1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Ajde cestito pak na dvajcata idni roditeli :D Prefrli se sega vo Trudnicki muabeti :P
     
  2. espana

    espana Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    1.952
    Пол:
    Женски
    Честитки, ти посакувам лесна, убава бременост:)
     
  3. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    честитки те чекаме уште да ни пишуваш во труднички муабети
     
  4. Lady..M

    Lady..M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    713
    Пол:
    Женски
    Ви посакувам ваква среќа на сите ;) Се читкаме во другата тема, допрва ќе ми требаат совети, искуства и мислења :D :*
     
    На butterfly.mk, dromka и Kiflicka05 им се допаѓа ова.
  5. elisaveta35

    elisaveta35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Zdravo devojki, ve citam eve veke 12 dena, od koga deckoto svrsi vo mene... i celo vreme citam simptomi, na 9 den pravev shure check i izleze negative, a treba deneska da dobijam..i dobiv samo nekoj temno kafen iscedok, cel den po malce pri mala nuzda. Mislam deka utre veke ke mi dojde ama sepak se nadevav deka nema, cisto da spodelam i jas moeto iskustvo, inaku so sreka na site drugi koi ocekuvaat :)
     
    На espana и mariz им се допаѓа ова.
  6. emse

    emse Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2015
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Zdravo...jas sum epten nova na forumov, i bi sakala da se posovetuvam so vas. Pred dve nedeli imavme odnosi so mojot dechko, vo plodni denovi...eden od niv. Ne zavrshi vo mene, megutoa mojot somnezh me ubiva... Spored vas, ima li shansi da ostanam trudna (bidejki predsemenskata technost e rizik vo plodni denovi) Ve molam za odgovor, me ubi psihava! :( Inaku...poslednata menstruacija mi beshe na 10ti mart, a deneska e 8mi...no jas seushte nemam dobieno.:(
     
  7. leona@

    leona@ Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Emse, ти доцни ли менструација, доколку не свршил во тебе нема што да паничиш. Направи си ако не тест така ќе си бидеш раат
     
  8. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Jas kje rodev 20 deca do sega ako se ostanuvase bremena od taa predsemena tecnost... 1 vo milion treba da si, maskoto da ima epten jaka sperma... tuka so sigurnost nemozeme da ti kazeme, testot najsigurno kje ti kaze samo :) inace sekogas postojat sansi za bremenost dokolku seksot e bez zastita... Kupi si test da nemas griza, vaka moze deka se nerviras ti docni... :) a sega i primetiv... pa ne ti docni znaci? Ili 1 den ti docni samo? Ajde kje dobies jas mislam...
     
    На dromka и espana им се допаѓа ова.
  9. emse

    emse Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2015
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ne... ne mi docni, obichno dva tri dena pred datumot na koj shto treba da dobijam imam redoven mesechen ciklus. Fala ti mnooogu na odgovor :*
     
  10. emse

    emse Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2015
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Daj bozhe da dobijam, celo vreme proveruvam.. ludilo! Inaku, ne mi docni, na 10ti treba da dobijam. Chesto mokram i malce mi e losho od vreme na vreme ama najverojatno psiha e vo prashanje... Se opreteriv :) Fala mnogu na odgovor! :)
     
    На espana му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Neee se sekjiraj cim ne ti docni, nemoze tolku brzo da ti se losi i da ima nesto :D losenjeto pocnuva posle nekolki dena docnenje, kaj nekoi duri i pokasno... Kaj mene tek 7 nedeli bremena koga bev mi se losese :D a za mokrenjeto neznam, moze od sto mislis pa ti se primocuva cesto haha :D nasmej se malku, gledaj nekoi smeski i kje dobies... Da se opustis zatoa :P
     
    На emse му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marchu18

    Marchu18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Сите со своја мака па така и јас, да прашам дали на некој му се случило истото и што може да е.. Со дечкоми имавме заштитен однос на денот кога јас имав овулација и плус сврши надвор од мене, но по 2-3 дена од моите плодни денови имавме незаштитен однос но исто така не сврши во мене ( ептен кратко траеше ). Е сега јас требаше да добијам на 8 април, но веќе на 7ми почуствував болки во десниот јајник кои ги чувствувам секогаш пред да добијам па отидов во вц и имав крв па мислев дека сум добила, но еве веќе трет ден како имам само малку темно кафеава крв на влошката и кога ќе се избришам. Инаку имам повремени болки во јајникот, главоболка, и во еден момент ми е ладно а веќе во другиот жешко. Ова досега не ми се случило, што можи да е ? Дали од неправилна и недоволна исхрана ми се случува ова илии е нешто трето?
     
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Jas mislam deka mora eden test da napravis, bidejki toa krvarenje moze da bilo implantacisko... smestuvanje na plod vo matkata, isto taka i bolkite privremeni gi ima po nekoja zena, no kaj sekoj e razlicno... Jas den dva pred da dobijam i se do denot koga trebase da dobijam imav bockanje vo matkata, bev bremena... :) a moze pa i od stres da ti e... Test najsigurno samo...
     
  14. Marchu18

    Marchu18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Вчера и ова утро мерев базална температура зошто како што сум читала по форумов ако си била бремена температурата ке ти била 37 или 37.1, а мене ми е 36.5??? И ова треба да значи дека тие темни капки крв ми биле менструацијата? А и заборавив да спомнам дека овој месец почнав со пиење на спирулина дали е можно од тоа да ми се испоремети вака???
     
  15. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Од спирулината нема шанси, направи тест, веќе ќе даде точен резултат.
     
  16. emse

    emse Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2015
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Dobro eeeee, dobiv :D
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cvetelina

    cvetelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    54
    здраво девојки замногу години да е празников ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
    а сега сакам за совет или ако некој имал вакво искуство требаше да ми дојде на 20 април но на 11 овој месец добив мало крварејне и мислев дека ми дојде но следниот ден ништо само како розовко 2 дена немав ништо денес повторно крв но не како што имав претходниве месеци дали некој имал вакво искуство да ме советува што мозе да биде? фала ви
     
  18. Marchu18

    Marchu18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    И јас сум со истиот проблем, само што кај мене се јави мало крварење по неколку капки кое најпрво беше посветло а потоа потемно и траеше 3-4 дена. Цела сум нафрлана со бубулици и стомакот ми е надуван... и јас барам некој со сличен проблем и дали тоа крварење ми било менструација или само некое пореметување. А ти си сексуално активна или не?
     
  19. cvetelina

    cvetelina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    54
    да и покушвиме за дете затоа се надевам дека е на убаво
     
  20. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Еден совет или мислење...Прокрварив на 16 ден од циклус,добивам у просек на 26 дена,немам инфекции,чист ПАП и се тоа.Ама од сабајле се исплашив.Пробуваме за бебе ,ама не знам нели би било рано на 16 денимплантациско крварење.Многу оскудное,колку да морам влошка да носам.Ако не ми помине до понеделник ќе закажам на лекар.Ми се нема никогаш случено нешто слично...