Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

 1. kucence55

  kucence55 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  Може ли да ми дадете некоја идеја и некој реценици за хуманост,поима неам што да напишам :|
   
 2. SimonaX

  SimonaX Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Има ли некој на форумот состав за Пријателството општо .. ми треба за утре а немам време да посветам големо внимание да го пишувам. Фала однапред :))
   
 3. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  дали има некој состави по македонски јазик за 3 година пишувано за злосторство и казна, за ревизор и тие др... ? и ако има да ми ги прати :)
   
 4. Monique995

  Monique995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  201
  А дали ќе можеш и мене да ми пратиш? :$
   
 5. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19
  Итно ми треба состав на некој од следниве теми:
  -Моите права/одговорности
  -Мирот и јас
  -Детската радост и детската тага
  Фала однапред ! :* :)
   
 6. annabieber

  annabieber Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  9
  Може ли помош? Напишете ми краток состав на тема .Зашто да не утешам, помогнам, насмеам. Ве молам побрзо за утре ми е! :D
   
  На MoneyLover-98 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  По македонски јазик имам писмена ве молам нашпишете ми состав за некоја аваннтура
   
 8. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  36
  И мене ми треба :D
   
 9. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  10.328
  Ако е офтопик преместете го во соодветна тема :lol: Ама сепак е состав, еве ви идеа ако случајно имате тема за филм и поука од него :D
  [​IMG]
  Превзмено од fakulteti.mk
   
 10. N.Kety

  N.Kety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  1.643
  Cekoram niz zivotot, slusam samo glasovi no ne gledam nikoj.Da.Sama sum,nema nikoj.Naednas zdogleduvam svetlina,silna svetlina sto me zaslepuva i ogromna toplina so mi ja topli dusata.tamu nekade vo dalecinata vo odblesokot se gleda edno prekrasno sustestvo.ljubopitna da vidam so e toa so tolku silno bleska jas prodolzuvam da cekoram napred,cekoram,cekoram i naednas te zdogleduvam tebe,no uste nemozam da go vidam tvoeto lice.Gi podzatvoram ocite i gledam deka toa ne e nikakva smetlina tuku bleskaat tvoite oci,a toplinata izleguva od tvoeto srce.Ja pruzam rakata za da te dofatam,no zaludno e ,premnogu si daleku,vikam po tebe no ti ne me slusas.stoime taka i dvajcata se gledame,tolku blisku a sepak predaleku sme.Se prasuvam,oh boze zosto mora da e tolku surova realnosta,posle tolku vreme zdogleduvam nekoj sto uspea da mi ja stopli dusata za mig no toj e tolku dalecen,duri nedostizen.
   
  На baknezii му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anastasijaki

  anastasijaki Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  5.633
  Пол:
  Женски
  Девојки овде најдов многу состави па може на некоја од вас ќе ви помогне :) копи пејст на линков :D
  http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16919&PN=2
   
 12. viksyk

  viksyk Активен член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Devojki mi treba itno voveden del za sostav ,,Sonuvam za..,, i ,,Ljubovta glaven motiv na pisatelite,, ..
   
 13. loveBlair

  loveBlair Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  18
  viksyk и јас ги имам тие состави за писмена..
   
 14. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  59
  Дали може да ми помогне некоја членка за состав на тема Моето училиште -неговата улога и средината ? ако има некоја идеа или состав нека ми пише лп. Ви благодарам однапред :) :)
   
 15. donpro

  donpro Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ми треба состав за Чичко Горио и злосторство и казна
   
 16. anastasijaki

  anastasijaki Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  5.633
  Пол:
  Женски
  Имаш горе во линкот што го постирав, побарај , на секоја страна имаш по нешто напишано за нив ;) Потрудете се малце , не чекајте на готово се :P :wasntme:
   
 17. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  628
  Јас пред година или две имав "сон" да бидам писателка, и почнав да си пишувам мали составчиња, дури направив и веб страна :) нешто за филозофија имам... кратки се ама добри за инспирација, a има и транслација на англиски... еве ја странава http://www.wix.com/223463/sostavi#!
   
 18. loveBlair

  loveBlair Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  18
  Леле помагајте!! Ми треба воведен и завршен дел за состав на тема: Сонувам за....
   
 19. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  587
  Ве молам , ако можете да ми дадете некој состав за смртта на иван илич, чичко горио или ревизор мноогу ќе ви бидам благодарна :(
   
 20. ymwaa

  ymwaa Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Sostav.

  Дали некој ке може да ми напише состав за авантура. Не е битно каков оти јас сум тапа за составување. :D Фала однапред
   
  На OrhidejaT му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница