Солзите на мојата ќерка (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ocila, 9 јуни 2013.

 1. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  275
  Da taa e. Losoto zeniste sto mrazese sve

  [​IMG]
   
  На aaaaa и elka.timova им се допаѓа ова.
 2. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  275
 3. Polsko

  Polsko Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Женски
 4. Agrona

  Agrona Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
 5. girl.9

  girl.9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  475
  А другарка е на Гонџа во кој филм глумеше??
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допадна серијата уште кога ја даваа на рекламатаа. :$
   
 7. Polsko

  Polsko Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  299
  Пол:
  Женски
  Глумеше во БУРНИ ВРЕМЈЊА. Ја глумеше Нихал, во неа Мете беше заљубен ама кога ја повредија во затворот и и го уништија лицето таа си замина
  http://www.youtube.com/watch?v=JlnMCToDTMU
   
  На girl.9 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  2.835
  Пол:
  Женски
  Кој е овој со кого ќе се мажи Гонџа???? :?: |( :| :)
   
 9. girl.9

  girl.9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  475
  Да да да навистина дури сега ми текна :D
   
 10. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Ovaa e od Време на дождови
   
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  2.835
  Пол:
  Женски
  Дај ве молам некој нека ја стави песната што беше на при крајот од вчерашната епизода (песната имаше и превод доле), се надевам знаете на која мислам. :)
   
 12. smurffi

  smurffi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.435
  Допаѓања:
  549
  Убава е серијава, кога ја рекламираа мислев дека нема да ја гледам баш си коментирав аман уште една турска ли :lol: ама сега некако интересна ми стана :)
  Многу ми е жал некако за мајка и на Гонџа, цел живот се жртвувала само за неа да и направи што подобро и сега ја пушти да си оди пак за нејзино добро..
   
 14. girlx3

  girlx3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  136
  девојки сите страни се испишани со тоа а оваа кај глумеше,а овој од тој и тој филм беше |(
  дајте пишете нешто за серијава ако знаете што ке се дешава понатаму,или нешто слично,а не само кој глумец каде глумел.
   
 15. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.516
  Допаѓања:
  1.853
  Муса и бившата му жена ќе се земат..мислам дека и деца ќе имат...:)
   
 16. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  275
  Прво Муса ке се ожени за новинарката и таа ке остане трудна и ке роди дете.А мајкава, Зехра, ке се вери со полицаецот.Малава ке се засака со еден дечко, гледам уште го нема појавен во серијава, ке остане бремена и ке реши да го роди, односно ке се омажи со него. Новинарката се разболува од рак и умира а во меѓувреме Зехра колку и да сака никако не може да се омажи со полицаецот и му го враќа прстенот. Потоа се зближува со Муса и се зимаат. Потоа и таа останува бремена и раѓа дете.Вујкото се вработува, мислам како шофер кај Муса и се зима со таа од пазарот а таа кутрата ја гази кола додека е бремена. Последната серија е заедничка свадба на полицаецот со една жена и вујкото со друга жена. Керкава станува писателка и ја објавува книгата “Мојата мајка“ во која го опишува животот на мајка и до последен ден во последната епизода.Значи сите се женат и се среќни.Зехра и Муса ке си чуваат две деца,едно незино и едно на новинарката.Ах ке заборавев, мислам дека синот на полицаецот е во врска со керката на тој лошиот брат на Муса. Има интересни случки низ серијата, кавги, бегање од дома,вракање. Куќата ке им се запали од плинската боца и ке изгори во пожар и сл.
   
  На Agrona, tweety-tweety и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  2.835
  Пол:
  Женски
  Ах само да знаете колку ми е одбивен и негативен Ибрахим (брат му на Муса) неможам да го поднесувам, ми се гади од него :puke: :@ :envy: :devil: :@ :Down: :headbang:
   
  На eliesaab и L-a-r-a22 им се допаѓа ова.
 18. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  934
  Пол:
  Женски
  Абе овај Ибрахим да не има швалерка?? :D
   
 19. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  1.143
  Допаѓања:
  2.835
  Пол:
  Женски
  Има, има што мислиш со кого тајно зборува, кога е со семејството кој му се јавува, па тој не дига, што мислиш каде останува толку доцна. ;)
   
  На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sara3

  sara3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  378

  Имаш грешка во spoiler-ов Зејнеп ја нарекуваш Зехра.. хаха :D
   

Сподели ја оваа страница