1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Devojki ja iznajdov temava pa resiv tuka da si prasam:)pred dva dena mi zavrsi ciklusot, isto kako i sekogas si dobiv na vreme i traese normalno... imam redoven i nezastiten seks so decko mi i pred da dobijam ovaj mesec imav posebni macnini, glavobolki, vrtoglavici... I sega eve otkako mi zavrsi tri pati po red povrakam, imam macnini, nevoobicaeno za mene, osekam postojano zamor, mi se spie, mn sum osetliva.... Da si pravam test ili ne e mozno na sum bremena a da si imam ciklus??
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.669
    Пол:
    Женски
    Pa ne veruvam deka si, napravi si test da ti e mirna glavata. Moze taka se osekjas od promena na vremevo, ili pak moze ti oslabela krvta, proveri si i krvna slika :)
     
  3. Bubamara <3

    Bubamara <3 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    i kaj mene bese vaka isto ova znaci rana bremenost Cestitam :)
     
  4. Bubamara <3

    Bubamara <3 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    SRc jas vo prvoto dobivav 3 meseci od koga sum bila ostanata taka da mozno e zemi si test i mirna glava :)
     
  5. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    Мајки,во исчекување на || црти,а во исто време и пмс:) забележав една разлика што ме копка:) зголемен исцедок млечно бел,без специфичен мирис,не ми е познат баш,до сега пред добивање сум имала класично "бело прање" па ова сеа ме подзачуди:wasntme:..некакво искуство,ако се сеќавате:)?
     
    На PEPCE му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Neslatka

    Neslatka Нов член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дечки дали може од еден по друг незаштитен однос да се остане бремена? Пошто имав малку бледа крв и сеа пред да добијам имам кафеаво и кичмата ме боли и малку ми е покачена температурата. :)
     
  7. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    moze.
     
  8. Neslatka

    Neslatka Нов член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Оооо само не сврши во мене ама тоа беше одма еден по друг :)
     
  9. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    onda ne.
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bela dona

    Bela dona Нов член

    Се зачлени на:
    22 јули 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site! Edno prasanje do vas.Poslednata menstruacija ja imav na 10.07.2016 za vreme na menst.ciklus imav odnos so mojot partner i svrsuvase sekoj den. Ciklusot mi trae 6 dena taka sto posledniot den imav kafeav iscedok, pominaa veke 5 dena a denes imam bolki vo grbot i postojano mokram. Dali sum bremena?
     
  11. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    Ne si,ciklusot e normalno da zavrsi so kafeav iscedok,a za bilo kakvi simptomi i da si trudna ti e rano
     
    На Bela dona му/ѝ се допаѓа ова.
  12. stejsi2005

    stejsi2005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    1.174
    Пол:
    Женски
    За тие симптоми е рано,почекај,па ќе си видиш.
     
    На Bela dona му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Жени.. знам дека желбата е поголема и од самата мисла но, верувајте дека нема да успеете ништо ако се нервирате и веднаш после однос купувате тестови. Тестот ви покажува со сигурност после еден, два ..три дена каснење на менструација, тогаш е сигурен и нема утки а вака ем се нервирате и грижите ем избрзувате.
    Кога ќе се одлучете на тест направрте го денот кога ви изостанува менструација а не 2 3 дена после однос, неминовно е тогаш ништо да нема. Најсигурен начин да дознаете е кога ви касни за да не си створате јадови правете тогаш.
     
    На LivingGlam и Elenota им се допаѓа ова.
  14. Elenche87

    Elenche87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.722
    Zdravo na site
    Posledna menstruacija mi bese na 10.07 samo sto mi zavrsi imavme nezastiten odnos na 22.07 e sega posle 4 dena od odnosot sabajleto koga bev vo wc zabelezAv kafeno so malku krv na brisenje na hartijata i gradite sega pak prodolzja da me bolat isto kako pred da dobijam a obicno od koga ke mi zavrsi prekinuva bolkata
    Prasanjeto mi e dali e mozno da sum ostanata bremena ,za prvata bremenost nisto od ova nemav nikakvmi simptomi ama ova sto mi potrce krv nekolku dena posle odnostot me buni
     
  15. Seduction

    Seduction Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.066
    Допаѓања:
    10.055
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите,
    пред 1 недела имавме незаштитен однос со маж ми бидејки сакаме да станеме родители ( обидот беше ден пред овулација) знам бидејки имам точен циклус .Од тогаш имам чудни грчеви во стомакот и болки како пред менструација, а не треба да добијам на 8ми. Дали тоа може да биде некој симптом или рано е за било каков симптом па од нешто др. е тоа? :$
     
  16. stejsi2005

    stejsi2005 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    1.174
    Пол:
    Женски
    Можно е,мене на тоа ми изгледа,но за некој два три дена преку крв можеш да дознаеш...
     
  17. Olgica.bu

    Olgica.bu Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    261
    Тоа е знаκ на плодност,таκа мислам,бело слузаво без миρис. Тоа значи деκа си плодна,и јас имам таκа сеκој месец и доκтоρκата ова ми го κажа. Ти паκ пρашај си гинеκолог. Поздρав.
     
    На dunika му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Olgica.bu

    Olgica.bu Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    261
    Јас уште пρвата недела знаев деκа сум бρемена,κога се погледнав во огледало се осетив неκаκо поинаκу. Знаев деκа нешто има.
     
    На elimkd, zalosna, PEPCE и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. pcelka123

    pcelka123 Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2015
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Decki help!!!! Znaci imav odnosi so decko mi 3 pati bez kondom. On ne svrshuva vo mene znaci pred da svrshi se trga i svrshuva na peskir se brishe i prodozuvame. I sega mi kasni 3 4 dena i se panicham. Plus imam gadenje .. Dali e vozmozno da sum bremena? Me fakja strav . Plus da napomenam deka mesecov praev operacija so dobieno i mesecen ciklus. A i poradi toa naglo oslabev 5 kila.
     
  20. Seduction

    Seduction Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.066
    Допаѓања:
    10.055
    Пол:
    Женски
    Повторно јас, бидејки не ми споделивте ваше мислење или искуство..
    Имам уште 5 дена до циклусот, а вчера и повраќав , имам болки одвреме навреме како да секој момент треба да добијам.. Дали да направам тест или нема да покаже? Денес е 11тиот ден одкако ми сврши.