1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Ah Liza. Konecno vistinska feminka sto saka bebence. Ti posakuvam da ti se ostvari zelbata i da bides srekna so bebence za praznicite.
     
    На Lisa_Maja и Polis им се допаѓа ова.
  2. Polis

    Polis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    86
    те сфакам потполно . Јас требаше да добијам ама ништо.уште си чекам :) во неделата направив тест ама негативен испадна и се разочарав ептен .преку глава од -тестови :( и веќе не правам незнам до кога :)
     
    На Lisa_Maja му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Ne se otkazuvaj Poli, ne gybi nadez. Nie sme so tebe te poddrzuvame da ti se ostvari zelbata.
     
    На Lisa_Maja му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Polis

    Polis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    86
    Фала .се надевам дека сите ке се радуваме наскоро :* :* :*
     
    На Lisa_Maja и Acisal им се допаѓа ова.
  5. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Bas taka u nekoi momenti si vikam do koga i jas...koga ne rabotis mnogu na slucajot-nisto,koga rabotis intenzivno-pak nisto,da ne znaes kako da teras.A simptomi sekogas ima,mislam deka otkako pocnavme da pravime bebence,celata sum zbrkana,ne se poznavam sebesi
     
  6. Polis

    Polis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    86
    Сакала -нејкела си мислиш си се испитуваш . иста сум и ја . незнам веке што да мислам и направам :)
     
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.549
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Jas prv pat odam na lekar i mi potvrduva doktorkata bremena 6ta nedela, a jas nedela pred toa bev na odmor (bev vo akvapark, se lizgav na tobogani, skokav so gumi) :D i i vikam doktorke abe ic ne mi e loso, nikakvi simptomi nemam... Abe kako da se podrekov, nedela dve posle toa koga vekje bev 9ta, 10ta nedela se utepav od povrakjanje i so ogromni glavobolki :D
    se nadevam deka kje ti bide dobro tebe, kaj sekoj e razlicno :) so lesno bremenosta!
     
  8. Polis

    Polis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    86
    Здраво женички , дали бледо црвена линија на тестот значи позитивен резултат??? неможам да верувам на своите очи ...
     
    На elena.mak, flower30, pilenka и 3 други им се допаѓа ова.
  9. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.704
    Допаѓања:
    4.578
    Пол:
    Женски
    Значи и тоа како :).Честито,да си имаш лесна бременост.
     
    На Polis му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ninichka

    Ninichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    2.132
    Пол:
    Женски
    ;)
    BRAVO Polis!!!
    Sekako deka i taa bledo crvena linija znaci bremenost. Pocekaj den,dva i povtori go testot,inaku sigurna sum deka si. E sega sakavda te prasam,neli pred nekoj den rece deka pravese test i izleze negativen?!,koj den od ciklusot ti bese togas ,a koj den ti edenes?
    Pozdrav i sekoe dobro! Ti posakuvam najlesna bremenost i najubavo bebe. Pa povleci noga za site nas
     
    На Polis му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Polis

    Polis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    86
    Фала ти , да се врака ти посакувам од се срце :*
     
    На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Polis

    Polis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    86
    Фала ти , да ти се врати набрзо да си се радуваш и ти :inlove:. Ке одам да правам тест преку крв да се осигурам бидејки линијата е бледа а и не ме држи срце. Минатат недела (8декември)направив тест ама покасно во денот и ми ми беше негативен . Незнам точно да ти кажам кој ден бидејки мојот циклус некогаш е на 28 дена , некогаш на 30 а некогаш пак на 33 дена. Минатиот месец имав на 8 добиено . И затоа чекав да дојде 8 да направам тест ама негативен испадна . И еве сега недела дена подоцна има бледа линија. Се надевам дека и тестот преку крв ке е позитивен :whew:.

    На сите ви пуштам срека најголема на цел свет. :l::f:
     
    На flower30 и Ninichka им се допаѓа ова.
  13. Alena988

    Alena988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    Здраво женички :hug: Значи вака, со мажот ми месецов работевме на бебенце. Ризичниот однос беше на 05.12.2014, инаку добивам редовно секој месец на 28 дена, што значи по моите пресметки тогаш бев во плодни денови. Седум дена по ризичниот однос, односно во петокот на 12.12.2014 забележав розева капка крв на тоалетната. Вчера 14.12.2014 и денес 15.12.2014 имам кафеав исцедок исто така на тоалетна кога одам во wc. Треба да добијам на 18.12.2014 значи уште два дена, што мислите вие дали станува збор за имплантациско крваренје, со оглед на тоа што се случува од шестиот до дванаесетиот ден од оплодуванјето или добив порано? Тест купив но не го употребив, си чека тој дома,, си реков дај прво да ми задоцни па после тоа да го направам. Симптоми некои поизразени немам исти како за добивање болка во јајници малку поразлична мислам дека е, не толку интензивна и повремена, а инаку кога добивам имам константа болка, и болки во половината имам доста. Не знам што се случува, дај боже да помине овој кафеавиот исцедок што побргу и да видам и јас две цртички :) Имајте убав ден :f:
     
  14. Maarina

    Maarina Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека се работи за имплантациско крварење, но почекај да ти закасни па да правиш тест :!: Најдобронамерен совет од мене ... незнам колку тестови имам направено за џабе (facepalm) само затоа што предвреме си правев филмови и си барав симптоми :x
    Изненадувањето доаѓа кога најмалку очекуваме ;)
     
  15. Alena988

    Alena988 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    Си остана неупотребен тестот мој, сабајлево си добив :( Ајде сега покрај празнициве ќе си се сакаме повеќе со мажот ми, и се надевам почетокот на нареднава 2015 сите што сакаме да станеме мамички ќе се префрлиме во труднички муабети :) Ве поздравувам :* Имајте убав ден!
     
  16. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Se nadevam do sega ti e se potvrdeno,mnogu mi e drago koga procitav za dve crticki,znaci deka ideme po nagorna linija,deka posle dozdot ide sonce...da imas lesna bremenost i da ne ne zaboravas^_^
     
  17. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Mene istoto mi se sluci pred edna nedela,a ispadna deka mi porani 2 dena, a kolku samo presnetuvav i se opsednuvav,aman vise ne znam sto se sluci.Za praznicite nejkam da se zamaram,pa zdravje naredniot mesec ke zakazam pregled,pa moze malku ke sum na raat,da znam samo deka se e ok.Mislam deka pms-ot ni e poizrazen na nas sto cekame...pa zatoa sekogas gi pronaogjame simptopmite...
     
  18. Imlikeabird

    Imlikeabird Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Baram sovet od vas frministki tuka. Meseciv na 4ti trebase da dobijam a eve veke 19 i nisto od dobivanje. Napraviv test od tie sure check i mi ispadna negativen. Kade mozam da odam na lekar za da proveram za sigurno dali sum ili ne sum bremena? Blagodaram :)
     
  19. Polis

    Polis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    86
    Купи си Soft Clear тест за бременост од мое искуство мислам дека е подобар од другите :) Имаш некои симптоми ?
     
  20. Imlikeabird

    Imlikeabird Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Nemam nikakvi simptomi. Jas skrpz i zaboraviv koga trebase da dobijam deka nemam znak ni za dobivanje. Se setiv po eden nastan koga vo normvri sum dobila. Soft clear go ima vo zegin niz skopje da go kupam? :)
     
    На Polis му/ѝ се допаѓа ова.