Em4ii

    Em4ii Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    51
    јас ги имам овие баш истите мајка ми ми ги донесе од австралија презадовноа сум од големиот избор на бои а и тешко се бришат :D
     
  5. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722

    ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ и јас сакам :(
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Девојки на плаво-зелени очи какви сенки одговараат ? :?:
     
  7. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Хм.може мислам дека повеќе,ама најприфатлива е црната,сивата,поточно темни нијанси,бидејќи очите се светли :)
    Али убаво стојат и светли сенки :)
    http://www.easymakeupguide.com/eyemakeupcolors.html
    види тука нешто ако те интересира подетално :wasntme:
     
    На Dushica-sk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    И кафеава еве.

    http://www.youtube.com/watch?v=mVAVFwTCLU4

    http://www.youtube.com/watch?v=jbdGjyPj0Yk

    Светли очи најубаво се истакнуваат, со кафеава, темносива или во бојата на очите, ако се зелени зелена или ако се плави плава и лила сенка.
     
    На Dushica-sk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    дали некој ја има пробано сенкава од есенс?
    [​IMG]
     
  10. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.105
    Пол:
    Женски
    Женски, ај кажете каде да најдам и од која фирма да е црна сенка за очи, ама да нема светки воопшто, да не е мрсна.. Поминав многу парфимерии, секаде со светки беа црните сенки..
    E ваква:
    [​IMG]
    ?
     
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Има вака нешто на Голден Роуз во Рамстор, мат се и вака со еден допир гледам доста пигментирани има и црна [​IMG]

    А на Гош не виде тие имаат мат сенки.
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Менди ја имам оваа палета на голден роуз и последната сенка е таква. Можда е минимално пигментирана, ама не се приметува, ете можеш да видиш и на сликата. Околу 250 денари чини

    [​IMG]
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  13. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Па сега зависи која цена ти одговара,ама Менхетен се добри еве вака изгледаат
    [​IMG]
    а инаку во која било парфимерија да влезеш и да прашаш сигурно ќе ти понудат повеќе и поефтини и поскапи :) Јас имам една на Габрини ја купив 30 денари и супер ми е исто мат,ама јас ги купувам во продавница на големо,мислам по парфимерии дека се околу 60-80 денари.
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  14. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    мене најубави сенки ми се артдеко дефинитивно!!!! само ги имам милион и никако да се одлучам да им купам кутија никако!!!!! :lol:
     
  15. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Засега имам еден прекрасен комплет од Дебора со сенки и со ружеви,си ги земав од Космо намалени кога беа на 900 денари.12 сенки се,и има 2 руменила.Боите па како ми се погодија абе мераци!И многу се квалитетни,не се собираат на очните капаци после некое време(тоа страшно ме нервира).
    И паковката им е супер,елегантна лакирана црна.
    Иначе имам и на Авон и тие се добри,имам на севентин и на голден роус,али Дебората ми се нешто посебно!Порано имав од Дебора палета со 3 бои,сигурно сте виделе е тие воопшто па не ми се свиѓаа.
     
  16. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Моментално ја користам оваа палета на сенки,бидејки најнова ми е и сите бои гии имам тука,така да другите ги баталив,Инаку преубави се,трајат доста време и не се собираат на капакот.... :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • V328717.jpg
      V328717.jpg
      Големина на фајлот:
      35,3 KB
      Прегледи:
      511
  17. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Презадоволна! :rofl:
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Презадоволна сум од Carlo di Roma, но во скопјанка во beauty shop ми кажаа дека ја затвориле фабриката и дека веќе немало да добиваат од нив.Дали имате вие некаква информација со ова?
    [​IMG][​IMG]
     
  19. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    [​IMG]
    Преубава!
     
  20. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа квалитетот на сенките на Gosh и Seventeen. Кога се шминкам сакам да добијам БАШ боја, а не да ми остави само прашина па на фотографии излегувам како да не сум нашминкана.
    Овие на Gosh се доста солидни, а пак сенките на Seventeen пријатно ме изненадија колку се кавилетни а прилично евтини, оставаат многу боја и се задржуваат долго. Ги купувам единечните, цената е околу 200ден, но се прилично големи- 4g. Не се лоши ни тие во прав. Но одамна ги мерачам тие во прав на Gosh, преубави се! :inlove: Сакам да ги пробам и сенките на Artdeco. Ми делуваат доста квалитетни но многу ми се скапи за мој џеб...
    Овие нијанси од Gosh ги користам:

    [​IMG]

    Ептен ми се погоди и едно сенкиче од една лимитирана новогодишна колекција на Manhattan, бордо-лила боја со златни честички. Ако се нанесе еднослојно, излегува како розе сенка:

    [​IMG]

    На времето имам купувано често сенки од Орифлејм, и едвај чекам да докупам уште некоја боја од другиве козметики, за да можам овие на Орифлејм да ги џитосам. Просто кажано- катастрофа!