1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.692
    Пол:
    Женски
    Нема ужина , се јаде секој ден еднолична храна и нема мешење наутро имаш цедени сокови,смуди,свежо овошје,понекогаш и по некој јаткасти плод за ручек само леќа,грав,грашок,интегрален ориз,компир(поретко) боранија,хељда,киноа, оваа е а ручек + салата.
    Вечера само салата и ништо друго ...
    Ако сакаш резултати ќе постигнеш за брзо време но треба да се придржуваш многу строго и да не правиш отстапки
     
    На mamma му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Мoјa другaркa, и нaглo пслaбе 18 кг. Прoдoлжи пoнaтaму,a дa јa пoгледнете вo лицетo другaркa ми, стрaшнo гo немa сјaјoт штo гo имaше, пoдoчњaци a се гледa oслaбенa нo мaлaксaнa. Не рaбoти, нa шкoлo oди зaтoa незнaм дaли е oд диетaтa oднoснo режимoт нa исхрaнa.И мaјкa ми кoгa кa виде се јaви нa дoктoркaтa и се прaвaт преку мoбилен или фб. Нo е нa ред нa чекaње. Е сегa зa јo јo не знaм кoлку ќе имa ,,ефект,, . Времетo ќе пoкaже.
     
  3. Frosina001

    Frosina001 Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Јас сум висока и имам 50 килограми кои ги задржувам 3 години благодарение на еден режим на исхрана кој го потврдуваат и нутриционистите.Наутро пијам една чаша млака вода со цеден лимон која помага за топење на сите масти и прочистување на организмот од штетни материи. За доручек дозволено е едно јајце или мусли и секако овошје. За ручек едно парче месо кое помага при внесување на нормално количество масти потребни на организмот и салата (без леб ). За вечера се препорачува нешто полесно. НАПОМЕНА: Доручекот не смее да се пропушти и задолжителен е внес на најмалку 1 литар вода и течности во денот. Да се задржам на темата.Сакам да кажам дека им верувам на нутриционистите откога почнав да го применувам овој начин на исхрана кој го препорачуваат токму тие.
     
    На simoncelicius, exoticgirl и sheis им се допаѓа ова.
  4. Normina

    Normina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки ...Утре треба да одам кај Валентина од Гевгелија... Па ме интересира ваши искуства и мислења ...
     
  5. priceless

    priceless Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    73
    Луѓе како што видов сте пишале дека Цеце и Тања се раздвоиле.. Е сега гледам многу повеќе позитивни коментари за Цеце, и би сакала да добијам нејзин број, доколку може некоја што го знае бројот да ми пише лп, за да можам да ја контактирам. Благодарам однапред :*
     
  6. mamma

    mamma Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Normina mozes li da mi kazes kako raboti na koja baza ti dade plan i otprilika kakov e?
     
  7. Normina

    Normina Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Планот за исхрана е многу лесен и убав ... Две недели сум на таа исхрана и се осеќам мн поубаво.. Сабајле овошје сокови цедени , бадемни .......... ручек , леќа, грав , боранија.............. салати во изобилство , мн сум задоволна ...
     
  8. Moon Child

    Moon Child Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki. Da go spodelam moeto iskustvo so vas. jas sum clenka na VT diet klubot i eve vekje 4 i pol meseci go primenuvam nivniot VT diet program. So programot izgubiv 18 kilogrami, a imav prethodno 93 kg. Sega imam 75 i sum prezadovolna
     
    На VladeMila и anakonda88 им се допаѓа ова.
  9. livert

    livert Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    115
    Ке ти одговорам тука и за другите кои сакаат да прочитаат. Прво правиш крвна анализа ( ке се јавиш на тел да ти кажат што точно да испиташ) и ке ти закажат термин.
    На терминот си доаѓаш на разговор со резултатите од крвната слика, те мерат потоа одиш кај Тања си правите муабет, и по 20 мин Тања ке ти го состави режимот. Не ти наметнува апсолутно ништо и нема готови продукти само свежа храна, салата, семиња, јадкасти плодови , цедени сокови и готвена храна.
    Секоја недела те мерат и ти пишуваат нов режим.(консултации) ама може и по договор.
    Цената е 1500 ден месечно.
     
  10. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Од разно разни диети преку глава, и се решив со режим на исхрана....и да еве ме 5 недели - 9 кг помалку
    5 пати на ден јадам - според листата како што ми е кажано, пијам вода многу....
    и планирам и да продолжам
    не сум малаксана, немам подочњаци, дури ми се чини дека сум повесела сега...кг се топат а јас сум насмеана

    препорачувам на сите само со режим да слабеат - е поскапичко, до додека давам пари на глупости на кока кола на чоколадо и јадам во ниедно време....вака давам пари на овошје, на јаткасти плодови
     
    На maleckomoe и sheis им се допаѓа ова.
  11. maleckomoe

    maleckomoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски

    тој режим на исхрана ти го има препишано нутриционист?
    јас од 01.11 почнав да одам кај Цеце и до сега имам изгубено 2 кг и околу 5 цм во обем..... мислам дека кај секого е различно... јас барем се надевав дека повеќе ќе изгубам и побрзо ќе ми иде слабеењето ]:) ама...:( битно слабеам
     
  12. peregrina

    peregrina Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    Предложете ми некој добар нутриционист... имам 10 кг за симнување би сакала да почнам кај некого ке ве миолам бројче и локација во Скопје по можност.
     
  13. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски

    Да од нутриционист е, но не се откажувај ......зависи од организмот и колку кг вишок имаш.
    Јас имам повеќе затоа можеби и побрзо изгубив. Еве на пример сега поминаа скоро 2 недели - само 1 кг сум минус.
    Но не се откажувам.
    Другарка моја одеше кај Цеце и беше задоволна, губеше по 5-8 кг месечено
     
    На maleckomoe му/ѝ се допаѓа ова.
  14. maleckomoe

    maleckomoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    незнам колку е вистина, но сум читала по форумите дека со резим на исхрана од нутриционист...дури и да останеш бремена и за време на бременоста, можеш да ослабнеш, односно да продолжиш со губење на вишокот килограми....
    дали има некоја од вас вакво искуство или винформација?
     
  15. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    Јас лично немам искуство ни во моја околина сум слушнала но моето мисење е дека не е нормално во тек на бременост да губиш килограми. За здрав режим на исхрана сигурно сум ЗА и така да не се добијат мнг килограми во текот на бременоста туку најмалку што може. Докторите викаат минимално е 6 -8 кг да се добијат, а идеално е 12-14 кг.
     
  16. zuzu82

    zuzu82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    108
    ...Doktor Dragica Zendelovska...odlicen doktor-nutricionist...mene mi pomogna i beskrajno sum i blagodarna...toplo ti ja preporacuvam...tel za kontakt 078 203 103
     
  17. amazonkaka

    amazonkaka Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    може ли да ми објасните како се постеуваат третманите и која е цената
     
  18. anamarija65

    anamarija65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
  19. zuzu82

    zuzu82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    108
    ...vi odgovoriv vo poraka....pozdrav :)
     
  20. amazonkaka

    amazonkaka Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    blagodaram nmnogu