1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми на бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од macence, 19 ноември 2009.

  1. mojenajmoje

    mojenajmoje Нов член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    zdr! vo brak sum 5meseci se obiduvame no nikako da zabremenam, vsusnost posle odnosot spermata istekuva do kapka dali toa pretstavuva nesto? blagodaram od napred...
     
  2. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.857
    Допаѓања:
    22.256
    Пол:
    Женски
    Пробај лежи барем 30мин со перница под задникот.. Ама не се секирај има доволно и влегува, другото ќе истечи. Нормално е кај сите така
     
    На mojenajmoje му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Betty Bety

    Betty Bety Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Во понеделник едно тестче обавезно, а во тек на неделата и на гинеколог..
    300 чуда ми поминуваат низ главата од најубавото па до најлошото.. Се надевам се ќе биде во ред.. :)
     
    На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.591
    Пол:
    Женски
    Мисли позитивно само :hug:
     
  5. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.591
    Пол:
    Женски
    Не се секирај и јас после 3 месеца некаде останав и тоа кога се опуштив и мислев на убави раб оставив тоа само кога треба да се деси и оп за брзо две цртки .. Затоа ти само опуштено релах после односи полежи малце не ставај одма ама знај тоа што треба секундарно летнува во матка .. Викај си само здравје надеж и опуштено тоа ќе се случи :* *
     
  6. mojenajmoje

    mojenajmoje Нов член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    se nadevam deka ke bide
     
    На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mojenajmoje

    mojenajmoje Нов член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    ke probame i na takov nacinn no sepak se plasam
     
  8. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.591
    Пол:
    Женски
    Се ќе биде само опушти си се ѕоа нај влијае и не мисли мн на тоа и страв никако се ќе биди :*
     
  9. Betty Bety

    Betty Bety Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Сабајлево страшна вртоглавица, и главата многу ме болеше..
    Грбот исто така мн ме боли а и грчеви во стомакот 1-2х.
    Мачнини без повраќање, се надевам дека утре сабајле ќе се израдувам :inlove:
     
    На Poppins и Bebulleee им се допаѓа ова.
  10. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.591
    Пол:
    Женски
    ајде стискаме палци за две цртки опуштено и очекувај радост и сподели ни , се што треба ќе се деси кога најмалку очекуваш :* :*
     
  11. Betty Bety

    Betty Bety Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Една цртка.. а мене уште ме држат мачнините
    Утре др ден на гин.па да видиме дали има пореметено нешто..
     
  12. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.591
    Пол:
    Женски
    колки ти касне до сеа ?
     
  13. Betty Bety

    Betty Bety Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Минатиот мес.ми дојде на 5ти, овој требаше на 2-3 ама ми дојде на 4ти само сабајлето имав крв и потоа престана.. Никогаш не ми се случувало така.. Менструацијата обично ми трае 5-6 дена..
     
  14. Poppins

    Poppins Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    2.647
    Допаѓања:
    5.591
    Пол:
    Женски
    Рано е почекај уште два дена за тест барем можно е покасно да си останата бремена у близина на период кога се спремало телото за менстр. и затоа си имала малце крв.. ајде имај надеж на две цртки и бременост :) многу раб ти асоцираат на тоа :)
     
  15. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски
    Феминки јас се вракам во игра по долга пауза ....сега ке јанправам и 4 инсеминација што ми ја побараа одмфондот...овие месеци не ми беше редовна и провериб хормони пролактинот ми е покачен негде околу 50 е...во саб проверувам дали има пораснато фоликули, но ме мачи дали пролактинот може да влијае да не пораснат доволно да чекам уште еден циклус...искуства....
     
  16. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    Posledniot pat koga pstanav bremena testot mi pokaza posle 10 dena kasnenje na ciklusot
    Do togas imav 2-3 testoi napraeno I pokazuvaa negativni
     
    На FoodLover и Bebulleee им се допаѓа ова.
  17. suzimuzi

    suzimuzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Женски
    здраво феминки. Да се приклучам и во оваа тема конечно.Пред една година имав спонтан и од тогаш 6 месеци се пазевме,а имавме и некои проблеми ,среќа надминати, благодарејќи на совети на некои феминки,па сега пред 3 месеци редовно почнавме да работиме на бебе.
    Мене секогаш редовно ми иде мензис, но овој пат еве денеска треба да добијам но никакви симптоми немам, а секогаш сабајле добивам.Се надевам дека до вечер нема да дојде.Само неколку дена ме боли на моменти како за добивање ,трае неколку минути и ги снемува болките.
    Само ме мачи едно нешто, вчера а еве и денеска имав висока температура, пробав без лекарства но никако не се сеимнуваше од 39 , а и грлото ми е цело загноено и црвено.
    Отидов на доктор и ми ставија инфузија, сега се тамо ми е паметот.А денеска имам уште една.Му кажав на докторот дека можеби сум бремена и ми даде поблаги лекарства ама сепак се плашам, баш сега и јас најдов да се трупосам.
    Кажете ако денеска не добијам ,дали утре преку крв би покажало точен резултат ,итака треба да правам крвна слика.
     
  18. Abril

    Abril Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Дa,нaјубaвo е преку крв дa си прoвериш тукa немa уткa.Среќнo,убaви вести дa си дoбиеш :hug:
     
  19. Abril

    Abril Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Цури, месецoв требaше дa дoбијaм нa 18ти.Двa пaти oвoј месец имaвме незaштитен oднoс без дa ми зaврши внaтре,утринaтa имaвме пoвтoрнo,a нoќтa двa-три пaти уринирaше.Немoжaм дa се сетaм дaли ми беa плoдни денoви.Симптoми имaм вooбичaени кaкo пред дoбивaње знaчи сo бoлни грaди,aпетитoт ми вaрирa,кoгa ми се јaде кoгa не,сеуште немaм бoлки вo стoмaкoт сaмo пoнекoгaш ме бoцкaaт јaјниците и мнooooгу сум нервoзнa.Скoрo секoгaш имaм редoвнa менструaцијa,двa три пaти гoдишнo се дешaвa дa ми кaсни.Дaли е мoжнo дa се зaбремени нa вaкoв нaчин?Дaли дa прaвaм тест?
     
    На mikimaus123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. suzimuzi

    suzimuzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Женски
    Добро утро феминки, многу сум среќна , но воедно во мене им а и голем страв. Сега дознав дека сум трудна испадна позитивен и преку крв и тест правев. Но ми е многу страв дека сум грипосана и примав и инфуз,да не му с енаштети на плодот. Ако дојде пак до спонтан нема да си простам
     
    На Aneta92, mal.ecka, Lolipop23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.