1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Ti posakuvam srejka,ova se mozebi prvi siptomi,ajde da si odmoris 9meseci :)
     
  2. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.666
    Допаѓања:
    152.915
    na 4 den od kako mi kasnese napraviv test be sufe i ispadna negativen Problemot e sto go pravev so 22 casot kolku e tocen spored vas? Inaku na testot pisuvase deka se pravi vo sekoj moment od denot
    Vase mislenje ?
    utre sabajle pravam nov
     
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека не си бремена. Но ти сепак направи си нов штом сакаш, ете да си бидеш на чисто.
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.820
    Допаѓања:
    72.799
    Пол:
    Женски
    Napravi si ako ne si sigurna, no jas misam deka ne si bremena. Toj test osobeno e sekogas tocen... Jas Sure check pravev vo 10 navecer od sto nemozev da docekam do sabajle ( duri edvaj izmocav malce, ne mi se ni mocase) pa mi ispadna pozitiven :/ kazi sto si napravila. Pozz
     
  5. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.666
    Допаѓања:
    152.915
    направв уште еден сабајле со прва мочка негативен
     
  6. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Drug pat ti kasnelo li poveke denovi?So moeto dosegasno iskustvo so testovite za bremenost sekogas izleguvale tocni,ako e negativen testot,mislam deka ne si bremena.
     
  7. belma

    belma Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Devojki ve molam za sovet..
    vo septemvri dobiv na 22 I sega vo oktomvri dobiv na 27-8 no mi traese samo 2 dena I bez nikakvi bolki sto prethodno ne se slucilo. Vtoriot den vecerta mi zavrsi.
    Vcera pravev test sto iskoci negativen. Nezz sto da mislam, dali sum bremena ili ne? A inaku osekjam macnini, slabo jadam, celo vreme mi se spie I imam glavobolki
     
  8. ecuss17

    ecuss17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    Здраво девојки ве молам за совет. Требаше да ми дојди менструација. на 19 октомври ми закасни 4 дена и ми дојде. на 23 ама не ја имав онаа менструација. како што. ја имав отсекогаш. Ми дојде во ввечерните часови и тоа само кога се бришев со толет имаше нешто како кафено утредента немаше ништо а потоа.
    ми траеше само три дена а тие три дена не ми течеше свежа крв туку нешто како кафеаво а и не беше обилно. Иначе мене менструација ми трае по една недела а првите три четри дена ми е обилна. Со мм веке два три месеци сме многу вредни сега градите ми се некако тврди и отечени киселини имам по цела ден дури. ме тераат и на повраќање а и две недели по ред имам страшна главпболка . Заборавив да напоменам дека на 21 направив тест и ми покажа и бледа ввтора цртка аама потоа некако се разлеа. сега сакам да прашам дали има шанси да сум бремена и покрај таа ,,чудна" менструација. ве молам за совет.
     
    На janickaskopje му/ѝ се допаѓа ова.
  9. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Повтори го тестот, секогаш има шанси.
     
  10. belma

    belma Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Lugje kazete mislenje. Sakam da e pozitiven no testot me razocara. Plus ne sum vo mk I nekako se mislam mozebi testov ne e kvaliteten da pokaze tocen rezultat...
     
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Би требало тестот да покаже поминато е доста време. Ако има земи друг тест, ама мислам дека претежно се точни каде и да си. Жал ми е ако те разочарав, само без нервоза и стрес се ќе биде.
     
  12. ecuss17

    ecuss17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    А што мислете за мојот случај ? Ви се има ли случено нешто слично на некој од вас?
     
  13. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    А зошто не направиш уште еден тест? Ако имало бледа линија може си бремена и си имала имплантациско крварење?!

    Ако не е бременос, еве го моето искуство - јас имав минатиот месец слична ситуација, во времето за добивање имав некој кафен исцедок. Претежно го имаше на тоалетната кога се бришев. Испаничив и пут под ноги на гинеколог. Ме гледаше на ехо - нема ништо ниту имаше место за паника. Дури и кога го извади ехото и на него имаше како розеникаво-кафена крв. Го виде и рече нема место за паника.

    Со среќа!
     
  14. cvetelina

    cvetelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    54
    еве ме повторно девојки со мака ми заврши на 30 октомври денеска цел ден ме боли стомак некоја тапа болка и кога бев во њц имаф како розово кога се избрисав и бело прајне сто мозе да биде дали некој има вакво искуство многу сум нервозна дали треба да се гризам ?ве бакнувам
     
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Овулација. Плодни денови ти се според мензисот, тапата болка во јајниците е од фолекулите кои што растат до одредена големина пред да прснат.
     
  16. cvetelina

    cvetelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    54
    значи да се фрлиме на работа хаххахаха
     
  17. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Одма соблакувајте чорапите и каде ќе ви текне ;)
    Со среќа.
     
  18. cvetelina

    cvetelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    54
    фала дај бозе секој да се радува па и јас :*
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Woody

    Woody Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Здраво на сите сакам да се посоветувам со вас во врска со симптомите за бременост. Со мојот сопруг имавме однос додека беа плодните денови. После 4,5 дена чуствував мачнини во грлото и желудецот едно утро имав и повраќање. Дента се разболив од крајниците и на свој ризик се напив антибиотик од 1000мг крајниците ми поминаа но започнаа проблемите со стомакот многу ме боли а не е време за менструација а исто така имам и преосетлив мирис..што ли значи сето ова знае ли некој?
     
  20. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Кога треба да добиеш?