1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. munika

    munika Нов член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Sega si go gledav mojot ginekolog na televizija ,vo emisija i sakam da go pofalam i da mu se zablagodaram za se sto napravi za mene.So inseminacija ostanav bremena,mi ja izvodi cela bremenost i me porodi.Prekrasen Dr Gjorgji Nikolov .Prav profesionalec-BRAVO.
     
    На thebabylover му/ѝ се допаѓа ова.
  2. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    пробај уште еднаш. мислам дека си бремена,пробај утре од сабајле.
     
    На thebabylover му/ѝ се допаѓа ова.
  3. thebabylover

    thebabylover Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Женски
    Јас повеќе не верувам.Разочарана сум како и сите други тука...Ке закажам на гинеколог да видам зошто ми доцни..После спонтан,после сите испитувања ми рече да се опуштам и кога ке останам бремена дури тогаш да одам,но ме мачи веќе ......
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.672
    Пол:
    Женски
    Znaci cim ima i vtora crta go ima hormonot hcg, a toj se laci za vreme na bremenost samo :) jas mislam bremena si, cestitki :)
     
    На okcenzi и thebabylover им се допаѓа ова.
  5. thebabylover

    thebabylover Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Женски
    Дај Боже да е така.Колку посакувам јас да сум бремена толку сакам и сите вие што пишувате во темава да го видите тестот позитивен.Сите да се израдуваме и да не се мачиме..Само ние си знаеме низ што се поминуваме...
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lavinija28

    lavinija28 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    Случајот кога имаш менструација а си бремена? Знае ли некој да појасни нешто околу ова?
     
  7. thebabylover

    thebabylover Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Женски
    Знам дека е можно.Мајка на другарка ми имала менструација 5 месеци во две бремености.А детали околу тоа не знам.
     
  8. munika

    munika Нов член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    ne smees da krvaris treba da otides na lekar.treba terapija da primas ako ne sakas nesto da se sluci.itno na ginekolog
     
    На Maceto123 и zalosna им се допаѓа ова.
  9. BunnyGirl

    BunnyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    86
    Thebabylover и мене ми се појавија две нежно розеви цртки, но и имав предчувство дека сум бремена (иако ми каснеше 5-6дена). Отрчав на гинеколог со тестот, среќничка...Седнав и на ехо немаше ништо...Гинекологот ми кажа дека тестовиве за бременост за да ја покажат втората цртка мора во мокрачата да имаме хормон HcG (кој се лачи само во време на бременост). Ми даде упат и отидов ми земаа крв и излезе дека сум 2-3 недела бремена... Пробај пак со shure chek или оди во Еуро-Фарм има некој нов тест што покажува многу порано од останативе...Баш вчера прочитав за тој тест (не запомнив како се вика) во проспектот на Еуро-Фарм за месец мај - го има во нивните аптеки.
     
    На okcenzi, zalosna и thebabylover им се допаѓа ова.
  10. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    На жалост и во мојот случај,тестот не грешел,тоа наводно имплантациско крварење на 17 ден очигледно ми била менструација,зашто денеска си добив според неа на време.:(.Тоа е што е...
     
  11. Bradshaw12

    Bradshaw12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2013
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Имам уште една недела до добивање, ама нешто ми се случува во јајниците, κаκо нон стоп да ми ρаботат, κаκо неκоја тапа болκа. Симтом за бρеменост или не? :)
     
  12. anonimnaaa7

    anonimnaaa7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ве мoлaм зa сoвет
    Нaпрaвив 2 тестa зa бременoст еден пo 2 недели oд ризичниoт oднoс и еден денес пo зaдoцнувaњетo нa мoјaтa менструaцијa и двaтa беa негaтивни. Имaм чудни бoлки вo стoмaкoт и некoгaш пoдуенoст некoхaш ми е oкеј мoжнo е дa е oд стрес, a мнoгу пoчестo мoкрaм.Нo никoгaш дo сегa ни минутa не ми дoцнелa менструaцијaтa, пo прaвилo требaше дa дoбијaм вчерa нo не дoбив :( Штo мислите имa ли шaнсa дa сум бременa :(?
     
    Последна измена: 17 мај 2015
  13. anonimnaaa7

    anonimnaaa7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Симптoмите зa бременoст се слични (исти) кaкo и симптoмите нa ПМС сaмo секoј oргaнизaм е рaзличен и сите имaaт рaзлични симптoми, a тoa зa јaјниците нoрмaлнo ќе ти рaбoрaт кoгa требa дa ти дoјди зa еднa неделa :)
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.672
    Пол:
    Женски
    Edno dve tri strani da svrtis nazad vo temava kje vidis kolku isti prasanja se vrtat :D eden den ti docni, a ako si imala rizicen odnos normalno deka ima sansi da si bremena... Ti ostanuva da cekas da dobies, ako ne dobies uste eden test napravi, pa kraj kraeva preku krv i mirna da ti bide glavata :D
     
    На Kiflicka05 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BaramOdgovor

    BaramOdgovor Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Имам постојано чувство на замор, поспаност, подуен стомак, зголемен секрет кој понекогаш е густ , леплив , белузлав, кафенкаст -значи различно, градите ми се чувствителни на допир, некако поцврсти ги осеќам, бардавиците ми се поиспакнати и температурата на телото ми е покачена,стомакот ми врие од жештина буквално. Сите овие симптоми ги имам и се рани знаци за бременост што ме фаќа паника. Минатиот месец на 1ви мај имав менструација сега сакам да почекам уште неколку дена за да видам дали ќе добијам но и да добијам дали е можно да сум бремена ? Ќе направам и тест и знам дека гинеколог ми е најсигурно прво сакам ваше мислење да добијам бидејќи до сега немам посетено гинеколог, пред 4 месеци го имав првиот однос и малку ми е срам не од тоа што ќе треба да ме прегледуваат туку да не наидам на некои познаници мои или на мајка ми. :D
     
  16. lavinija28

    lavinija28 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    2.152
    Пол:
    Женски
    Ако си имала менст. на 1 мај (колку што разбрав) значи сеуште ти е рано за да ти дојди според мене...
     
    На BaramOdgovor му/ѝ се допаѓа ова.
  17. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    I sega?:|
     
    На BaramOdgovor и Maceto123 им се допаѓа ова.
  18. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Сите тие симптоми се и за добивање а не само за бременост. Инаку за добивање ти е рано, пошто на 1 мај си имала, а уште прерано ти е за симптоми за бременост. Инаку многу битно е дали си имала незаштитен секс.Кога ќе ти задоцни ако воопшто ти задоцни дури тогаш ќе си направиш тест.
     
    На BaramOdgovor му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lili.g

    lili.g Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Bolki vo kicmata izmesani so tapi bolki vo karlicata í jajnicite proprateni só bledo kafeav sekret, nekolku dena pred ciklus,moze li da se simptomi na bremenost?
     
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.593
    Пол:
    Женски
    Може.