1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. anna87

    anna87 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Гестациски недели
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.672
    Допаѓања:
    72.569
    Пол:
    Женски
    Mislis znae sto se i Gestaciski nedeli :rofl:
     
    На PEPCE, Kiflicka05, butterfly* и 2 други им се допаѓа ова.
  3. anna87

    anna87 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Очигледно дека не :D ама битно се друго знаат
     
    На zalosna, PEPCE и butterfly* им се допаѓа ова.
  4. I <3 Books

    I <3 Books Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, ајде и јас да си кажам :) До пред два месеци добивав точно на 30-31 ден. Откако почнав да пијам фолна киселина, не знам дали има некаква реакција од неа, два месеци добивам точно на 28 ден - и тоа сабајлечки. Месецов чекав да (не) добијам на 26ти и еве ми доцни 2 дена. Денес некоја нетрпеливост ме фати, бев убедена дека ќе видам позитивен резултат, па наместо да причекам барем 30 дена од циклус да поминат, на 29ти, јас направив тест сега. Од оние што може во секое време од денот. И за жал ми покажа една цртка. Имала ли некоја од вас искуство со негативен тест, а сепак да е бремена?

    Јас бев убедена дека има нешто. Три дена ме убија некарактеристични главоболки, што никогаш ги немам пред добивање, а останатите симптоми стандард како за ПМС.
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.568
    Допаѓања:
    80.643
    Пол:
    Женски
    @I <3 Books, можеби си направила тест прерано. Повтори го по неколку денови, доколку не добиеш. :)
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ANNIC

    ANNIC Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Жени здравоооо , пак јас . Малку паузирав но еве ме пак :)
    Малку сум во збунка. Вака : Овој месец добив на 11 август и ми траеше негде до 15.На одмор добив и немав ни еден симптом за добивање што никогаш не се случило и баш мислев дека сум останала трудна но ме зезна менстурацијава :devil:. Е СЕГА веке 5 дена имам доле во стомакот како пецкање , како притискање, па како да ми пулсира нешто , како да ке добијам такво чуство и ова се од време на време . Исто и кичмата ме боли мнг во долниот дел. Наеднаш топло ми станува ... цела сум шашава :whew:Мислев да не ми се плодни денови сега ? бидејки за добивање ми е мнг рано .... што мислите ??? 1000 зошто 1000 затоа :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
  7. Nanika4

    Nanika4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки.Денес ми е 12-ти ден од ин витро а вчера кога се разбудив имав кафено поприлично кое ми траесе цел ден па и денес а и ме болесе стомак како да ќе добијам.Направив два теста и беа позитивни.Збунета сум и не знам што да мислам.
     
    На Mariangel и ANNIC им се допаѓа ова.
  8. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Sigurno si rana bremenost i odma na doktor mozno e da go izgubes bebceto ako ne pojdes a si prekrvarila ti kazuvam od iskustvo..
     
  9. Nanika4

    Nanika4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Зарем може да е толку страшно?Немам крф само кафено денес помалку од вчера.Сега ќе ја прашам д-рката.Се надевам сека се е во ред
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    @Nanika4 Duso ne znaci deka e strasno moze da e nekoja infekcija no sekogas bidi predpazliva jas vo 20 nedela prekrvarev prvo kafeav iscedok i na kraj spontan..ne sakam da te plasam moze ne e nisto najubavo e da se poseti doktor spored mene da si bides mirna pa zdravje da te citame vo trudnicki muabeti :)
     
  11. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.295
    Допаѓања:
    37.949
    Пол:
    Женски
    @Nanika4 може да е стара крв, може да е плодот што се вгнездува во матката, ти сигурно примаш прогестерон ама најдобро е уште денес да одиш на гинеколог за да е се во ред. А и болките не треба да се како јаки грчеви. Со среќа и со лесно!
     
    На Nanika4 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Trudnickoo cestitki so lesno da si go iznosis,bese na ginekolog sto ti kazaa
     
    На Saraa и Nanika4 им се допаѓа ова.
  13. Kk01

    Kk01 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво.
    Со дечко ми имав односи на 27 или 28 јули и потоа на 31 јули ми дојде менструацијата беше многу болна како и секогаш дури и повраќав. После 1 недела чувствував некои боцкања во стомакот, и нешто како грчеви а после 2 недели почнаа и главоболки кои ги имам секоја вечер. (Наутро и преку ден не ми е ништо.) Еве пред еден час ми дојде, фактички ми доцнеше 1 ден (Имам нередовен циклус сеуште) но менструацијата ми е многу поразлична од претходните, немам никакви болки и не е толку обилна. Дали сум трудна?
     
  14. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    Neee,neveruvam deka si.Nema sansi dokolku ne svrshil vo tebe ili ste imale zastiten odnos nema sansi.
    Se slucuva nekoi da imaat isti simptomi kako na bremenost pa dobijat menstruacija ponekogash mi se slucuva i mene,nemoj da se nerviras najdobro zemi test za bremenost preveri si toj nemoze da te izlaze taka glavata kje ti bide pomirna sega ti nekoi simptomi samata si gi zadavas od samata psiha :)
     
  15. Kk01

    Kk01 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Чудно ми е заради менструацијата никогаш до сега не ми била таква, многу слаба и без никакви болки. Инаку имавме незаштитен однос мада мислам дека нема свршено во мене. (Ако предсемената течност направила беља.) Плус тоа мислам дека односот беше во неплодни денови, 3 дена пред менструацијата. И два пати добивам. Но главата ми пука секоја вечер веќе подолго време.
     
    Последна измена: 1 септември 2015
  16. Nanika4

    Nanika4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски
    Za kafenoto mi kazaa deka e sosema normalno,eve veke i nemam.A uste denes da izdrzam utre sum za Beta :inlove:
     
    На Mariangel, blessed2, MilaP и 3 други им се допаѓа ова.
  17. macgirlmakeup

    macgirlmakeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    492
    Пол:
    Женски
    Здраво женски еве ме мене пак по подолго време сеуште нема нишѕо ново си работиме на случајот :) овој месец малку повеќе од вообичаено. Инаку треба да не добијам утре , утре мие 28 ден прв пат овој месец градите да не ме болат толку многу како предходните месеци , и имам повремени болки овие последни два дена И незнам ама многу сум заморна и многу ми се спие , инаку на 26 ден направив тест и покажа негативно но деуште се надевам дека овој месец ке биде :)
     
    На blessed2, only44you и gabimama2 им се допаѓа ова.
  18. princesss1

    princesss1 Нов член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    здр девојки јас сум малко поразличен случај бев на гиноколог и ми кажа поицистични јајници и сега ми доцни 1 месец и 8 дена таман се решив да одам на лекар и денес 3 4 капки ме предомислија само толко беа и ме болат половините и стомахот во долниот дел ве молам за помош можно ли е да сум бремена овој кавеав исцедок ме преплаши :sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat::sweat:
     
  19. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Ti docni 1 mesec i 8 dena i ne si napravila test i ne si bila ni na gin.. ?? A na sto cekas :^):|
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    @princesss1 Najdobro ke bide da si pojdes na ginekolog,nikoj od nas nemoze da ti kaze dali si bremena ili ne si.Jas pak da mi docni poveke od mesec ke napravam minimum 5 testa i ke pojdam na lekar. Pojdi utre i pisi i misli pozitivno.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.