1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети, искуства од мајки за бебиња од 0-6 месеци

Дискусија во 'Бебе' започната од meU, 16 октомври 2012.

  1. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Ние сме на Аптамил,а користам флаширана вода Ладна и ја превривам
     
  2. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Срцка по цел ден ја бацуваме,тие се толку мили што неможеш да им оддолееш
     
    На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Галапче јас ги користав влажните и пелените на Памперс и сум презадоволна,а и јас како тебе на секое менување пелена се мачкаме со крема
     
  4. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Хахаха за ушињата и кај нас е така,кога се роди со убави и малечки ушиња,а сега од што мрда само лево десно многууу е активна,целите си ги витка,се мислам дали да и ставам трака некоја памучна мека да не ја стега или да ги лепам хаххаха.Мамички дајте посоветувајте не
     
  5. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Porano i jas gledav sami dali prija na koza i od toa odlucuvav dali sum zadovolna,ama posle sevo ova sto sodrzat sto iznapisa za nasa pomos biodevojka veke prvo toa ke gledam.
     
    На Maceto123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Jas vcera kupiv na hip kremata za lice i telo za moive devojki.mn ubavo mirisa
     
    На Maceto123 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Да да и јас благодарение на неа сега ја сменив колекцијата на Хип ја земав па ќе видиме како ќе биде,вака убаво мириса и сега за сега и одговара на кожата,а за влажни незнам какви да сменам,ако си задовилна од некои нови напиши ми
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    741
    @eatpraylove90 производите на хип се прекрасни и само колку убаво миристаат,јас и порано си го користев шампончето на хип и незнам што ме натера да земам на цорин де фарм демек органско,ајде да земам,а тоа ти било катастроофа и после капење одма му ја немаше миризбата мислиш не си го искапал детето што не е случај со хип и кремата му е многу убава за лице а и таа за газе,земи си ја нема да згрешеиш а и што е најважно биодевојка даде зелено светло за производите на хип.
     
    На eatpraylove90 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Мајки за 7 дена само 150 гр. ставил синко. Од тие 7 дена 2 беше на ад ама првиот ден по совет на докторката по 60 мл (а тој 4800 е) a вториот сама му зголемив на 90 мл бидејќи беше прегладнет. Наредните три дена само се доевме ама бараше нонстоп, според мене намалено ми беше млекото. Малку се 150 грама? Пред ова многу повеќе ставаше. Инаку на месец има точно 1кг ставено вкупно.
     
  10. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Тоа е околу 20 грама на ден. Според мене, сосема е ок. Малата моја така секој месец си качуваше... Следната недела може да качи плус и да го зголеми просекот... Немаш простор за грижа.
     
    На Maceto123, Manuela., galapce и 2 други им се допаѓа ова.
  11. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Фала ти @Kaetana :*
    барем за тоа да не се грижам.

    Инаку за hipp и ние колекцијата полека ја купивме, почнав со купката, од што ми мирисаше убаво го купив и лосионот и кремчето за лице. Ми е мило што се со ок состав посебно зошто има прифатлива цена. Кремчето за лице го крадам и јас. Да ја потрошам павловичевата ќе земам и нешто за газе, многу тешко ми мириса павловичевата и едвај ја мијам при капење, а немаме засега проблем со кожата во тој дел.
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  12. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Haha za lepenje neznam ama tvoeto e devojce mozes postojano da i stavas traka kolku da ne i se vitkaat da ne ja stega :) Tuku jas so mojot lepotan sto da pravam?! On sekoja nok spie na strana i na 15/20min bara da go svrtam od edna na druga strana...Ziva nenaspana sum denovive po celi noki go vrtam de na leva de na desna i uste da pazam na usinjata..Ne mi ni teknuva na niv posto mizejki go vrtam :D
     
    На Maceto123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    Сакав да прашам од кога бебчето си го држи главчето? Синко мој почна од минатата недела по малку по малку и секој ден се подолго ,често си леже на мене го земам меше на меше :) и ја крева главата се гледкаме :) а и ја врти на звук лево десно :) и кога враце го држам си ја држи главичкава,да не си го урочам мн цврсто е :) но нели е рано во понеделник 40 дена правиме до денес 5 недели сме :) ?
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Не е рано, моето на контрола на 20 дена ко бевме ја држеше. Докторката го крена за раце и не му падна главчето стоеше исправен. А обично на месец и пол почнувале ама нема правила.
     
    На mama89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Ne e rano.Znaci sega pocnuva.Eheee uste kolku raboti ke se iznenadis.Daj bozese na arno.Uzivaj vo sekojdnevnite promeni koi ke bidat se pogolemi i pogolemi.

    Okolu kolekciite na hip.Mislam deka biodevojka rece za kupkata samo pozitivni kritiki,za drugoto deka ima vo niv po nesto stetno.
    Bas proverete da ne ispadne nenamerno pogresno informiram a sum od telefon postojano.
     
    На Maceto123 и mama89 им се допаѓа ова.
  16. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    За бацувањето сме изгорени од едно бебенце во блиска фамилија што имаше многу тршка форма на дерматит, цело беше рани по лицето не смееше да се пипне, а не да се баци. Па затоа сме малку такви страшливи.
    Инаку син ми од пред месец дена само на дланките од горната страна има како лишаи (кожата е погрува)во текот на денот некогаш му се поцрвени некогаш не. Што би можели да биде? Искуство?
     
  17. SelinaKyle

    SelinaKyle Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    2.149
    Пол:
    Женски
    Не знaм дaли прaшaњетo е вo сooдветнa темa aкo не е се извинувaм.
    Знaчи прaшувaм зa другaркa..бебетo и е 3 месеци, вaкцинa примиле нa 30ти, нo тaa мoрa дa oди вo Америкa нa 17ти јaнуaри...дaли мoже дa се прими вaкцинa пoрaнo?Мoетo примaше нa 17ти ни зaкaжaa нa 14јaнуaри другa.
    Штo знaчи декa нејзинoтo тaму oкoлу 20 и некoј требa дa примa, a немa дa се тукa месец денa
     
  18. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.672
    Пол:
    Женски
    Moze pokasno, porano nikako :) Mora da ima pominato barem 40dena od edna do druga vakcina, barem jas sum vaka informirana.. :)
     
    На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
  19. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Нема никаков проблем да ја прими кога ќе се вратат. Секако не порано од терминот.
     
  20. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    I nie primivme na 30ti pa slednata ni rekoa vtorata nedela od januari da odime da ja primime :)