1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. stejsi2005

    stejsi2005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    1.174
    Пол:
    Женски
    Или бременост или инфекција...трето нема...тест му е мајката...бебиња излегуваат и во неплодни денови :)
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    мене појќе ми иде на инфекција некако...ама утре си правам тест па да си бидам раат....
     
    На stejsi2005 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Beby $

    Beby $ Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Feminkii ve molam daj temi nekoj sovet ili iskusvo..mi se desava cudni raboti...naciii rano mi e za dobivajne uste 10 dena ima vreme ama problemov e gradite me bolaa mnoguu nateceni sa i kaa veni da imam me peca i bolaat ne znam kako da objasnam toa...mi se vrti sabajlevo ii me boli grbov nekako..so e vase mislejnee...?
     
  4. skorpija091

    skorpija091 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    20
    Здρаво девојκи,јас ги видов моите посаκувани || цρти после 8 месеци,но мојата ρадост тρаеше многу κρатκо.Во понеделниκот имав κρваρење κое што за жал завρши со спонтан абоρтус.Со нови сили здρавје ќе пρодолжиме по 3 месеци пауза таκа ми κажа доκтоρκата,но ми е стρав да не има неκои последици.Што мислите вие?На сите ви посаκувам да ѓи видите тие убави две цρти што живот значат.
     
  5. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Am bebe vo stomaceto:)
     
    На Beby $ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. zagrizenazenska

    zagrizenazenska Нов член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo, sakav da ve prasham dali se mozni simptomi na bremenost 2 dena posle odnos. Citam deka nekoi imale kafeaf iscedok, jas prokrvarev ama beshe chista krv i toa ostana samo na hartijata.
     
  7. CocaColla

    CocaColla Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2016
    Пораки:
    458
    Допаѓања:
    840
    Пол:
    Женски
    Нема шанси, за 2 дена можи и да не ти е оплодена клетката а не пак симптом да имаш
     
  8. zagrizenazenska

    zagrizenazenska Нов член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Fala
     
  9. Beby $

    Beby $ Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Mislis ili
     
  10. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Jas pisav moe mislejne posto i jas za tretoto imav bolki vo grbot i gradite i jas nemozam da kazam sigurna dali si ili ne si:)
     
  11. Beby $

    Beby $ Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Hhaha pa normalnoo samo barav vase mislejne posto ja bev bremena amaa ne ni znaev...i zatoa ne znam sega sto mi se desava i mn me tera na mokrejne... Naa denn po 10 pati i navecer istoo..aa obidno po 2 3 pati idev...nz sto se desavaa☺️☺️
     
    На rada-petreska му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Moras mila da pocekas barem do denot koga obicno dobivas .. daj boze da si gi vidis ll crtki (y)
     
    На rada-petreska и Beby $ им се допаѓа ова.
  13. Beby $

    Beby $ Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Dajjj bozeee☺️☺️☺️☺️
     
    На 24.07 и bebaa им се допаѓа ова.
  14. pcelka123

    pcelka123 Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Lele me fakja panika , imav odnosi so decko mi povekje pati i bez kondom .. Svrshi nadvor od mene sekoj pat , ama eve mi kasni 3 dena , trebashe na 1 da dobijam eventualno na 2 ri ... Sto da pravam dali mozno e da sum bremena? Nemam nikakvi simtomi samo mi teche mnogu belo pranje...
     
  15. LUCERKA

    LUCERKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    5.370
    Пол:
    Женски
    Не си бремена .......направи тест за да се осигураш....И ако спаси глава овај пат повеќе без кондом не!
     
  16. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Aman bre vo site tvoi postovi samo istoto go pisuvas daj meni bar nesto
     
    На atala, Lorins и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  17. rada-petreska

    rada-petreska Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки :) Мала помош ми треба ..мислење ..совет ,
    Веќе три месеци се обидуваме за бебче, јас имам ептен редовен циклус од 26 до 28 дена може и порано но не подоцна, е сега 28 ден ми е на 09.02 а приметив дека брзооткога ми заврши циклусот многу ми отекоа градите и ме болат што од прилика ми се појавувало 6-7 дена пред цуклус и како ми поминува болката така добивав но сега не доста долго време имам и болка и оток а денес и некој мал кафеаф исцедок на гаките и на бришење ....што мислите има шанси ...да правам сега тест или да чекам до 09.02 ....малку сум нестрплива сакам // црки да видам што побрзо :D
     
  18. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.314
    Допаѓања:
    28.145
    Пол:
    Женски
    Ајде после незз колку време да пишам и јас на темава пред да останам бремена со син ми циклусот ми беше како швајцарски саат.Се обидувавме околу година дена не можев да останам бремена.Откако се породив се ми се испоремети де ке добијам ќе ми трае месец дена па мора да пијам апчиња за да ми прекине и од ко ке ги прекинам пак ке ми дојде,потоа ќе немам 2 месеци.....и така во круг.Синко има 1 год и 2 месеци јас еве 1,5 месец како немам добиено во овој досегашен период ич не сум помислила дека сум повторно бремена ама сега некако мн ме јаде црвецот и од страв немам појдено да купам тест да направам.Симтоми немам никакви до душа немав ни со син ми когабостанав бремена имав како менструални болки и мн ми се спиеше.
     
  19. Beby $

    Beby $ Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Па мислам мора да почекаш...нека пројде 9.2 ...и јас истиот случај гго имам ама ми кажале многу души после 10 да направам тест:)
     
    На rada-petreska му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Enni545

    Enni545 Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    259
    Пол:
    Женски
    Моите симптоми не беа ни налик на типичните, никој немаше да ме убеди дека сум бремена ако не направев тест. Една недела пред очекуваната менструација имав слаби менструални болки и толку. Направив два теста-позитивни, не си верував на очите. До ден денес ништо не чувствувам, ни болни гради, ни кичма да боли ниту повракав. Пред тоа, секој месец мојот мозок ми пракаше лажни сигнали бидејки го сакав тоа премногу. Опуштете се и се ке биде!
     
    На rada-petreska му/ѝ се допаѓа ова.