1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Не е возможно да не сонувате. Сите сонуваме. Работата е во тоа што некој едноставно не се сеќава на соновите. И ние коишто се сеќаваме, не се сеќаваме на сите сонови. Затоа што и тоа е невозможно. Сонуваме многу повеќе отколку што сме свесни за тоа, бидејќи и самиот сон не се случува во некоја свесна состојба
     
  2. AquaQueen

    AquaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Многу чуден сон имав сонував како сум се разбудила но не сум можела да ги отворам очите и да се движам пробував да станам и седнав ама целото тело ме болеше и почнав да викам по баба ми (која е мртва) ама немав глас како што седев нешто ме буткаше да легнам и се разбудив (во сонот) мајка ми дошла од работа и кажував за сонов и повторно истото повторно се будам и не можам да се движам не можев да ги отворам очите повторно пробував да станам и се разбудив (во сонот) и кажав на мајка ми колку чуден сон имав ми кажуваше нешто но не се сеќавам и се разбудив вистински.
    Ве молам некој да ми каже што може да значи :(
     
  3. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    сонував како сум се шетала со другарка и сум дошла сама без сестра ми пошо ние три се дружиме и како ја сум и рекла имам одмор една недела а сестра ми ќе дошла после мене и ја и другаркава сме тргнале накај неа дома но успат сме застанале до трафика да сме купеле нешто ама пред нас бил еден порано што го свиѓав и купил тој мастика и со другар бил и ја сум го нарекла кретен пошо ме гледал цело време и толку сум го поминала и незнам од кај дојдовме со другаркава до месарница да сме купиле риби за да јадеме кај неа дома и толку се разбудив. Знае некој што би можело да значи сето ова? :)
     
  4. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Jas stvarno nisto ne sonuvam sum probala mnogu pati da sonuvam ama nisto :(
     
  5. Viki07

    Viki07 Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    сонував како сум се преместила во другото оделение во тоа кај што сакав на почетокот да бидам заедно со другарка и како сум се смеела нешто и како после другарките кои е во тоа оделение (не сме многу блиски онака се дружиме) сум ги барала ама тие не биле во училницата знае некој што значи ова ?:)
     
  6. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Сонував како дечко ми ми купил поклон и го отворив имаше златни обетки,златен прстен и мислам дека и златно ланче,за ова не се сеќавам баш..Некој да знае што значење има?
     
  7. snegce

    snegce Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    557
    Сонував како ми се клати заб и си го извадив сама....Преплашена сум од сонот, бидејќи како што имам читано не е добро.....Е сега, вчера не знам зошто но анализирав многу заби...Баш гледав една другарка која носеше протеза и си велев дека пак и се искривиле, потоа едно друго девојче го забечежав и се прашував дали и се вештачки или не и имаше уште 2-3 такви ситуации...Плус овие денови сум опседната со една афта во устата и не се знае колку пати имам погледнато во неа, со тоа штѕо на местото каде што ми го немаше забот имав афта :D Па потоа во сонот после некое време коа се погледнав, пак ми стоеја забите....Има ли врска ова со моиве анализи на заби вчера цел ден? Загрижена сум стварно...Иако и порано имам сонувано вакви работи, не знам зошто се вознемирив вака.....
     
  8. snegce

    snegce Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    557
    П.С. Не ме болеше ниту пак крвареше во сонот.
     
  9. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Многу сонувам во последно време,зошто така ? :D
     
  10. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    Сигирно ова време нема да се најди кој да ме утеши:) но ве молам кога ке види некој нека ни пиши..Ја сонував мајка ми . Некој нешто и рече не памтам добро и сонот беше да одам кај тетин додека спиет да го чувам пола сат потоа кај баба ми (свекрваи од мама) кај тетка ми(сестраи од мама) и кај тато..Кога тргнав накај спалната не можев да стигнам до кај тато и почнав да се дерам и гладините ми се слушнаа на цел глас..А човекот ми рече ке поминиш кај сите и во 6 сатот дабајле ке ја разбудиш мајка ти таа знајт шо требит да напрајт..поздравче :(
     
  11. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Сонував дека некој психопат ми дошол дома и ми кршел ствари... Значење? :^)
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Сабајлево се сањав по пижами исцепани и боса бев не носев ни кондури ни патики, ни ништо така боса :o и носев ташна адидас, и отидов да полагам матура и на враќање се препичував у автобусот пошто бившиот ми дечко го возеше (тоа и му е професија :tmi:). И се симнав од автобусот поминав улица и ми текна дека ташната ми остана у автобусот, и сеа почнав да мислам као да ја вратам и шо се имав битно у нејзе! Иии кога оп на рамо ми искочи :o а не ми беше!
    И си тргнав накај дома и пред зградава кајшто живеам внуката на комшивката го чистеше и го миеше влезот :o. Си пројдов јас, ја отпоздравив и ми се насмеа оваа. Се качив догоре (пошто на најгорниот кат живееме) и влегов дома и го разбудив брат ми од спиење.
    Значење, ве молам! :*

    Знам дека малце ми е глуп сонов, али такви глупи и несврзани ги сањам стално, а овој посебно ме мачи цел ден. :(
    Фала ви! :$ :*
     
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. betiboo

    betiboo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    62
    sto znaci da sonuvas na son nevesta,ne igrase nemase svadba samo nevesta bese?
     
  14. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    aj da mi kazi nekoj sto znaci ,,kraj na svetot,,?
    eve veke tret pat sonuvam, stalno e razlicno ama e kraj na svetot.
    pocnuvam da mislam deka ke mi se sluci nesto loso.

    izvinete za lat.
     
  15. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.637
  16. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    Сонував другарками работела во трафика и јас сум пошла да купам цигари и имало наградна игра ланче ко сребрено ми се падна со цена на него 20.000
     
  17. betiboo

    betiboo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    62
     
  18. betiboo

    betiboo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    62
    ve molam za ogovor
     
  19. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    ^
    Ќе основаш семејство, а ако веќе си основала долго и среќно ќе живееш со него.

    by Лукица Стевковска - Лукче
     
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. betiboo

    betiboo Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2012
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    62
    Falati lukce mnogu se plasev da ne e nesto loso .