1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    Zdravo
    So decko mi imame nezastiteni odnosi, no nikogas ne svrsuva vo mene i ne prodolzuvame posle toa
    Minatiot mesec mi dojde na 8mi-9ti
    Sekogas mi ide na vrème, no eve deneska sabajle imav mn malku kafeav iscedok i seuste ne mi e probieno
    Uste od sinoka dolniot del od stomakot mi e mn poduen i custvoto e nekako podrugo
    Gradite me bolat kako i sekogas..
    Mozno e da sum bremena?
    moze panicam ama so da pravam :?:

    ..se izvinuvam za fondot ama pisuvam od mob
     
  2. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Ако не свршува во тебе и не продолжувате понатаму тогаш не може да си бремена.Кафеавиот исцедок и подуеноста се знаци дека наскоро ќе ти дојде менструацијата,така што не би требало да се грижиш.Тест за бременост можеш да направиш две недели по односот без заштита.
     
    На cuciTo му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    нема потреба да се грижиш ако не свршил во тебе безбедна си
     
    На cuciTo му/ѝ се допаѓа ова.
  4. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.368
    Пол:
    Женски
    Jas kolku sto sum informirana I nacitana, doduse I sredno medicina imam, dokolku partnerot sepak nesvrsi vnatre sepak ima sansa da se ostane bremena. Bidejki I dodeka trae odnosot od penisot se cedi nekakva sluz, tecnost, pa taka da I vo nea mozno e da ima nekoj zalutan spermatozoid ( ne mi se veruva kako sve objasniv ;) ) taka da ako ne se saka bebe, kondomi milicki :)
     
    На Eli23 и zalosna им се допаѓа ова.
  5. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    и јас имам средно медицина :D
    и да точно е дека може да се забремени и од предсемената течност но шансите се 1 на 10 000 така да не треба да се нервира девојчето.
    и да нареден пат користете кондоми за секој случај
     
    На cuciTo и kukla21 им се допаѓа ова.
  6. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.368
    Пол:
    Женски
    Abe kako vikaat grom vo koprivi neudira, no koga ke udri :D:D:D
    Taka da ako ne se saka bebe, taka ic ne e bezbedno, bidejki iskreno poznavam i nekolku slucaevi na takov sex, pa ene gi si dumkaat bebusi, znaci retkost ne e nikakva. Kaj nekoi nebiva i nebiva, a kaj nekoi..... sto se veli epten se plodni :o :D
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mrn

    mrn Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site :) Bi sakala da ja spodelam so vas mojata situacija...Trebase vcera da (NE) dobijam i snoshti primetiv samo 2 kapki kafeavo na gakite i mislev deka sum dobila....no denes nema nishto,samo chustvuvam omalaksanost,gradite mi bea podueni i me bolea,a od denes samo me bolat,a nekako mi splasnaa...Strashna glavobolka imav vcera i ne znam dali da napravam test? Ne sakam da se razocharam povtorno !! Shto mislite vie devojki :)
     
  8. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Исто и кај мене се случи, но не на денот кога требаше да добијам, туку мн.порано.Само што јас немав никакви симптоми.Правев тест-негативен. И од тогаш сеуште немам добиено. А кај тебе дај боже да е другото:sun:
     
  9. mrn

    mrn Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    A kolku vreme ti kasni?
     
  10. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Уф... Па последна менструација ми беше на 27мај,а на 17 јуни ми се случи истото што и на тебе( кај мене прво беше крв, па кафеаво 1-2 дена и толку). Тие денови закажав на гинеколог
     
  11. Lucija1987

    Lucija1987 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
     
  12. Lucija1987

    Lucija1987 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека кај тебе не е истиот случај како мојот па ти посакувам да ги видиш двете цртички Позз
     
    На Love86 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mrn

    mrn Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Da imam nekoja tapa bolka vo jajnicite...i sega eve povtorno kafeav sekret mi se pojavi...simptomite mi se kako za dobivanje...obichno koga sum dovivala vednash imam crvena krv...sega nekako porazlichno...kupiv test preeska,ama ke pochekam do utre da vidam shto kako ke mi bide... 8 meseci se obiduvame da ostanam bremena...se ispitavme i se e vo red so dvajcata,samo ne znam zosto ne saka da se fati :)
     
  14. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Ти поскаувам две цртички!!!
     
  15. Lucija1987

    Lucija1987 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Знам како ти е и ние поминуваме низ истото овој пат е долг и болен, што поточно испитавте.Се надевам дека побрзо ќе ги видеме тие фамозни две цртички па и ние да ја почуствувама таа убавина да го слушнеме зборот МАМА. Секој ден се молам на Господ и знам дека ќе ни помогне на некој побрзо на некој покасно само да не не заборави;(
     
    На Love86 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ANNIC

    ANNIC Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Женички ,кажете ми оној метален вкус во устата како се чуствува?? бидејки јас кога ке поминам со јазикот на горните непца на предните заби имам така баш метален вкус(метално чуство) (незнам како да се изразам ) :):):):)
     
  17. ANNIC

    ANNIC Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Ве молам за совет, треба да не добијам деновиве, но денес ме боли стомак , т.е почна од пред 3 дена но денес најјаки болки имам , проверувам нема крв..Ме боли па ме пушта па пак после почнува да ме боли и така еве веке 2 саати. :sweat:Кога добивам вообичаено ме боли многу ама до сеа ке пробиеше :(
    Дали знаете што можам да се напијам а да не е апче? На работа сум морам нешто да се напијам да ме смири не можам да функционирам ,100 мисли во глава ...(n):sweat:
    ми е страв да пијам апче да не има нешто ....

    Ве молам совет.... :@
     
  18. malo duse

    malo duse Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2015
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Ве молам за совет.треба да добијамо недела.Денес кога одам во ВЦ имам како кафеаво кога се бришам.градите ме болат јајниците ме болат како за да добијамо.помагајте
     
  19. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Nemoj nisto da pies, mozebi si ostanala trudna, simptomite se istite kako za dobivanje, izdrzi i nemoj nisto bukvalno da pies od apcinja i kaj mene taka bese pred da dobijam i denovite koga trebase da dobijam i ete rezultirase so bebce ;)
    Ti posakuvam da go dobies toa sto si sakas
     
  20. malo duse

    malo duse Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2015
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Denes nemam nisto kafeavo.dajte mi sovet so da pram.prv pat ova mi se slucuva.