1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симптоми of being a сељак :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од BoaVista, 20 ноември 2010.

  1. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Овој е од посебна раса 8)
     

    Прикачени фајлови:

    • seljak1.jpg
      seljak1.jpg
      Големина на фајлот:
      31,4 KB
      Прегледи:
      498
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    8)
     

    Прикачени фајлови:

    • seljak.jpg
      seljak.jpg
      Големина на фајлот:
      38,4 KB
      Прегледи:
      494
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Можеби рекламира саато :D :D :D Или е заштитно лице во стилот на Бекам за Армани :D :D :D
     
    На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    :clap: |(
     
    На sadangel и Daydream им се допаѓа ова.
  5. BlackMarket

    BlackMarket Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    266
    Симптом за модерен сељак, односно копачиште- потреба за упадлива рамбовка која е додатно акцентирана со голем, 'златен' ланец и слоу моушн движење, мистериозен поглед со пијачка во рацете кои не може а да не му се како на петел кога се копрца, бидејќи нели, е навежбан и така е тоа. И секако, тесната фармерка со ципелица како гондолица, чисто зашто има стил и знае што сака во животот.
     
  6. gnr-Forever

    gnr-Forever Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    НАЈОБИЧНИ ПРИМЕРИ НА МОДЕРЕН СЕЉАК.
    1.Физички изглед :
    - мајца рамбовка, по можност во некоја јака боја ( во зависност дали типот е слаб или дебел) доаѓа до израз пивскиот стомак или пак „мускулите“, за кои наредните 2 часа ке збори како се набилдал во теретана. Кожна јакна, стегната фармерка и лакована црна чевла.
    - косата залижана со многу гел, по можност да изгледа како типовите од филмови, серии итн.
    - најчесто мајцата (рамбовка) е вовлечена во фармерките секако да се гледа D&G ремен и етикетата Левис од позади на фармерките
    - долг златен ланец од 5кг.
    2. Пуштање на девојка:
    - најупотребувана фраза: Имаш дечко? Не бе. Како толко убава цура да нема дечко?
    - најможен сељачки начин: и го плаќа најскапото виски/вотка, врти муабети за Бмв-то, за теретана, и за останати материјални работи. Нема врска што чистел канали по Амарика, зашто сега е тој „фраерот“.
    3. Музички стил :
    - слуша хард рок и хеви метал се додека не се начука во првата кафана со чашка ракија. Тогаш пее песни од типот на Срце је моје виолина, А она игра итн..

    :D :) ;) :devil:
     
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    хахахахах :D :D :D господе боже бе ненормален народ...
     
    На mili4ka123 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    ^Мене ми е жал оти водата ја загадува,друго ништо. :lol:

    И,да,симптомите на сељак:
    -Ја слика сметката од кафана или ливчето спортска и го постнува на Фејсбук.
    -Неизбежна е маица по прерамки или кимоно,у стилу:"Глејте ме колку сум набилдан",тесна фармерка и каиш D&G обавезно,да се знае демек кој бил он.
    -Се слика,демек случајно,со саатот нааааааа толкав Версаче демек на рака и со 3 кила ланец златен со крст на врат.
    -Лепи пари на певаљките по кафани(и ако не ја плукне парата не е тоа-тоа),и бараат да им пеат на увце(да им завиваат де,нема пеење таму),па им се обраќаат со "маче".
    -Вади кутија цигари Ма(р)лборо,а внатре Родео.
    -И последниот,најбитниот..."Келнер,што пие кафана,ја частам."

    Пу,ме нервираат вакви луѓе.
     
  9. misperfekt

    misperfekt Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    31
    ццц вака еднаш излегувам со другарка ми и го сретнуваме нејзиниот дечко со неговото друштво. Дечкото не до толку, ама друштвото, абе сељачини, златен ланец, прстени, во бело облечени со бела шпиц кондура. Срце ме заболе кога го видов.
    Друг пример, типецот облекол тренерки, и шпиц кондури. Дојдоа кај нас на гости и јас пишував некоја песна, ја завршив и мајка ми како што има обичај да се пофали со своето златно девојче вели ај мис перфект, прочитај. Читам што читам ама дотичниот почна да испушта чудни крици, јас изненадено ја подигам главата. Тој ми вели, девојче де доста чита земи нешто попаметно гледај некој филм(следи името на мафијашкиот филм). Леле јас не знаев што да кажам, ме изнервира и јас само се поздравив и си отидов во соба.
    Ај другпат ќе пишам уште, сега иде некој на гости.
     
  10. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Епаааа ќе си умрам! До каде со овој памет бе лелееееее!!!! :fubar:

    [​IMG]
     
  11. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Ова на шолјата не е женско,го декларираат како травесист инаку на фб можеш да го најдеш под името Ивана Сватка.
     
  12. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски

    Леле, што ми се разубави вечерта, се изнасмеав, најдобра тема. Инаку, горново го цитирам зашто нашиов прајминистер го препознавам во описот. Грујо во ноншалантна верзија на некои не толку сериозни настани, обавезно кошула и џемпер во фармерка. Ај да ве видам кој е сега најголем фр...р, упссс, сељак во државава? Мистер намбер Оне.
     
  13. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Леле колку такви за жал имам изнагледано во животот, може комотно до сабајле да пишувам на темава.
    Епа вака нешто да почнам:



    Мислам дека се подразбира тука носење на златен ланец, кој му вреди повеќе од куќата во која живее.

    Не иде у теретана без да се чекира, да се слика со мобилниот пред огледалото и во опис да напише гоу хард ор гоу хоум ..

    За да праша дали една девојка е сингл и се обраќа во стил, абе да пиеме кафе ама да не те кара дечкото после.. И сеа као она да каже, ама немам дечко.. Ма иди бегај !

    Искубани веѓи како на Азис , потесна панталона и од оние на девојка му, каиш со ужасна тока..

    Секоја недела објавува слики како се лапа со девојка му.

    На свадба ќе ги отепа девојките за да го фати бидермаерот.

    Се пумпа со стероиди и обавезно носи три броја помали рамбовки цело лето, за да му дојдат до израз навежбаните раце. Нозете помазни и подобро издепилирани од моите..

    Се паркира на местото за инвалиди.

    На клучевите од кола има приверзок со БМВ знакче, а нему 300метри подалеку му е паркирано Југото што едвај пали.

    По улица слуша музика на мобилниот на микрофон, а не на слушалки.

    Иде у диско дреме на шанк, поминува до некое сепаре кое уште не е зафатено, му вели на другар му да го слика на сепарето, си ја објавува сликата демек јас сум крем брат, па паќ се враќа да дреме на шанкот со едно пиво цела вечер.

    Пушта толку гласна музика од кола, што не знаеш дали е се работи за некој глупак или за разглас што рекламира циркус.

    Носи брендирана маица со логото на брендот во големина идентична на газот што го носи отпозади, нели да се знае дека е Поло маицата. Или пак Најк маица, Адидас шорцеви и Пума патики... декорирано со Шутекс наочара.

    Има безвезални тетоважи, кои мисли дека го прават моќен а кога го прашуваш што значи вика па онака змеј |(

    На плажа слика некоја рандом девојка што се сонча топлес, и секундарно ја поставува сликата на нет фалејќи се, како цицка да не видел во животот ( а врло могуче е и да стварно не видел досега ).. мислиш аир има од очи полни, раце празни.

    На фејсбук е потпишан нешто како (Име) Мафија (Презиме) пример Ацо Мафијашот Ацов, или нешто во тој стил и профилната задолжително му е со некоја добра кола, која во 90% од случаите не е негова туку само се сликал со неа. Најчесто сликата е како се прчи на волан, со фаца јас сум газда ипол, вратата на колата отворена да се гледа поубаво он.

    Ми става лајк на некоја фина рок песна која гарантирам дека првпат гледа дека постои, само затоа што сака да ти испрати скриена порака ај вана фак ју.. Дечко срамота е лајк да ставаш на таква уметност кога Аца Лукас ти ечи од кола :!:

    Се чекира секој пола саат и задолжително пропратно на тоа пишива нешто како 'лабаво со екипата', 'со мафијата си крчкаме' и слични изреки типични за такви створења.

    Се фали дека имал многу жени, а единствената путка што ја видел во животот е онаа на внука му кога и менуваат пелени.

    Седнува во кафич, и пие пиво како вол само за да се покаже, не дека толку му се пие. Колата задолжително ја паркира пред влезот на кафичот, за сите да ја гледаат, а ако ти не можеш од неа да поминеш.


    Лелеее па се заборавив пишувајќи, не е до мене, многу такви има кај нас. Ај доста, ќе се надополнам деновиве, за темава има материјал да се пишува со денови :lol:
     
    На FeminkaDoKraj, mime87, esperansa777 и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Да не заборавиме :!: , јаката на маицата секогаш е крената нагоре, за и во случај некој да го гледа одпозади, да знае што марка маица носи.
    [​IMG]
     
  15. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Навистина ме нервираат вакви луѓе. А ги има многу...премногу... :(
     
  16. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Тоа што те нервира тоа те освојува ;)
     
  17. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Ауу.. мразам ваквии..

    1. Рамбовка обавезно пикната во тесни фармерки.
    2. Ланец кој тежи повеќе од него.
    3. Очила за сонце (црни :!: )
    4. Километарски долг нокт на мал прст.
    5. Скината веѓа..
    6. Ако веќе не носи рамбовка, кошулата мора да е раскопчана.
    7. Не ја вади гумата за џвакање од уста и џвака во стил „Абе јас сум ти фраер, еј!“
    8. Саатот мора убаво да се види...
    9. Десна рака на волан, лева преку прозор со цигара.
    10. Тетоважите мора да се гледаат.
    11. Косата мора да е ко од крава лижана.
    12. Се прави другар со секој што е сличен на него.
     
    На Ketchup и ocila им се допаѓа ова.
  18. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Како да не! Ги мразам ваквите сељачишта. :@
     
  19. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    :D сакаме уште сакаме уштееее сакаме уштееееееееееееееееееее :D :D
     
  20. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Го знам тоа чувство,сакам фин момак и на крај ќе излезам со сосема обратното.
    Ок е да си сељак,но да има мерка.
    На крај краева не е битно што си и каков си,битен е резултатот :)