1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Сонував како паднала играчка на детево од тарасата и ја сум се симнала да ја земам и кога сум отишла до дворот сум видела како под тарасата стои еден човек а понатакај уше еден и тие биле гаволи и биле дојдени по мене сакааа нешто да ми направат ја сум се исплашила и сум почнала да викам а сум застанала под уличната ламба а вие биле во темницата скриени и наеднаш дошла тетка ми а овие избегале и наеднаш и една жена дошла со црна коса во дворот и таа гавол страшна беше и јас од страв сум почнала да трчам по едниот гавол и сум го фанала и за партал сум го мкнела и сум го однела во црква св.пантелејмон блиску ни е и внатре пред иконите сум го фрлила гаволот и вој умрел...Многу беше реален сонов гаволите,црквата се ....Какво значење има ?
     
  2. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Тежина...е тоа
     
    На Marijana93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    дали знае некој што значи да сонуваш познати глумци во серија ама дел од сцена со базен нешто се скарале па го следела до дома и кај него во базенот се фрлила во базен плачејки и уште плачела и толку се разбудив глупости сонов :/
     
  4. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Сонував како сум си го изгубила прстенот од рака , и тоа не само еднаш често ми се случува да го сонувам тој сон. Што значи, имали значење што не сум го еднаш сонувала ?
     
  5. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Ке ти се случи нешто лошо....
     
  6. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Имам прочитано дека го има тоа значење сонот, но веќе го имам сонувано 3\4 пати
     
  7. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Несакав да ти пишам искрено вака свекор ми неколку пати сонувал како златен прстен носел на раката и како го вади....на крај почина татко му.
     
  8. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Не ми зимај здраво за готово јас според мене знам дека златото не е убаво да го сонуваш може има некој шо поубаво ке ти го протолкува сонот...
     
  9. mila-88...j

    mila-88...j Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    60
    Сакам да прашам дали некој знае да го протолкува ова:веке втора вечер сонувам змии и некој од моите најблиски ги уништува.Прво дечко ми ја закла едната змија голема,а втората вечер мајка ми извади многу змии мали од саксија за цвекињата.Има ли некој претстава што би значело тоа?
     
  10. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Дали некој знае што значи кога сонуваш мртовец кој нема ни 40 дена откако починал, ти се смее гласно застанат во твојот двор? Во овој сличај се работи за бабами , стринами ја сонувала како и се смее? А јас и брат ми воопшто ја немаме сонувано дали тоа значи дека не и должиме ништо? Дека им доаѓа на сонот само на тие што и должат нешто?
     
  11. Dimkovska123

    Dimkovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Мајка ми сањала како..стана од спиење и се спремала за на работа. И искочила, заклучила врата и тргнала, но само што тргнала видела како од уличката доаѓал некоја машка личност со црн капут, ама не му го видела лицето. И тој застанал кај мене на терасата на прозорот и ѕиркал и ме гледал. Мајка ми мислела дека е крадец, но во исто време некои двајца ја држеле и му се јавила на татко ми да излезе, му викала на телфон(као демек ајде Г*** излези некој има). И татко ми таков утрчан целиот отвара врата и искача на тераса и мајка ми му мафтала но тој како да не ја забележал и се разбудила.
    Што значи ова ? o.O
     
  12. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Девојки сонуваав дека со една пријателка се возиме со кола, таа восеше и одеднаш се удривме во црвена кола, мене рамото ми беше повредено многу и после сонував како сум пред болница, се качував по скалите а пред мене имаше капки крв, ама не беа мои, а и беа суви.
    Ретко многу ретко сонувам, ајде некој нека ми каже што значи сонов.
     
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Од слушање од луѓе а и читање по соновници, матна вода значи нешто убаво, обично некоја веселба во фамилијата а не е убаво да сонуваш бистра вода и како влегуваш во неа.
    Јас како што сонувам неповрзани глупости, еднаш дури и цело сценарио за научно фантастичен филм во кој имаше и вонземски работи, кој штета не го паметам во детали, како што не паметам ниеден сон, треба да избегнувам да спијам петок-сабота и вторник-среда:D за да не ме киднапираат вонземјани на јаве.
     
  14. AquaQueen

    AquaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум била со еден на состанок и одеднаш се појави змија
     
  15. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Сонував како сум била испадната со една другарка само шо си дошла од странство и сме оделе да купуваме патики и сме тргнале да го поминеме мостот арно ама мостов некако бил целиот искршен да пречекоруваш требало имало луге оделе по него па ние сме се исплашиле и сме рекле ај не мора да минеме и сме се вратила и имало тука како сендвичара и сме седнале да каснеме неш нешто нејзе и испадна хитно и мораше да замине а јас сум останала сум влегла да порачам еден тост а палтото и ташната ми останала надвор кога од стаклото сум видела како двајца мажи дошле до масава сакале да седнат и ми ја зеле ташната палтото и тргнале јас одма сум испаднала и сум им испаднала на сред пат и сум рекла да ми вратат тоа шо ми зеле едниот ми рекол тргни ми се од патот и сум ги молела само моб да ми го вратат а во ташната сум имала и оклу 2000ден овој ми мавнал еден шамар и ја сум почнала да плашам и сум видела полицаец и трчанката сум отишла по него и и овој тргнал апашов со мене и сум му кажала на полицаецот ама вој не ми веруваше зш крадецот кажувал обратно и сум му рекла на полицаецот да викне еден мој роднина кој работел таму и го викнал дошоол овој и крадецов се исплашил и бегал а ја сум се отепала од плачеше......шо значи?????
     
  16. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    (вчера дали оти ја погледав малку Мирниот сокак) се сонував и јас облечена како Шукран демек, во еден бел долг фустан и како шамија на главата и шетам по некоја улица преку ден.:wasntme:
    што ќе биде ова.
     
  17. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    почни да гледаш сила може боран ке го фанеш хиххиих:D:D:D:D
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој зашто ништо не сонувам?
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Zavisi kakvi se zmiite, no voglavno zmija znaci: ako si zena ke zachnesh, ako si maz vasata partnerka ke zacne.
    Barem jas toa so sum go procitala, zatoa sto i jas ednash vo brzo vreme sonuvav zmija i kako ja tepaat
     
  20. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Jas Isto :(
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.