1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. SpangeBob

    SpangeBob Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.267
    Пол:
    Женски
    Многу се слични симптомите на ПМС и рана бременост. Од месец до месец може да е различен периодот на ПМС. Секако не се исклучува можноста за бременост, дај боже да е така. Но. мој совет е да не се оптоваруваш. Тоа е најпаметното што треба да се прави кога се планира бременост. Почекај и ако ти доцни, тест е најдобриот избор! Со среќа!!!
     
  2. Asiana

    Asiana Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    938
    Пол:
    Женски
    Ги имам истите симтоми кои ги имам пред циклус,а последниот циклус ми беше на 30.01. Се надевам дека овој пат нема да биде циклус туку бременост. Имам полицистични јајници и затоа сеуште не сум направила тест, затоа што почесто ми доцни, ама ќе видиме што ќе биде овој пат :)
     
  3. supergirlsk

    supergirlsk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    8
    SpangeBob ne se opteretuvam voopsto, no pocnav da razmisluvam od kade takvi nagli promeni na raspolozenie, pa taka pomisliv deka moze da e simptom na bremenost.

    Asiana se nadevam deka ke bidat 2 crtki ovoj pat :D

    Inaku jas od simptomi za pms normalno imam samo bolki vo stomakot, nisto drugo.
     
    На Asiana му/ѝ се допаѓа ова.
  4. angieangie

    angieangie Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Imam procitano deka nekoi zeni vece prva nedela od zacnuvanje moze da imaat simptomi,kako macnina,pritisok vo stomakot,vrtoglavici..no kaj sekogo i sekoja bremenost e razlicna.pozz
     
  5. angieangie

    angieangie Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Cestitki i od mene :)
     
  6. angieangie

    angieangie Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    sto mislite moze li da sum bremena,ako imav dobieno na 01.03 nezastiten odnos so ejakulacija vnatre imav peti den od ciklusot,toj den bas iskrvariv,drugiot den onaka malju mi tecese i zavrsi,a spored kalendarot za plodni denovi bas mi pocnuvaa togas.neznam,totalno sum i placliva i nervozna i happy..prosla nedela osecav mali macnini na momenti,mi se dremese,iako seto toa go pridavav na nekoja druga vrsta umor.hmm...treba da dobijsm na 26.03.mozam da napravam test domasen sega neli??neznam,odkoga procitav deka mnogu bas taka zabremenile se zbuniv malko...neplaniravme bebe bas,ama ako bidnalo ...vi blagodaram...;)
     
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Pa mozes da si zemes Clear Blue ili Sure Check, tie pokazuvaat i po edna nedela od rizicniot odnos, t.e. jas mislam ako ima nesto deka sekoj test bi pokazal, no napravi go nasabajle bidejki togas nivoto na hcg vo mokracata e najvisoko :) inace kako sto kazuvas mozno e, zatoa sto spermatozoidite prezivuvaat vo matkata i do 4 dena, taka da ako si imala na prv den od plodni denovi i toa kako e mozno da se zabremeni :D
     
  8. angieangie

    angieangie Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Mariz ti blagodaram na odgovorot,me oblea nekakva vrucina hahaa..mozno e ako sum sreclijka bas da me ima pogodeno!nez.svasta nesto osecam i u stomak kako bolki i sinoca na jajnicite ko da me drzese nekoj za niv..mmhh..ce proveram sigurno me nervira vaka da mislam.pozz do tebe i site koi sakaat da im se desi najubavvoto nesto bebus
     
  9. bebuskaaa

    bebuskaaa Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Jas bev na ginekolog mi rece pred doaganje na menstruacija sum no veke ima pominato dve nedeli i nisto uste trebase da dobijam na 14 nz so se slucuva
     
  10. angieangie

    angieangie Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Pa napravi si test..ako ne si dosega?pa ako si trebala na 14 da dobies onda bas ti kasni...ajde neka bide sve ubavo kako sto si sakas,pozzz
     
  11. angieangie

    angieangie Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Ja pojma nemam sto mi se desava,vcera imavme odnos sto redovno si pravime,ja sabajle imav nekakvo kao krvarenje li braonkasto temno ?i osecav kako koga treba da dobijam,si pomisliv eee ce mi dojde porano,a ono nisto posle nemase¿ce proveram utre zdravje..
     
  12. angieangie

    angieangie Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Jas vcera kako skoro sekoj den imav odnos so partnerot,sabajle gledam nesto kako krv,crvenko kafenko na gacickite..hmmm..me bolese i stomak kako da ce dobijam..Mu kazuvam nemu,on vika deka primetil i na sebe po odnosot malku nesto kako krv?i sve mi vika ne e nisto,nema sansa da sme ja zasmrljale rabotava hahaa!eve i sega osecam nesto kako onaa blaga tapa bolka da recam,kako pred da dobijam.hmm...citam svasta,implant.krvarenja,lazni menstr.nekolku dena pred vistinskiot datum..sve mi se pomesa u misli :D
     
  13. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Zdravo.. Najprvin izvinete za kirilicata od mob pisuvam. Na 4 mart dobiv menstruacija i koga mi zavrsi posle 4-5 dena pocnav da pijam cikloproginova za reguliranje na mesecnio ciklos megjutoa gi piev samo 7-8 dena bidejki pregmnogu se poduev vo stomakot a svadba pravam nareden mesec i gi prekinav za da mi se fati fustanot. E probemot e toa sto vcera posle odnos od mene potece krv a i oartnerot na nego primetil krv. Staviv uloska mislev deka ke dobijam iako e rano no nmase nisto na uloskata samo koga odam vo vc i koga se brisam na plomata ostanuva nekoja kafeafka tecnost. Sto mislite dali e nesto od apcinjata mada ima skoro. Nedeli kko gi ostaviv ili e mozno da pijam. Implantacisko krvarene? Simptomi nemam nikakvi
     
  14. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Незнам што ми се случува веке 3 ден имам многу слабо крварење по неколку капки на ден и кога одам во вц.Месечно имав добиено овој месец на 4 и нормално ми траеше и се.
    незнам дали можеби е имплантациско крварење или од цикло прогиновата ги пиев 5-6 дена па ги прекинав зошто неможам да ги поднесам многу ме дуваа..Но мислам дека требаше одма да искрварам ако е од нив веке 15 дена како не ги пијам а само 3 дена како имам некое крварење така повеќе кафенкаста боја до розеникава?
     
  15. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Девојки хелп !!! Дали е можно да е лажно позитивен тест ?Зедов тест од 40ден ми покажа 2 цртички :rofl: Тестот го направив сега и на еден ден доцнење на менструација, дали е можно да не е точен ?? Неможам да си верувам , превозбудена сум :D
     
    На Lisa_Maja, zalosna и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  16. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Каков лажно позитивен, БРЕМЕНА СИ! :party:
    Честитки и со лесно!!!
     
    На Lisa_Maja и zalosna им се допаѓа ова.
  17. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.551
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Ajde so srekja i so lesno bremenosta :D nikako lazno pozitiven nemoze da bide :mm: iako den ti docni tocen e, koga ima nesto pokazuva i 10 dena od oploduvanje... :)
     
    На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Кога се работи за себе не сум паметна :D Утре ќе земам уште еден тест па понеделник и преку крв ќе проверам. Би благодарам девојки , нека дава Господ ај што нема, и дај Боже сите да ја дочекате оваа радост . Сега да смислам изненадување за дечкото :lol:
     
    На Lile_05, missswety и mariz им се допаѓа ова.
  19. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    и јас со тест од 30 денари си дознам за бременоста иако имав купено и шуре чек. го чував кога ќе помине повече време да го направам ама остана неискористен
     
  20. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Море третиот сабајлево го направив за секој случај :rofl: Му кажав и на таткото, купив цуцла со порака и заедно со тестот го изненадив :D Повозбуден од мене е :inlove:
     
    На Lile_05, Lisa_Maja, zalosna и 5 други им се допаѓа ова.