1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со помош на нутриционист

Дискусија во 'Диети' започната од majamaja, 2 август 2010.

  1. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    Јас одев кај Цеце 3 месеци и ослабев 12 кила, сега сеуште слабеам но под мој режим. Така да одете кај неа и ќе постигнете успех.
     
  2. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Колку чини во Вита Диет Клуб ?
     
  3. PunchMarmelade

    PunchMarmelade Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    31
    Кај тања турунџиева е 1000ка месечно а кај цвета е 1300.
     
  4. loveme-4ever

    loveme-4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Можеш ли да ми кажеш каде се наога твојот нутриционист и отприлика колку кошта за еден месец ? :D
     
  5. Eci15

    Eci15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    11
    Значи феминки дали некоја од вас ќе може да ми даде број или било каков контакт од таа Цеце?! Сепак,надежта за оваа работа ми е голема.. :D
     
  6. PunchMarmelade

    PunchMarmelade Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    31

    Бидејќи сите се вртите околу истото,еве еден генерален одговор за секој детал.
    Кога ќе се решиш да одиш на нутриционист,треба да си свесен дека сакаш во целост да го промениш начинот на живот.
    На нутриционист не се оди само поради слабеење.КОга одев јас кај Тања,ми имаше кажувано дека успеала некоја жена да забремени (после десетина години обидување) !! само поради правилната храна.Исто,има излечено канцер кај доста луѓе.

    Најпрво,советуваат да се направи КОМПЛЕТНА крвна анализа (мене во приватна клиника ме кошташе околу 3000 (но,пред 3 години!) ).
    Листата ја добиваш веднаш.Листата е направена на принципот на крвната анализа,да речеме имаш слаба крв,ќе форсира на спанаќ и варива пооооолни со железо.
    Листата се состои од појадок,ужина,ручек,вечера за текот на седум дена.Еднаш неделно се оди на контрола(мерење килажа,мерење обем на цело тело).
    Кај Тања однапред се плаќа за три месеци (3000 денари) а кај Цвета месечно 1300.
    Секоја недела така... :)

    ТОА БЕА НАЈДОБРО ПОТРОШЕНИ ПАРИ ВО МОЈОТ ЖИВОТ.
    ТОПЛО ВИ СОВЕТУУВАМ ДОКОЛКУ СТЕ ВО МОЖНОСТ ДА ОДИТЕ НА НУТРИЦИОНИСТ.
     
  7. Eci15

    Eci15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    11
    Што мислите вие феминки,која е подобра Цеце или Тања?!И двете се врвни нутриционистки,но која е подобра? :)
     
  8. PunchMarmelade

    PunchMarmelade Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    31
    Тања е екстра.Без збор за неа.
    Само што Тања е под наводници по строга од Цеце...Цеце дава и чоколадца...ова ова :D
     
  9. Eci15

    Eci15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    11
    Фала ти многуу! :D
     
  10. sanja-84

    sanja-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    јас другиот петок имам закажано во вита диет клуб :)
     
  11. Eci15

    Eci15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    11
    Само уште ова прашање: Дали ќе ми дозволат да бидам под таков режим на исхрана,бидејќи имам 15 години,но ќе одам со мајка ми и се тоа?! :)
     
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.321
    ^ Да, јас имам една братучетка која одеше кога имаше 15 години. Исхраната ќе ти ја прилагоди на возрастс. Инаку девојчето постигна одлични резултати, тоа беше невидена трансформација. Ослабе 20 килограми и никогаш не ги врати, а од тогаш се поминати 8-9 години.
     
    На madmasel му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Јас одев во Вита Диет Клуб кај Тања , слабеев ама не многу затоа што менито што ми го даваше секоја недела беше скоро исто , го научив па немаше потреба послем да одам кога се едното исто ми го даваше...
    А и не обрнуваше многу внимание , само ке ми напишеше што да јадам и толку..
     
  14. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Јас одев кај Цеца, пред 2 години - за 6 месеци ослабев 35 кг. Бев пресреќна, сите ми се воодушевуваа а јас највеќе сама на себе.
    Но потоа ме фати еден кризен период и повторно се фрлив на јадење иблаго, нервозата ја давев во чоколади и слатки, ноќни вечери и тн.

    И сега ????? Сега сум на иста килажа од пред 2 години и еве одам пак, но од срам не одам кај цеца, туку кај друг нутриционисот , бидеќи сама никако да се поткренам за диета.
    Сега сум веќе 2 недели и ослабена сум во стомак во струк...ќе си продолжам, морам

    Одете кај нутриционост, режимот дава успех
     
    На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sanja-84

    sanja-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    мене утре ми е првото мерење :) одам кај тања, и одма има резултати со овој начин на исхрана. знам како да се хранам, и без да одам таму, меѓутоа ми треба поддршката од таму, сама нема да издржам, ќе се откажам за брзо :)
     
  16. kate-goldy

    kate-goldy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Девојаки јас веќе 2 месеци одам кај Цеце и резултатот е 11 кг помалку :rofl: Ми дава супер листа за јадење со кои можам да експериментирам, се убивам од јадење урми, немам потреба од благо (а јас премногу јадев благо-чоколади, колачи,се што е со шеќер),јадам пици, тетенини, месо.... имам и слободни денови кога можам да јадам што сакам но замслете тогаш не ни имам потреба да јадам нешто што претходно сум го јадела во енормно големи количини а сега со режимот ми е забрането 8) :P Е сега малце ми е проблем овошјето-секој ден кило, среќа што е различно па некако си комбинирам инаку ќе умрев.
    Во бременоста поради некои компликации и крварења, слаба активност и лапање се и сешто се здебелив дури 40кг. Колку висока толку широка. :$ Притисокот висок до небо-горна граница на Втор степен на хипертензија. По породувањето тие 12 кг што се губат јас за 3 месеци пак ги вратив поради борбата да добијам млеко се убивав од јадење павлаки, кромид, сокови од јаболко.....но од тоа само си ги вратив изгубените кила, исто како да не сум се породила :$ ;( Па затоа да одам на нутриционист беше неминовно ако сакам да изгледам како човек и да бидам барем малку поздрава. Сега веќе и притисокот ми се нормализира, не пијам повеќе апчиња. 8)
    Пред 5 години јас бев и кај Тања и за 3 месеци ослабев 17 и се вратив на мојата бројка 52 :!: но некако тој режим ме убиваше-2 дена боранија, 2 грашок, 2 риба и 1 ден само овошје и салати, многу ретко ќе ми пишеше спанаќ,ориз, грав, леќа и еднаш дури соја ми даде :lol: Не дека имам против тој режим или против Тања, но таквиот начин е само додека те води нутриционистот, после тоа не верувам дека некој друг па ни јас ќе се придржувам до него и ќе го јадам тоа....па само кога ќе ми текне на кило ипол еден вид овошје дневно...... а јас на факс во ТЕ по цел ден, се бафтав со кутии полни со лупени портокали :tmi:
    Поентата ми е дека режимот на Цеце е многу поблизок со секојдневната исхрана со која откако ќе ја добиеш посакуваната тежина и ќе престанеш да одиш кај неа, можеш истот тој режим со некоја мала промена да го применуваш и понатаму, здраво да се храниш и да си имаш топ фигура.
     
    На eleni23, day.dreamer и Lux им се допаѓа ова.
  17. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Јас одев преклани кај Цеце и успеав во тежината, не знам колку ослабев ама супер изгледав. И тоа не се придржвуав нешто строго ептен, некогаш ке каснам урма повеке или сл. е кога престанав односно кога почнав да јадам пак стара песна, ама не качив многу и верувам да можев да вежбам ќе намалев, ама бременоста ме спречи и еве сега бебчево има 3 месеци а јас 15 кг to go! Си ги најдов листите стари и почнувам.....само штета што немам време за бафтање натаму наваму инаку ќе одев пак - чисто за мотивација :)
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Цеце мене ми е во комшии, се си викав ако не успеам да ослабам со УН дека ќе одам кај неа, ама еве сега за сега добро ми оди слабеењето, па така да немам потреба да одам кај неа. :) а решена бев дека ако не успеам обавезно ќе одам кај нутриционист.
    Не дај Боже некогаш да ми затреба да одам кај нутриционист да речеме после бременост би одела кај неа зошто сите ја фалат.
    Секоја чест kate-goldy за постигнатиот резултат!
    Ете доказ дека Цеце си ја знае својата работа. :)
     
  19. madmasel

    madmasel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    17
    CVETA DINEVA! ILI CECE KAKO VI E POLESNO! AKO SAKATE ZDRAV ZIVOT ZDRAVO DA SLABEETE TOPLO BI VI JA PREPORACALA CVETA DINEVA! ONA E DIPL.NUTRICIONIST! A AKO SAKATE SHOK VO ORGANIZMOT DA VI NAPRAVI I DA VI NASTETI ODITE KAJ TANJA TURUNDZIEVA!!!@
    VERUVAJTE DEKA NESUM SAMO JAS OVA STO GO KAZUVAM ALI IMA MNOGU STO ODELE KAJ TANJA TURUNDZIEVA I MNOGU PROBLEMI SO ZDRAVJETO IM NAPRAVILA + ONA NE E DIPL.NUTRICIONIST KO CECE!!
    CECE SO SITE E NASMEANA I LJUBEZNA A TANJA TURUNDZIEVA SAMO SO TIE STO GI POZNAVA SO NIV ONA SI IMA NAJMNOGU RABOTA I OBJASNUVANJA I IM POMAGA A DRUGITE MAKA SO IMAAT STRASNO SAMO ODGOVARA SO DA I NE! KATATRSOFA!!!!
    [mod-kirilica:x540bia2][/mod-kirilica:x540bia2]
     
    На TrinityNeo, Unique.chick, majamaja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. emekreme

    emekreme Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    206
    јас тргнав кај тања и некако сум разочарана, како што читам кај вас и кај мене цело време е овошје, боранија, грашок, риба и салати, првата недела ослабнав 3 кг ама после не се придржував многу бидејки ми здосади и така за месец дена симнав 5 кг. ке има промена во исхраната или ке нема, да одам кај цеце или да останам кај тања??????