1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. slimy

    slimy Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.361
    Допаѓања:
    1.443
    Пол:
    Женски
    Јас добив вчера, и си олеснив.
    Знам звучи чудно јас да го кажам оваа ама навистина сега не сум спремна ниту физички ниту психички за толку брзо за уште едно дете.
    Здравје ако даде Господ понатаму.

    Поздрав
     
    На joy1, kallias и mariz им се допаѓа ова.
  2. gabimama2

    gabimama2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    342
    Пол:
    Женски

    DOJDE NEPOZELUVANATA :devil:,NEMA OTKAZUVANJE,NOV MESEC NOVI SILI,MM SABAJLE MI KAZA DEKA SEGA TOJ KE BIDE ZADOLZEN MAX ZA II,NE DEKA NE BESE I OVOJ MESEC,TUKU JAS MU DIKTIRAV ZA PLODNI DENOVI I GO NAPAGJHAV :$,NA SITE DRUGI IM JA PUSTAM SETA SREKA DA VIDAT II :*
     
  3. game123

    game123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Denes e 5ti den kako mi docni,vo kalendarceto sto si zapisuvam, od zadnata menstruacija mi racuna 5ta nedela bremenost.e sega posle kolku nedeli moze da se slusne ❤
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Od 6ta, 7ma nedela, zavisi od koga nastanalo oploduvanjeto :) kaj mene vo 5ta nemase srceva, za dve nedeli otidov vekje imase srcence :)
     
  5. malamala

    malamala Нов член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Значи мислите дека не е можно да има мачнина, гадење, болка во стомакот и киселини на само неколку дена (3-4) по полов однос??
     
  6. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Сосема е можно да имаш сето тоа во било кое време, ама како симптом за бременост не.
     
  7. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    @slobodka Овие на @game123 се за бременост, си пишува долу hcg. Честитки за бременоста, со лесно!
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. game123

    game123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Fala vi mnogu :* daj boze site sto ste vo iscekuvanje na 2te crtki najbrzo da gi vidite i da osetite radost,sreka, emocii neveruvanje .... Samo opusteno :) Ramenuvajte neznosti so sakaniot ,vodete ljubov i ne mislete na bebe.1 mesec kako ne se pazime so namera koga saka dedo boze neka ne blagoslovi i op ete od prva :D :inlove:
     
    На eatpraylove90, zalosna и zajka1 им се допаѓа ова.
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Имаш мачнини и киселини од алкохолот, а тоа дека не се сеќаваш ништо и си замислуваш дека те силувале пушти ги мислите низ вода.
    Самата велиш дека нема никакви знаци, знаеш ли какви се последиците од силување!?
    Мислам дека ви е само досадно летниов период на вас децата, па не знаете што со себе.
     
    На elena.mak и game123 им се допаѓа ова.
  10. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Ima kako ne itoa za bliznaci
     
    На Pacient srna, game123 и Daleron им се допаѓа ова.
  11. game123

    game123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    :lol::lol:Samo da ve izvestam ,oficijalno odam vo trudnicki muabeti :rofl::rofl:
     
    На Lepaaa, awl, Bebulleee и 16 други им се допаѓа ова.
  12. frog

    frog Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Devojki, mi docni 2 dena, vcera napraviv test (2 testa napraviv) - negatven. No , gi pravev popladneto. Ima li shansa da se gresni?? Genikologot mi vika da pocekam do zadutre i rano nasabaje da napravam. Vie sto mislite?
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dace_dare.123

    Dace_dare.123 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo imav nezastiten seks so soprugot pred 1 mesec sega treba da mi dojde na 30 juli no nemam nikakvi simptomi. No koga ke krenam nesto tesko kako na primer sad so alista za zakacuvanje odma osekam bolki vo dolniot del kaj matkata bolkata a osekam skoro sekoja vecer pred legnuvanje bez razlika dali sum krenala nesto tesko slicno e na minstrualni bolki . Osekam vrtoglavica i imam nababreni brdavici sto nikogas do sega ne sum imala tolku. Mozno li e da se simptomi za bremenost ili samo se zalazuvam :(
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Можно е рано да си ги направила, за некој ден направи пак.
     
  15. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Може да се симптоми за бременост, ама повеќето симптоми се исти ко за добивање. Тоа што те боли стомакот долу може да укажува на бременост. Мисли позитивно и надевај се, јас ти посакувам среќа, стискам палци :)
     
    На Dace_dare.123 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dace_dare.123

    Dace_dare.123 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    ajde ke pocekam do 30 pa posle ke napravam test.
     
  17. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Mozis da si napravis i deneska..i ne krevaj nisto tesko dodeka ne naprvasis test..srekno:)
     
    На Dace_dare.123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. T-e-s-a-kam

    T-e-s-a-kam Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    со дечко ми имаме незаштитен однос веќе месец ден но секогаш свршуваше надвор , кои се шансите да останам трудна?
     
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Pa ako ne go vadi na vreme golemi, ako go vadi na vreme nema skoro nikakvi sansi :) jas 2 god bez kondom pa ne ostanav bremena, tek koga pocnavme da probuvame za bebe ostanav... :)
     
    На annel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lisa_Maja

    Lisa_Maja Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    здраво феминки,одамна не сум пишала,ништо ново не се случуваше во обидот за бебе...Сега помина и одморот,активно работевме на случајот таму,таман у плодни денови,требаше да добијам на 31 јули,ама уште ништо.И за оние што веќе биле бремени сакав да споделат дали градите ненормално ги болат,зашто јас буквално не можам да ги пипнам,самата маичка кога ја облакам ми смета,ме боли.Немам никакви промени во апетит дури и немам толку многу,и повремени вртоглавици...Искрено се надевам дека месецов ќе имаме среќа,ама за тест ке почекам уште некој ден зашто преку глава ми се негативните во минатото...wish me luck ;)
     
    На 1209, only44you и eatpraylove90 им се допаѓа ова.