Слики од венчаници

Дискусија во 'Свадба' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 2. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 3. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  224
  Нај смешните венчаници [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 4. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 5. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.174
  Допаѓања:
  867

  дефинитивно овој.. Кога ке дојде време. ПРЕКРАСЕН Е :o
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.576
  ^ Се согласувам :) :)
  [​IMG][​IMG]
   
 7. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 8. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 9. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  OVOJ GO OBOZAVAM :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 11. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 12. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 13. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 14. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
  AJDE MALKU BALSKI FUSTANI ;)
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 15. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  369
 16. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
 17. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.873
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [http://www.abitidasposaitalia.it/abiti-da-sposa/pronovias/2011/fashion/zoom/09-francoli-c.jpg/img]
  [img]http://www.abitidasposaitalia.it/abiti-da-sposa/pronovias/2011/fashion/zoom/11-fada-b.jpg
  [​IMG]
  [http://www.abitidasposaitalia.it/abiti-da-sposa/pronovias/2011/city/zoom/03-fiona-c.jpg/img]
  [img]http://www.abitidasposaitalia.it/abiti-da-sposa/pronovias/2011/city/zoom/08-foro-b.jpg
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.576
  ^ Тоа краткото е фацесто. За веридба би го носела :) :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 19. sweet13

  sweet13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • vencanica ^^.jpg
   vencanica ^^.jpg
   Големина на фајлот:
   73,6 KB
   Прегледи:
   2.115
  • ahhahahah ^_^.jpg
   ahhahahah ^_^.jpg
   Големина на фајлот:
   74,2 KB
   Прегледи:
   2.115
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.576

Сподели ја оваа страница