1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Ова со паѓање на заби според мене има некоја врска.... бидејќи мене лично ми се случило.
    Еднаш сонував како ми падна двојката горе....и по неколку дена имавме смртен случај....ни погина кумот. Сега незнам дали има некоја логика поблиска и подалечна фамилија. Бидејќи мене ми имаат кажано дека ако ти падне кец-родител, двојка - баба или дедо итн.
     
  2. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Ова со паѓање на заби според мене има некоја врска.... бидејќи мене лично ми се случило.
    Еднаш сонував како ми падна двојката горе....и по неколку дена имавме смртен случај....ни погина кумот. Сега незнам дали има некоја логика поблиска и подалечна фамилија. Бидејќи мене ми имаат кажано дека ако ти падне кец-родител, двојка - баба или дедо итн.[/quote]

    Мене ми паѓаше катникот умник и тројка и забава имаше :?: Вчера го сонував Тоше Проески сме биле во врска и му викам ако сакаш ќе раскинеме а он ми вика не јас планирам во брак со тебе да бидам кога ми текна дека е умрен ама сум срипала :?:
     
  3. Matilde

    Matilde Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    здраво девојки,

    Завчера сонував како да сум родила девојче,таа бесе многу убава и само се смееше значи многу радосна и убава.
     
  4. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Вчера сонував како еден пријател на тетками се обидел да ни влезе со сила дома а јас преку телефон му се заканував и потоа тој влезе некако и почна да ме брка сакаше да ме убие а и што значи да ти ја бричат главата на сон :?:
     
  5. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.209
    Пол:
    Женски
    Колку што знам, ако родиш бебе, и тоа девојче - значи среќа, нешто убаво :D
     
  6. carina

    carina Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    6
    сонувам огледало и како се огледувам ама ми го нема одразот од другата страна,ништо.кој се разбира нека ми казе дали значи нешто.доста сониста ми се оствариле,посебно лоши па баш се уплашив
     
  7. AquaQueen

    AquaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Сонував како ми ја скратија косата и добив боб фризура
     
  8. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски


    Ќе решиш некој проблем, олеснување.
     
    На AquaQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Што значи да сонуваш капки крв? :?:
     
  10. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    Ајде помош за неколку соновии
    Прво сонував дека сум била на фризер да си ја скратам косата и помошничка била женската на тој шо го сакав премногуу и тој дошол тогаш и не сум оставила да ми ја скратат косата и сум заминала o.O.
    Вториот пат сонував дека сум бремена , а вчераа сонував дека сум носела голем невестински фустан знаете ли што значи или нема значење?
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    според толкувањата на моите баби според тоа што го научив ке ти одговорам :) тоа што си била на фризер и не си дозволила да ти ја скрати девојката на тој што си го сакала е тоа што уште имаш некои грижи со тоа што се појавиле и тие двајцата е дека тоа е поврзано со нив (случајно дали некогаш сегашната девојка те повикала да разговарате за во врска со нејзиниот дечко ??????????
    а тоа што си била бремена е некоја тежина што ке ти помине наскоро и ке имате веселба во фамилијата (невеста )
    :D
     
    На loveyou313 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    Ти благодарам многу, иначе не никогаш не ме повикала немаме ни муабет ни ништо ја знам од виџење само |(
     
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    добар абер :)
     
    На Marijana93 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Почитувани феминки
    Во врска со соновите што моите баби ми кажувале како да ги протолкувам посебно ми рекле да обрнам внимание во кој дел од денот сум го сонувала сонот, бидејки вечерните сонови имаат голема шанса да се остварат , а соновите што ги сонуваме преку ден не се остваруваат демек тоа што сме мислеле тоа најчесто преку ден сме го сонувале .Исто така најчесто се остваруваат соновите што ги сонуваме петок спрема сабота , и вторник спрема среда (сги прашав зошто во недела не се остваруваат тие ми рекоја дека на секој празник и недела не се оствараат соновите бидејки тие се свети денови и господ и светците се тогаш со нас) А тие што лошо сонуваат и им се повторува сонот да отидат в црква да запалат свека да му се помолат на Бог , да земаат света вода и да испрскаат во собата кај што спиете.
    И едно нешто што ме има зачудено е тоа тие лица што се во хороскоп шкорпија тоа што го сонуваат истото им се дешава и на јаве ....
     
    На TutiFuti, RumShtangla и loveyou313 им се допаѓа ова.
  15. loveyou313

    loveyou313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    4
    Не сум шкорпија девица сум , ама соновите што сум ги сонуала истото ми се дешавало и многу пати сум се уплашила и не сум знаела што е работата
     
  16. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Абе јас имам сонувано како се наогам на балкон и гледам на небо исцртани диносаури :D и сум плачела и ме прашала мајка ми што е проблемот а јас и имам кажано дека ми недостига тој што го сакам. Што може да значи тоа?
     
  17. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Што значи да сонуваш како некој човек од мост се фрла во матна река? :^)
     
  18. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    лошо е за тој човек , скокањето од високо значи ке заглави во проблеми , а тоа што е во матна вода е лошо здравје , добро е што не си била ти , ако го познаваш човекот лично речи му да отиде до в црква да запали свека и да се измие со крстена вода
     
  19. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Колкава работа правите од соновите.
    Некои сонови повеќе пати ги имам сонувано, па ништо ми се нема случено. А во црква не одам.
    Ова со деновите исто нема врска. Во Недела што сонував сон пред два месеци, се исполни. Вага сум, не Шкорпија, и речиси секој сон ми станува јаве.
     
  20. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    како тоа ништо не ти се остварило а тој сон што си го сонила во недела ти се остварил __???????
    Сакам Кажам Незнам Речам