1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети за шминка на YouTube [на македонски]

Дискусија во 'Лице' започната од femme123, 31 јануари 2010.

  1. femme123

    femme123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    14
    Веќе од по одамна планирам да си отворам канал на youtube каде што ќе има видеа поврзани со совети за шминка, фризура, мода, изгледи и слично :) зависник сум од нив и премнг научив за овие 5-6 месеци гледајќи ги таквите видеа и се прашував дали може вие би гледале слични такви на македонски јазик :) секако јас планирам да ги правам...ве моламммм кажете ми :) <3
     
    На kikuska92, Natali87, Anja98 и 10 други им се допаѓа ова.
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ууу имало часови кај што сум гледала во такви клипчиња, на пример: за лакирање на нокти, едностави вечерни фризури, шмикање на очи .. во секој случај убава идеа ако сето тоа го реализираш на македонски јазик. Моја поддршка :up: :clap:
     
    На Natali87 и mariufkata им се допаѓа ова.
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Срцка направи нешто такво и јас ќе ти сум најредовен посетител. Би поминала часови пред компјутер (демек вака не :lol: ). Браво за идејата. :clap:
     
    На Albertos и srcushka4ever им се допаѓа ова.
  4. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Јас секој ден, ама баш секој ,со месеци гледам видеа на Youtube поврзани со шминка. Ги обожавам, некои девојки се навистина добри, професионални мејкап артисти, и многу работи научив од нив. Јас лично би ги гледала твоите видеа, но еден совет. Биди своја, иновативна и интересна и секогаш нова,и многу битно, снимај со добра камера, нема ништо полошо од снимки на шминка со лош квалитет каде не можеш да ги видиш нијансите и боите.
    Секако треба да имаш и голема колекција на шминки и да инвестираш во нив, за да добиеш што поразлични изгледи. Доста голема обврска е, да снимаш постојано видеа да ги уплоадираш,средуваш ,ако се стекнеш со фан база, не можеш туку така да престанеш. :)
    Од мене имаш голема подршка, јас сигурно ќе ги пратам сите видеа и ќе ти сугерирам ако треба за да бидеш уште подобра.Многу среќа! ;)
     
  5. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    Со Среќа, каунт ми ин за верен гледач ;) а и ке те препорачам на другарки кои се зависни од такви видеа, јас мн.често ги гледам секој ден ги пречепкувам.... штом ставиш некој обавсти не :) Со среќа
     
  6. MarijaS

    MarijaS Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Клипчињата за шминкање ми се секојдневие, а ако го направиш истото на македонски, ја имаш мојата поддршка, а со тоа и препорака =)
     
    На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Ајде што стана со видеата? ;)
     
  8. femme123

    femme123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    14
    Прво да ви се заблагодарам за поткрепата, вашата и онаа на моите пријатели :)) ветувам дека до недела ќе има видео и секако ќе го испратам линкот тука за да можете видите што спремив, и секако коментари :)
     
  9. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Совети за шминка на youtube

    Супер,поддршка и од мене,и успех во работата:)
     
  10. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Добра идеа, сега ни останува да чекаме да ни го испратиш линкот, па потоа очекувај пофалби и критики (ако ги има се разбира). :lol: Знаеш дека тука сите се искрени и ќе ти кажат тоа што имаат. ;)
     
  11. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    супер идеа ! инаку од овие видеа многу работи научив за шминката редовен гледач сум секој слободен момент го посветувам да изгледам барем едно видео поврзано со шминката
     
  12. femme123

    femme123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    14
    Девојки јас само да се извинам затоа што нема да успеам денес да го ставам видеото на youtube .. Утре краен рок :)
     
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    На redgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. IvaPlayGirl

    IvaPlayGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
  15. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Glamorous

    Glamorous Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    И јас сакав, но незнам се откажав некако од идеата.Сепак, те поздржувам и ке ти бидам редовен гледач :) Ајде прати ни линк :P
     
  17. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Веќе одамна ја следам Michelle Phan, девојката е одлична, а видеата и се толку релаксирачки + има многу што да научиш. Ако има некој идеја да прави вакви видеа на македонски, обавезно би се потпишала како subscriber и ќе го следам во неговата работа. Подршка и од мене :*
     
    На RiRii и milchova им се допаѓа ова.
  18. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Совети за шминка на youtube

    Odma odam na subscribe :)! I jas gledam mn videa so tutorials, pa bi bilo super da ima nesto makednosko :)!
    Ako se odlucis da pravis imas podrska :) pozzz
     
  19. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Ако се одлучиш имаш и моја подршка стварно добри совети за шминка за очи има а би било добро и на мекдонски јазик :)
     
  20. Bubble

    Bubble Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Јас ја следам Michelle Phan најбоља е типката, прав професионалец. =)
    Ја глеам и kandeejohnson типката исто е шминкерка али мн е топ
    и julieg713 али неа не толку многу, предолги и се видеата мн го тупи и така.. =)
    иначе ја имаш и мојата поддршка ако правиш видеа, ја од кога почнав да гледам вакви ствари на јутуб
    од септември некаде 2009 цело време пратам и стварно многу убави совети и трикови има...

    иначе направи некое видео?
    што се деси???
    пиши позз
     
    На Maarija му/ѝ се допаѓа ова.