1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. ivana-89

    ivana-89 Нов член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu ke vidime sto me ocekuva za nekolku dena
     
  2. Devojka100

    Devojka100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    zemi go self clear testot vo zegin go ima mene mi pokaza za edna nedela deka sum bremena
     
  3. dade123

    dade123 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    516
    Допаѓања:
    1.181
    Пол:
    Женски
    Девојки, ете сум после неколку дена пак Ч)) од кога ми заврши на 18ти февруари секој ден си работиме, дај Боже да се фати. деновиве сум како отепана, за прв пат во животов имам киселини , страшно ме нервира ми гори желудникот, незнам кај се појави тоа сега. ми смета во работењето:D
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    72.651
    Пол:
    Женски
    Eheee strpi si malku, kiselini si imas od nesto drugo :D cim ti zavrsilo na 18ti Feb, moze i seuste ne si vo plodni denovi, ili sega ovaa nedela mu e majkata :D
     
  5. dade123

    dade123 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    516
    Допаѓања:
    1.181
    Пол:
    Женски
    оваа недела секоја вечер ќе се работи било да се плодни или неплодни денови хххх ако сака ќе се фати
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Јас не знам што се случува со мојот организам, за јадење абер немам апетит никако јадам од што морам да јадам, градите ни најмалку не ме болат, а најчесто пред да ди дојди неможам да ги допрам,гадење,повраќање сега за сега немам. Има ли шанси да сум останала бремена,терминот за добивање ми е следната недела
     
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    72.651
    Пол:
    Женски
    Sekogas ima sansi, dokolku ste se obiduvale, nemoj da gubis nadez, ajde srekjno i da si vidis dve crti za brzo :)
     
    На *sisi* му/ѝ се допаѓа ова.
  8. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Јас да ти кажам со првата бременост останав во неплодни денови,е и сега ако сум останата пак ке ми бидат неплодни бидејќи веднаш после мензис сврши во мене,така да не се замарај ќе биде :)
     
  9. dade123

    dade123 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    516
    Допаѓања:
    1.181
    Пол:
    Женски
    Дај боже да имаш нешто во мешето O:)јас накако не гледам дали се плодни денови или не ќе си работиме секој ден. Тоа што сакам да се фати одма е друго, ама мн сакам :-\
     
    На *sisi* му/ѝ се допаѓа ова.
  10. krunche

    krunche Нов член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    здраво девојки јас сум нова иако редовно ве читам 8 месеци се обидуваме ама ништо сега ми доцни скоро 1 месец ама ми е страв да направам тест до сега 100 тестови имам направено и се разочарувам многу ме болат градите и половините можно ли е да сум бремена :( ве молм
     
  11. ArmaniCode

    ArmaniCode Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.162
    Пол:
    Женски
    Da, ima golemi sansi da si bremena. So docnenje eden mesec I bolka vo gradi jas veruvam deka si. Kaj mene bolka na gradi se pojavuva skoro sekogas pred da mu dojde no pominuva za 3-4 dena. Koga ostanav bremena gradite me bolea 2-3 meseci. Jas iskreno se nadevam deka si bremena stom posakuvate I se obiduvate. Bidi hrabra napravi test I daj boze da ni se pofalis so dobra vest. Ne cekaj zaludno, ako si bremena ima pretpazlivi merki koi treba da se zemat za dobroto na bebeto, Kako pienje na folna kiselina I vitamini i vnimavanje na ishrana. So sreka:hug:
     
    На krunche и joy1 им се допаѓа ова.
  12. ivana-89

    ivana-89 Нов член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Nikogas ne ja gubi nadesta ima golemi sansi da si bremena jas denes napraviv test I sum mnogu srekna sto e pozitiven I has imam Mali bolki I gradite me bolat
     
    На ennaz, dade123, krunche и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Чуднооооо.....Се уште не добив ми касни 8 дена...Вчера направив пак тест и пак негативен...Веќе не правам тестови дури не ми доцни 1 месец хаха...Бев на гиниколог и докторот неможешше да препознае дали некоја циста има....
    мислам да одам на друг да се проверам....Премногу сум подуена како а сум 5 месец,,,
    Има ли некој идено кај Огњен мицевски ?
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    72.651
    Пол:
    Женски
    A da proveris preku krv? Dokolku ne pokaze i taka nisto, znaci od nekoi drugi pricini ti docni... nekako so 8 dena docnenje i negativen test pak cudno e... jas mislam deka moralo da pokaze... Mene mi se slucuvalo po mesec da mi docni i ne sum bila bremena, od koga se obiduvavme mi docnese isto 15 dena i pak ne bev bremena... Nemora docnenjeto da znaci bremenost :/ a vamu kaj sto bese sto ti kaza za poduenosta? Ili za zidot na matkata dali e zadebelen za dobivanje dali vide?
     
  15. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    само ехо правев и се гледаше нешто како точкичка да има и докторот рече дека најверојатно е некоја циста ама неможеше да јавиди убаво незнам зошто.
     
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    72.651
    Пол:
    Женски
    Jas bi ti preporacala prvo za da bides sigurna dali si ili ne si bremena, preku krv da proveris. Potoa da si odis na ginekog i podetalno da si se pregledas :)
    Mene obicno mi docnese od stres, nervoza, baska rabotev mnogu, trcav na fakultet istovremeno, odev na praksa i se mi se sobirase. Tek letoska koga se opustiv bez rabota i bez ispiti si ostanav bremena :)
     
  17. espana

    espana Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    1.952
    Пол:
    Женски
    Честитки, ти посакувам лесна и убава бременост :)
     
  18. S.Marijaaa

    S.Marijaaa Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво, на 23ти јаниари имавме однос, се скина кондомот. После 12 часа испив нрлево. Ми дојде на 30ти како и што треба, малку беше по слаба но траеше скоро 4 дена. Направив 2 теста, 1 после 7дена, 1 после 14 дена. 2та беа негативни, од тогаш се пазиме многу. Сега требаше да ми дојде на 26ти и ми доцни. Немам никаков симптом, дали има некакви шанси ?
     
  19. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.536
    Пол:
    Женски
    Да си бремена?НЕ.
    Не ти биле плодни денови
    Си испила апче за ден потоа
    Си добила циклус
    Си имала 2 негативни теста
    :)
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  20. krunche

    krunche Нов член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    jas iskreno se nadevam deka kje dobijam pozitiven test stomahot mi e kako da sum vo 5ti mesec a gradite me bolat i pred dobivanje no ovoj pat nekako cudno me bolat i povekje od dve nedeli imam i nekoi cudnni bockanja vo dolniot del na stomahot vi blagodaram na podrshkata :)