1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. nevenask

    nevenask Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Na tolku mnogu kasnenje pod itno test, bez strav, sigurna sum deka ke se pofalis so 2 crtki
     
    На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
  2. PEPCE

    PEPCE Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    sigurno bilo rano pa sto se pokazuvale negativni probaj Sega pa daj boze da ima || :hug:
     
  3. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    луѓе изгледа кај мене пак нема да има ново . обично пред да ми дојде менструација 5-6 дена порано ме болат јајниците и стомакот. еве денес речиси цел ден имам болки. не можам веќе, значи колку и да сакам да не мислам на тоа не можам никако. со мм овој месец речиси преку 1 ден имавме односи и се надевав, ама како имам болки цел ден незнам што да мислам. ама како Бог кажал така ќе е нов месец нова надеж
     
  4. PEPCE

    PEPCE Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
     
    На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.070
    Пол:
    Женски
    Најдобρо е отκаκо ќе ти задоцни.
     
  6. kikice2210

    kikice2210 Нов член

    Се зачлени на:
    25 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    taka e!
     
  7. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    Душо пробај вака од кога ке ти дојди после 7 ми от ден немојте да имате односи до 13 ден ( значи од првиот ден кога ти иди 12-13 дена ) зошто за да останеш бремена не е битно да имаш односи секој ден колку спермата е по пресна толку е по не квалитетна те. За да биде зрела сперма и се потребни барем 3-4 дена откако ке сврши во тебе немој веднаш да стануваш туку лежи на грб со подигнати нозе 15- 20 мин се надевам дека ке ти успее поззз
     
    На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bojanablack

    bojanablack Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, imam edno prashanje za vas... dali e vozmozhno da se ostane bremena samo pri trienje na intimnite delovi bez vistinski sekksualen odnos..? Help, im goin crazy :(
     
  9. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    Не,ако не сврши внатре неможе :)
     
  10. kikice2210

    kikice2210 Нов член

    Се зачлени на:
    25 септември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    vaka sega sakam da prasam za sestrami... isto i tie probuvaat za bebe vejke nekolku meseci ama nea i kasni menstruacijata po povejke vreme po eden mesec nekogash dva i taka.... sega mn i se gadi od nekoi jadenja i se nadkreva a i kasni samo.... imashe men na 01.09 i deneska napravi test dali e rano za simptomi ili ? a i imashe samo eden den nekolku kapki ko za menstruacija i toa ko svetlo kafeavkasto i tecese.... ? :) napravi test i bese negativen >??? ve molam za odgovor cekame ehhehe
     
  11. Adeline

    Adeline Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    1.912
    Допаѓања:
    4.593
    Пол:
    Женски
    AAA ova mirisa na bebushko :) neka go povtori testot za nekoj den
     
    На baha му/ѝ се допаѓа ова.
  12. baha

    baha Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2015
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Zdr jas na 25 ti imav em tr i pret toa imav mnogu bolki vo dolniot del na stomak zatoa sto imav zgolemeni jajnici i sega prestana bolkata eve 5ti den mi e od em tr samo imam bolki vo plovinata i nekogas vo dolniot del od stomakot
     
  13. J.i.A

    J.i.A Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    вакаа.. на 14 јули имав односи(без заштита), а потоа на 1 август имав менцтруација. но пред неколку денови имав само 1 ден и ми прекина, а и стомакот ми е многу подуен. И сега се плашам да не сум бремена. (ми имаат кажувано дека можеш да си бремена, а сепак да имаш менструација). Многу се плашам...:(
     
  14. Krabce

    Krabce Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Sakam da vi postavam prasanje.....imav odnosi so decko mi,jas bev odozgora i svrsi vo mene ama ne stanav odma nego sedev vrz nego i posle lezev nekolku min i koga stanav imav malce kako tecnost ligava so mi tecese po nozete i vecerta imavme pak odnosi i pak vo istata polozba,svrsi vo mene i ne stanav odma ama nemav nikakva tecnost kako prviot pat....utredenta dobiv ama mn malce imav i mi traese 4 dena od koj 3 den skoro nemav,a 4 premnogu malce a sega kako svetlo rozeva boja imam samo kako 2 tocki na gakite....nikogas ne mi doaga redovno menstruacija duri i ovoj mesec mi dojde 5 dena porano....vi blagodaram:D
     
  15. Krabce

    Krabce Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Sakam da vi postavam prasanje.....imav odnosi so decko mi,jas bev odozgora i svrsi vo mene ama ne stanav odma nego sedev vrz nego i posle lezev nekolku min i koga stanav imav malce kako tecnost ligava so mi tecese po nozete i vecerta imavme pak odnosi i pak vo istata polozba,svrsi vo mene i ne stanav odma ama nemav nikakva tecnost kako prviot pat....utredenta dobiv ama mn malce imav i mi traese 4 dena od koj 3 den skoro nemav,a 4 premnogu malce a sega kako svetlo rozeva boja imam samo kako 2 tocki na gakite....nikogas ne mi doaga redovno menstruacija duri i ovoj mesec mi dojde 5 dena porano....vi blagodaram:D
     
  16. srce-9

    srce-9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.062
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Prethodniot mesec dobiv na 28.08 a potoa imavme odnosi nezastiten so decko mi no ne svrsuvase vo mene. E sega mi dojde na 26 prvo kafeav iscedok a potoa krvarev dva dena tretiot vekje pak kafeavo no poslabo samo koga se brisam a voobicaeno traese ciklusot cetiri pet dena. Losoto e sto imam silni bolki pri mokrenje cesto odam po mokrenje no po malku kako neisprazneto so bolki I kafeav iscedok a cuvstvuvam bolki vo dolniot del na stomakot malku e poduen
    Me interests mozno li e da e infekcija nekoja ili pak da sum bremena ?
    Be molam za pomos
     
  17. nevenask

    nevenask Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    штом не свршил внатре нема шанса да си бремена, но можно е да е некоја инфекција со оглед на болката што ја чувствуваш. како и да е, мислам дека треба да отидеш на гинеколог па ќе видиш што понатаму
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. nikolija26

    nikolija26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    590
    сакав да прашам дали е можно да сум бремена значи ми дојде менструација заврши во вторникот и сега кафеаво имам на гаќите, а вчера имав однос и после кога го извади имаше нешто бело вели не свршив но можно е да излегло малце а потоа нормално сврши надвор. Кога се вратив дома и да одам во вц имаше малце крв на гаќите. Пишете ми долкоку знаете загрижена сум.
     
  19. K.Karanfillova

    K.Karanfillova Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    82
    Женски сакав да ве прашам... значи на 16 потоа на 21.09 имавме незаштитен однос и тогаш и тогаш сврши внатре. Сега треба да добијам на 5.10 (се молам да не добијам :$ ) дали може да направам тест пред да ми доцни (немам стрпление :D ). Од симптомите немам ништо освен што како да ми кркорат цревата во долниот дел од мешето.
    Ви благодарам однапред многу :*
     
  20. Kikuskikus

    Kikuskikus Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2015
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски