Совети за шминка на YouTube [на македонски]

Дискусија во 'Лице' започната од femme123, 31 јануари 2010.

 1. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  22.621
  Пол:
  Женски
  Совети за шминка на YouTube

  Супер се новите видеа, само што ги изгледав. ;)
  А косата ти е прекрасна.
   
 2. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  13
  Совети за шминка на YouTube

  Сефора немам коментар :x видеата се супер... Само сакам да те прашам базата за сенка од каде ја зема и колку? И сакав да те прашам каде има GOSH козметика во скопје? :)
   
 3. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  1.542
  Совети за шминка на YouTube

  ^^ Гош имаш на повеќе места.. Јуник, Новото Веро, во сите подобро снабдени парфимерии, можно е и во Космо да има, ама не сум баш сигурна ... :?: Има Гош во Космо девојки? :?:
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  4.419
  Совети за шминка на YouTube

  Јас ја купив во КИМ пред 1 година :) Цената не знам, ама до кај 300 претпоставувам е :)
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.051
  Допаѓања:
  3.882
  Совети за шминка на YouTube

  ^^ЛаЧика , има GOSH во Cosmo :)
   
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  4.419
  Совети за шминка на YouTube

  Сини очи: посекојдневен изглед бакар, кафена, крем, праска :)
  Бронзата дава особено добар контраст :D

  Мене особено ми се допаѓаат со црно :$ ама нз дали тоа важи како така наречено правило :)
   
 7. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  986
  Совети за шминка на YouTube

  :clap:

  Немаш појма колку само ми помагаш :$ Секое твое видео го гледам повеќе пати за да го запатам начинот :P :$ ;)
  Инаку многу различно делуваш со пуштена коса како сосема друга личност :D

  Позз.. и побрзо да стаса видеото за помали :lol: :$
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  4.419
  Совети за шминка на YouTube

  Гледаш те заборавив!
  Да си запишам треба :$
   
  На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 9. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  654
  Совети за шминка на YouTube


  Се е добро но само едно фали а тоа е називот на шминката која ја користиш.

  Е сега прашањеа до тебе:

  Каде набавуваш квалитетни четки и по кои цени? и

  Што да ставам како подлога на очите за да мрснотијата не ми ја јаде сенката? Јас користам коректор на Макс фактор „Пан Стик“ кој е доста матиран и сув и пак не бива, многу ми е мрсен тој дел заедно со т зоната и незнам што да ставам за да стои!

  Со подлога специјална за очи која најчесто е течна чисто сумјам дека ќе ми успее но сепак еден совет од тебе.

  поздрав.
   
 10. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  28
  Совети за шминка на YouTube

  Sephora :* :* :* super se videata i ti si mnogu ubava :)
  jas za nanesuvanje na rumenilo bi sakala da vidam nekoe video! pozz :*

  [mod-kirilica:1d279pph][/mod-kirilica:1d279pph]
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.242
  Допаѓања:
  45.172
  Совети за шминка на YouTube

  Многу пријатно суштество си,така да знаеш!
  И ако еден ден те мразат многу жени,немој да се чудиш!Ептен си мила!
  Имај на ум ова,јас ретко давам комплименти! :D
   
  На BoaVista и Phyramide им се допаѓа ова.
 12. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.643
  Совети за шминка на YouTube

  Лилитке ај да не се шлепам пак, ама само што ќе го пишев истото :)

  Одлични се клипчињата Сефора! А ти си ...епа се ова што го наведе феминскава колешка над мене :)
   
 13. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  748
  Совети за шминка на YouTube

  Sephora да не се пофторувам повторно, значи стварно си топ, видеата се супер. Само сакам да те прашам што да користам за да ми изгледаат очите поголеми. позд :hai: равче
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  4.419
  Совети за шминка на YouTube

  Prvo: pishuvam so latinica zatoa shto imam kineski windows :( mi go zeznaa kompjuterot koga go POPRAVAA i sega kako ke mu tekne si pisuva! :( :(
  Vtoro: Kje imate odgovori vo inbox
  Treto: Fala mnogu!
  Cetvrto: Interesna, mislam deka na site videa kazuvam shto koristam + i dole imam napisano :/
  E sega imam sminka i od majka mi sto mi nosela, zatoa sto ona raboti vo kozmetika (ne imenuvam kompanija) ama mislam i deka kazuvam zamena za istite, ako znam sekako.

  Lilit fala ti, iako jas iskreno se smetam za mnogu odbivna i negativna licnost :D hahah
  Kako i da e, blagodaram do site :)
   
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  1.064
  Совети за шминка на YouTube

  Сефорче имам две предлогчиња за шминка.
  Можеш да ги разгледаш па ако ти се допаднат,чекаме видео.

  +Ако можеш да снимиш едно видео,каде објаснуваш за сите четки што ги користиш и која за што е. :)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  4.419
  Совети за шминка на YouTube

  Vazi :)
  Inaku od prvata slika ne gledam mng shto kako e :$ Jas ke se obidam sekako, ama ne ti vetuvam nisto :D
  Za vtorata dogovoreno, preubavo e...duri bi mozela i na nova godina da go nosam toa ako voopshto odam :D
  Fala za idejata :)
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  4.419
  Совети за шминка на YouTube

  Pobarav na google, i ja najdov slikata od poblisku :) Jasno mi e, shto znaci i prvata ke bide :)
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  1.064
  Совети за шминка на YouTube

  Благодарам Сефорче :*
  Посебно второто е многу убаво(целото окце како рипче изгледа :wasntme: ) :rofl:
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  4.419
  Совети за шминка на YouTube

  Prvo srekni praznici.
  Vtoro:
  Utre ke ima 2-3 videa staveno :)
  Niedno od izgledite sto gi pobaravte na slika :$
  Video za cetki, bidejki bese pobarano....Video so fantasticen izgled sto go nosam sekoj den, a nikogash ne nosam edna sminka poveke pati. I video so sminkata od how to make your lipstick last longer. Poslednovo ne e neso najjako snimeno, ama edno od prvite mi e sepak :D
  Utre ke snimam teen izgled, nanesuvanje na rumenilo bidejki i toa bese pobarano i eden od izgledite od slikite :)


  sleduvaat:
  -2ta izgleda od slikite
  -teen
  -rumenilo & bronzer
  -neutral look
  -quick makeup look (osobeno sabajle e potrebno ova:D)
  -eyeliner, podolgo traenje i nanesuvanje
  -podolg izgled na trepkite
   
  На viki44e и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  1.466
  Совети за шминка на YouTube

  Сефора, во моментов сум во тек на разгледување на видеата од твојот канал.
  :clap:
  До сега бев некако дискриминирана што во време кога Јутуб-визијата е една од најдостапните и најчесто следени `медиуми`, Македонија немаше што да понуди во својата програма (сем глупави клипови и телевизиски исечоци)

  Ова беше првото БРАВО! Следните 1827391 се :D

  за храброста ( сепак некој мораше да го скрши мразот нели) :)

  за умешноста и вештината во техниката која ја презентираш

  и за твојата појава, премногу пријатна за конзумација [​IMG]

  Дозволи ми само да ти дадам една мала забелешка
  како актер и човек што се бави со медум:

  Користиш премногу `ЗНАЧИ` во една реченица...Тоа малку го отежнува текот и одалечува од суштината.
  Незнам дали тоа само јас го приметувам ( професионална деформација јбг. |( ) :wasntme:

  Тоа обично се јавува како знак на трема, пред јавни настани, отворени говори и сл. кога не го знаеш точниот синопсис кој треба да го презентираш/ рас- кажеш/ и.т.н

  Мој совет:

  Пред да го снимш видеото, седни и подготви мини сценарио. Осмисли го целото видео во главата.
  На парче хартија стави си наслов и почни...

  Немора да ги пишуваш цели реченици, туку само подцртај ремарки... Пример: (карикирам)

  1. Вовед: Поздрав, неслов на темата...

  2. Припрема: Нанесување пудра, камена пудра.....

  3. Очи: четка- *снека1, четка- сенка2, маскара, туш...

  Така ќе го имаш целиот контекст во главата, и нема многу време да ти останува да мислиш на она `што треба следно да кажам` употребувајќи ги узречиците (во твојот случај `значи`), или вокалите, како одмор `оправдани` додека ти текне што кажуваш следно....

  Се надевам нема да не сфатиш погрешно, ова е најдобронамерен совет од моја страна.
  На одличен пат си, потребно ти е уште малку за да ја освоиш нашава мрежа.

  Воедно и да станеш основоположник =)

  Честитки и само напред.....
   
  На sonuvacka, pink4ever, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница