Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

 1. jovana-nialler

  jovana-nialler Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Итно митребља состав на тема:
  ,,Во училиштето ја научив тајната на спокојната насмевка,,
  итнооо ми е ве молам :(
  фала од напред :*
   
 2. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Итно ми треба состав на тема мојот патопис..ве молам! благодарам однапред (чекам во лп) :D
   
 3. jovana-nialler

  jovana-nialler Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Итно митребља состав на тема:
  ,,Во училиштето ја научив тајната на спокојната насмевка,,
  итнооо ми е ве молам
  фала од напред
   
 4. Lilla.98

  Lilla.98 Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Ми треба патопис на тема : Мојот патопис...итноооо..
  Чекам во лп....
  Фала однапред...:)
   
 5. crazyinlove5

  crazyinlove5 Активен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Здраво. Итно ми треба предлог за состав на темата „Иднината не постои, ние треба да ја создадеме“.
  Ве молам помогнете :)
   
 6. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.144
  А ова уствари виц да не треба да пишуваш ? :?:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  61
  Ве молам некој ако има текст за ,Мојата идна професија, нека ми пише у ЛП :worried: Итно ми е ...
   
 8. A.G

  A.G Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Фала и на мене ми помогна.....Благодарам многу.Добив 5ка за составов.
   
 9. angelaatanasova

  angelaatanasova Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Помоооооооооош

  Може некој да помогне?Имам писмена на теми:
  1.Хуманата човекова димензија;
  2.Печалбарството проклетство на парите,традиција на Македонскиот народ;
  3.Свет во кој живеам.
  вееее моламмммм :*
   
 10. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  2
  малку доцна ми текна да пишам тука, но сепак...
  ми требаат состави на следниве теми:
  1. Св. Кирил и Методиј
  2. Климент и Наум Охридски- (може нешто спомнато за охридска книжевна школа)
  3. Црноризец Храбар- (О писмених/ за буквите)
  4. Средновековни книжевни текстови
  5. Панонски легенди

  не ми е битно колку се долги составите, какви се, туку само да имам затоа што ми е итно... за во петок ми треба... ПОМООООШ! :(
   
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.600
  Пол:
  Женски
  Девојче, ништо против тебе... Ама еве конкретно за темата Св. Кирил и Методиј има еден тон материјал на интернет. Само напиши, и ќе ти излезат еден куп страни. Сега проверив, за сите теми има на интернет, освен за 4тата. Можеби ако се потрудиш, ќе најдеш. Толку е тешко на гугл да се пишат два-три збора? Па и тоа само што е на Википедија е доста.
  Или некои гледам тука бараат состав за опис на другарка. Јас да кажам за себе, немам гатачки способности, за да знам каква е таа ваша другарка. Ај да речеме некои теми, што ги нема на интернет, потешко се наоѓаат... ама вака...
   
 12. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  2
  знам знам најдов премногу работи, само не ме бива многу за смислување вакви состави :/
  иначе да, ни јас неможам ништо да најдам за 4тата тема, па за таа некој ако најде ве молам нека пише :)
   
 13. phoenix204

  phoenix204 Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  13
  ^ Во учебник за 1ва година има за сите. :)
   
 14. kravce

  kravce Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  1.783
  Допаѓања:
  8.168
  Ела добила 5ка, не ти. Уште и да се гордееш и фалиш со 5кава :|
  Мене ме интересира, во цели 80страни на темава, зарем има некој што враќа и ви пишува редовно?
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mimi13

  mimi13 Активен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Ве моламм нешто на тема :
  1.Направив добро дело
  2.Мојата најголема желба
  3.Детството-најубавиот период од животот
  Ве молам ве молам барем нешто пишете онака колку за инспирациај да имам, за утре ми е дбнјсбфјдсбф
  Благодарам однапред :)
   
  На baknezii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Laliii15

  Laliii15 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ќе може ли некој да даде состав за :
  1.Иднината не постои,неа треба да ја создадеме.
  2.Час кога училница ми стана мачилница.
   
 17. baknezii

  baknezii Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  итно ми треба состав за МОЈОТ ПАТОПИС чекам во лп
  фала :*
   
 18. dancheto9

  dancheto9 Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ќе ве замолам некој ако може да ми прати состав за МОИТЕ СКРИЕНИ ЖЕЛБИ во ЛП. Ве молам за утре ми е. :( Ви благодарам однапред :)
   
 19. k.b.b.m

  k.b.b.m Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ве молам за помош!
  Итно ми треба состав за "ЧАСОТ КОГА УЧИЛНИЦАТА МИ СТАНА МАЧИЛНИЦА" (да се примени монолог и дијалог)!
   
 20. Sexy-Lady

  Sexy-Lady Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  15
  Часот кога училницата ми стана мачилница  На училиште сме уште од 6 години. Па затоа сите различно го сакаме училиштето. Некој го сака повеќе, а некој помалку, некој учи повеќе, а некој помалце. Но како што поминуваат годините, училиштето се повеќе станува потребно. Некои тоа не го сватили сериозно, а некои веќе го сватоле. Во неколку редици ке ви раскажам кога намногу училницата ми стана мачилница. Како и секој понеделник раното разбудување ми е тешка страна, па затоа еден понеделник се успав. Кога се разбудив автобусот веќе заминал, па мораше да одам со автостоп. Кога стигнав на училиште се беше мирно и тивко ни глас од мува не се слушаше. Тоа значи дека ѕвонало, кога влегов во училница наставникот веќе го предаваше часот. Наставникт веќе ме запишал, а за мене беше исто дали да влезам или не. На вториот час, класниот ме праша зошто сум запишана, почнав да се правдам, но не успеав тогаш уште повеќе се изнервирав, а очите ми беа наполнети со крупни солзи. На третиот и четвртиот час не се помарднав ни од столот, цели два часа ги грицкав ноктите и се прашував кога ќе заврши денот. На шестиот час ми се слоши од невнимание па затоа се ослободив од часот.
  Другиот ден сватив се што требаше. Му се извинив на наставниците, што беспотребно му викав за неоправданот да ми го оправдаат, и на другарите што се карав како тие за се да беа виновни. Тој ден ми помина како кошмар, часовите ми беа како мачење, а училницата како мачилница.  Часот кога училницата ми стана мачилница 1  Koga bev mala jas mnogu go sakav ucilisteto .tuka jas uspeav da go izgradam svojot odnos kako i da se obrazuvamm .uiclisteto e sekogas ispolneto so deca koi rujat kako pcelki vo kosnica,i tragaaat po znaenjeto .No ucilisteto ponekogas e i po malku zdodevno i iscrpuvacko.Ima casovi koga uclinicata mi stanuva macilnica od koja postojano baram nekoj izlez da se oslobodam od nea .Eden od tia momenti koga barav izlez bese casot po xemija .nastavnickata me isprasa .jas iako ja imav nauceno novata lekcija pocuvstvuvav strav .So bavni cekori pocnav da se dvizam nakaj tablata i poleka zastanav .nastavnickata mi postevi edno praenje na koe go znaev odgovorot ,no naednas kako da zaboraviv se kako nekoi mracni misli da mi go preokupiraa mozookot .Bev izbezumena i barav nacin kako da izlezam od ovaa depresija .Resiv da se skoncentriram i da veruvam vo sebe .Naednas kako da dobiv nekoja sila i uspeav da se vratam vo normala .Go odgovoriv prasanjeto .Vo toj mig zazvona zvonceto bev presrekna .iako ovaa bese eden od moite losi spomeni od skolskite denovi ,ce go paametam kako dobar spomen koj ostanal vo moeto srce za koe ce raskazuvam i preraskazuvam ke se nasmevnam i ke recam toa bea dobi vreminja.

  Се надевам дека помогнав нешто :))
   

Сподели ја оваа страница