1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. marina.k

    marina.k Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    9
    MOZNO E DA OSTANES TRUDEN POSLE PRVIPOT ODNOS BEZ DA SVRSI? DRUGARKA MI PANICI NEZNAM KAKO DA I POMOGNAM PA POMOGNETE MI VIE NA MENE ZA DA I POMOGNAM JAS NA NEA.FALA ODNAPRED :D
     
    На Yuki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    Да, можно е да останеш трудна после првиот однос, но мислам дека скоро е НЕВОЗМОЖНО ако тој не сврши во тебе. Нема потреба за паника ако е сигурна дека тој не свршил во неа. :)

    Се разбира дека сега е под стрес, сепак губењето на невиноста и не е мала работа, но не треба да се вознемирува толку.
     
  3. tanja5

    tanja5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Vaka dobov na 31 dekemvri a imav odnosi na 6 jan sto znaci veke mi bese recisi zavrsena menstruacijata i deckomi malku se zanesi i svrsi vo mene me interesiraa kolkavi se sansite da zatrudnam a ciklusot mi e tocen sekoj mesec na 27 28 den dobivam redovno. i sea kako so piminuvaat denovive se poveke me faka panika nemozam da izdrazam do 28 jan :((( lelele ve molam kazete deka se minimalni sansite da zatrudnam :(( aaaa i zaboraviv da napisam sledniot den imav takov kafeav iscedok ali recisi ic takov imam recisi sekogas koga mi zavrsuva ciklusot.
    ajde ve molam pisete mi :)))
    pozdrav zenski :)
     
  4. tifani

    tifani Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    i jas da prasam nesto ......mi docnese menstruacijata eden do dva dena obicno dobivam na 29 sega dobiv vecerta pomegu 30 -31 bev pod golem stres imas ispiti mojte se razveduva i drn drn pred da dobijam imav premnogu iscedok no ne vo bela boja vo nekoja zolto zelena prasav maticen lekar mi kaza deka moze da e bakterija ili prehlada po menstruacijata povtorno go imam toj iscedok vo taa boja nemam odnosi so deckoto veke eden mesec imam nekakva opasnost ili mozam da spijam mirnoo :D :D :D :D :D :D fala vi odnapred
     
  5. biljana27

    biljana27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    so mislite ikav na16 noemvri obicno dobivam na 26 27 dena sega mi e veke 31 den znaci mi kasni a denes mi protece nesto kafeavo pravev test pred tri dena bese pozitiven :D ama ova denes :roll: so mislite falla pozzzzz :D
     
  6. biljana27

    biljana27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    aj da prasam ijas imav na 16 dec mi zakasni a obicno mi ide na27 dena testot bese pozitiven :D ama pocna da mi tece nesto kafeavo i sega sum zbuneta so mislite ;)
     
  7. zagrizena

    zagrizena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    imav odnosi so decko mi bez zastita dva dena posle toa pocnaa nagli vrtogavici i gadenje istiot den prokrvarev dali e mozno da zabremenam i pokra toa sto prokrvarev???
     
  8. unknown

    unknown Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    Последен пат добив на 16ти декември ими заврши на 21.
    Околку 25 (не се сеќавам точно на датумот), за време на сексот, на дечко ми му пукна презервативот, но веднаш излезе од мене и не сврши, немаше ни претходно сврешно.
    Требаше да ми дојди повторно на 15ти или 16 јануари (секој месец ми иди точно).
    Меѓутоа, сеуште немам добиено.
    Немам воопшто апетит, ако јадам нешто ми се лоши, не можам да се донаспијам (спијам повеќе од 9 часа и повторно се чувствувам ненаспано), градите ме болат само на допир (како во ПМС) и телесната температура ми е 37,3.
    Што мислите, можно е да сум бремена? Не знам дали да направам тест, бидејќи не се 100% сигурни.
    ПОМОШ :!:
     
  9. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Najdobro kje ti bode da si napravish test, ne se 100 % sigurni ama pa shto te koshta 100 denari se vo apteka, ako si trudna veruvam deka nema utka i kje pokaze....
    Vaka po muabetov, simptomive se mnogu slichni so simptomite na bremenost shto gi imav jas i ZNAEV deka neshto ne e vo red so mene, odnosno deka sum bremena... Jas imav apetit samo za nezdrava hrana, salati, kromid i slichno mi se blueshe od mirizbata...
     
  10. unknown

    unknown Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    И мене ми е исто... ненормално ми се јади сладолед, торта, помрит, а ако каснам и после ми се чини дека цревата можам да си ги исповратам. А од кромид ми се гади ненормално мнооогу.
    И денеска забележав белузлав до бледо-жолтеникав исцедок на гаќичките... и тоа е некој симптом или...?
     
  11. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    Vaka,jas sum nova,i kako i profilot bas sum zbuneta i izgubena...Vaka sakam da postavam prasanje i bi sakala da mi odgovorite. Imav odnos na 5tiot den od ciklusot i toa nezastiten odnos. Znaci uste imav dobieno,ama malku. Partnerot mi veli deka svrsil nadvor. Jas posle 66 casa se napiv antibejbi pilula ***NORLEO***,tolku kasno bidejki ne mozev da go najdam vo apoteka. Ali taa pilula moze da se zema pisuva do 72 casa. Sea imam gadenje i malki bolki vo stomakot. Me interesira dali e mozno da sum bremena? Mene ne mi se veruva bidejki kolku sto znam ne se moze da se ostane vo blazena sostojba za vreme za ciklus a isto taka imam ispieno i pilula. Planiram sekako utre da napravam test i toa BE SAFE no za sekoj slucaj bi sakala da dobijam vase mislenje.... :) odnapred FALA
     
  12. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    zbuneta ne si bremena milion posto,bolkite sto gi custvuvas se kontrakcii na matkata za pocetok na krvarenje,no ako endometriumot ti e tenok kako sto bi trebalo zosto ti vsusnos uste si bila vo menzis ,moze da te boli i poveke stomak,,,,,,tie tableti ne se zemaat na svoja raka i treba da ne gi davaat bez recepta od ginekolog zosto mozat da napravat ogromni krvavenja,,,,,,,,,,
     
  13. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    zbuneta...mozesh da bidsh..!
    i izgubena mozesh da bidesh..!
    ama nikako isplashena..!
    ako nema nesto vakvo...ne si...

    [​IMG]

    ako ima neka ti e nazdravje...
    a naj dobro da ne ti gatat ovde...
    da si proverish na drugo mesto...
    sigurno si e sigurno...bez panika...
     
  14. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    Rossi i Marley,
    Fala Vi....mwwwwa... :D
    Vaka deneska dobiv,ama toa mnogu rano 15-ti den ... ova mie pamet za drug pat... od greskete se uci...veke nema da se poftori ...i ke bidam pretpazliva...vetuvam...
    prekrasni ste...
    I partnerot me karase,mi vika na svoja glava praj se ginekolog...
    Se nadevam deka ke mi se sredi ciklusov,poso tamu pisuvase deka ke treba nekolku meseci da se sredi... :(
    E so ne bilo,pa ova...ama pamet za drug pat...
    Uste ednas fala...mwwwwwa
     
  15. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ...sho fala fala...ti treba da chastish...ne uplashi site..
    ...i da znaesh na svoi greshki da ne se uchish...
    ...a koj raboti i grshi...samo da ne se preteruva...
    ...u rabota... ;)
     
  16. Iveee

    Iveee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Uff pred nekoe vreme imav odnos so deckoto za vreme na plodnite denovi kolku sho uspeav da presmetam i sega psihata raboti :worried: na pocetokot zastiten beshe sexot i pokasno ja izvadivme zastitata( glupavo nesto ama ete :worried:) i sega imam zgolemen iscedok i nekogash me bolat gradite kako pred da mi ide a treba da mi dodje za 5-6 dena :worried:mozno li e da sum bremenaili psihata samo :)fala od napred :)
     
  17. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Од твоето прашање не можам ништо да ти кажам, кога не знам дали свршил во тебе или надвор (претпоставувам е тоа второто). Не верувам дека си бремена, не се забременува туку-така ако не свршил во тебе, треба ептен баксуз да си за да забремениш од предсемената течност (а шансите се минимални, речиси и не постојат). Тие симптоми што ги наведе се и за ПМС, така да мислам дека не треба да паничиш. Поздрав
     
  18. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    heheee interesno i ubavo kazano ........
     
    На saseiefi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mala

    mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    vaka mi kasnese 3 dena i jas togas imav seks i kondomot se skina i sega pomina 14 dena uste nemam dobieno a pred 2 dena napraviv test bese negativen.a gradite mnogu me bolat.dali ako te bolat gradite si bremena?ve molam za pomos
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Градите можат да те болат и пред да добиеш. Но за да немаш никакви сомнежи, гинекологот не ти бега. ;)