1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

  1. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Организмот се чисти 24/7 од токсини благодарение на бубрезите и црниот дроб.
     
  2. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    ФАла шо ми кажа...Сепак треба течности за да се исфрлат тие токсини. Колку повеќе, толку подобро.
     
  3. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Дефинирај токсини.
    Токсин може да биде и било која храна, ако има алергија и склоност кон него.
    Сите ваши диети што ги правите и чаеви само ја влошуваат состојбата на организмот да си ја врши работата.
     
  4. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Па сега ако некој си извртува зборови за да си најди оправдување, тоа е. Шо било токсин...Се знае овде за кои зборуваме. А иначе не е точно дека со сите диети се влошува состојбата и дека чаевите имаат лош ефект. Ама не планирам да објснувам на некој демек бодибилдер шо не прима други методи освен вежбање и тоа не само обично за топење масти. Ако си ја кренал самодовербата, не летај сега в облаци, не е се така ко шо тврдиш и плус, секое тело има различна реакција. Не реков дека треба да се слабее само со чаеви, без вежбање, туку комбинирано, ама па дека немаат ефект чаевите не е точно.
     
  5. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Ме етаблираш и веднаш ми даваш стереотипни разбирања, што е нормално зашто не ме познаваш и не го знаеш моето знаење за нутриционизам.
    Имам покриено многу работи може да погледнеш добра статија за топење масти.
    http://karas4training.com/mk/people-and ... k/articles
    И ниеден чај, апче или било какво не може да замени балансирана исхрана.
    Не превртувам зборови.
    Сакам да ве едуцирам, ако не знаете што е токсин, зашто тогаш купувате смешни работи.
    Телото е софистицирано и многу добро знае што му треба.
    Се што треба да знаете е да научите како функционира.
    Јас го научив моето.
    Единствен чај што имам познавање дека го забрзува метаболизмот е зелениот чај, но дозата да ја испиеш нема да спиеш.
    8 чаши зелен чај можеш ли да испиеш без негативни последици?
     
  6. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    ПАк не ме разбираш. Реков дека чаевите помагаат, а не дека се слабее само од нив! Треба и физичка активност и со исхраната малце внимавање, ама и тие имаат ефект. А токсини, збораме за оние што останале од храната (пошто некогаш и од нормалните храни се ствараат токсини,се натрупуваат минерали во телото), од лекарствата, од бактерии (ако имало и некоја инфекција),токсини што ги вдишуваме од атмосферата, оние што идат со водата што ја пиеме, од се она од што се почистува телото, а не само токсините што се ствараат кога има некоја алергија кон некоја храна и слично. А зелениот чај има многу кофеин, затоа е така. И секој чај има сопствен ефект, па треба да се знае барем ефектот, за да не се претера и со секој чај. Со некои нема опасност, но со некои треба да се внимава да не се претера. Секој чај помага за прочистување, бидејќи се течност, а на телото му требаат течности. Дури и обична вода да се пие во поголеми количини, организмот нормално подобро ќе работи. Само чаевите имаат и други состојки кои смируваат и помагаат. Патем, кажано е отсекогаш, се што е претерано, не чини. За се треба внимавање и ограничување.
    Освен тоа, секој си знае како да постапи со своето тело и како му реагира.
    Мене не ми треба едукација, си имам. Другите ако сакаат да те слушаат, нека повелат.
     
  7. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Јас го пијам оној мешавината со повеќе чаеви. (Магдонос+зелен чај+М.Душичка+Кантарион) со мед и лимони..
    Вчера почнав па ке видиме..
    Има убав вкус ..повеќе е на лимон..освежува :)
     
  8. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    имало некаков чај за топење масти се пиел пола 15мин пред јадење и другата половина од чашката 15 мин. по јадење. Да не знаете за каков станува збор?
     
  9. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    Дали чај од магданос делува за слабеење,јас денес купив и досега испив 2 шољи ..
     
  10. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    357
    Од 50 κг за 2 год се напρавив 55 после седум месеци 60 κг. И еве неκолκу дена пазам што јадам , од денес и миκсот од чаеви го почнам, исто таκа навечеρ ленено семе ќе пијам и се надевам деκа баρем 5-6 κилца ќе снема.
     
  11. g.o.c.a

    g.o.c.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    34
    Денес почнав да го пијам чајот, убав вкус има па ќе видиме понатаму:):coffee:
     
  12. CandyFiller

    CandyFiller Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    denes go pocnav cajott nema los vkus pa ke vidimee rezultati :D
     
  13. Angelche<3

    Angelche<3 Нов член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Јас секој ден пијам зелен чај спортувам, јадам здрава храна, пијам многу вода, се надевам дека нешто ќе помогне ова.
     
  14. AnA909

    AnA909 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2015
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Сакав да прашам дали имате лично искуство вие со чајов ФИТ-МИКС, ваш близок или слично. Инаку еве овде на линков има подетални информации за составот на чајот, дејството негово итн.
    http://www.rozakanina.bizland.com/Products/Fit-miks.html#.VPcMJHzF-T8
    Доколку има некој пробано од чајов, нека ги споделе мислењата и искуството со нас :)
     
  15. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Slim line
    Чaевите ги пиел/a некoј/a, резултaти прњд,пoтoa.. дејствo нa чaјoт? :)
     
    На Devil99 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zbuneta2

    zbuneta2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    5
    Јас ги пијам овие чаеви. За еден месец со нормално јадење со се доручек ручек и вечера и благо имам ослабено 3 кг. Што мислам е добро. Ако си пренајаден добро за чајов е што те тера по голема нужда, а инаку континуирано по мала нужда. Бидете упорни, верувајте има ефект. Одма ке осетите разлика. Мене еве веќе фармерките ми седат склјокосани. Можам да си облечам сукњичиња што не ме береле. Јас ке си продолжам да си го пијам се додека не ја добијам потребната тежина. Јас мислам дека на девојчево сите феминки треба да и симнеме капа. :)
     
    На eleonora-eli му/ѝ се допаѓа ова.
  17. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Имам слушнато дека чај од диви јаболки помагал многу во слабеењето.И на форумот некаде го прочитав истото, но незнам каде можам да најдам таков чај.Прашував во билната аптека во Ск и во неколку аптеки но никаде не најдов.Ај ве молам кој знае каде се продава да ми каже.
     
  18. Devil99

    Devil99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Го има некој користено? Делува?
     

    Прикачени фајлови:

    • index.jpg
      index.jpg
      Големина на фајлот:
      6,6 KB
      Прегледи:
      17
  19. eleonora-eli

    eleonora-eli Нов член

    Се зачлени на:
    1 април 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    neznam dali seuste ima nekoj aktiven na ovaa tema,no i jas pocnav od denes da go pijam ,mixot na caevi sto gi napisa em4e, se nadevam deka konecno ke se pomrdne strelkata na vagata:)cela godina ne saka da se pomrdne:)
    dali ima nekoe ponovo iskustvo so ovoj caj i dali mozebi za dve nedeli bi imalo nekakov rezultat?
     
  20. tanjamkd

    tanjamkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    zdravo feminki dietalki pocnav da go pijam cajot macval pa sakav da spodelam so vas :) go ima li pieno nekoj cekam odgovor i sovet