1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Состави

Дискусија во 'Образование' започната од Blabla16, 7 септември 2011.

  1. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    Помогнете ми ве молам за писмена имам во Четврток т.е за Константит Миладинов и Григор Прличев ве молам напишете или линк поздраав <3 <3
     
  2. Filiz.1

    Filiz.1 Нов член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали може некој да ми најде или напише состав на тема "Час кога училницата ми стана мачилница" ?
    Ми треба за писмена работа.Ви благодарам :)
     
  3. Inesdam

    Inesdam Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ke ve zamolam dali moze da napishe nekoj sostav na tema ,,Opis na prirodna pojava''.Vi blegodaram odnapred. :D :D
     
  4. Red-1Bok

    Red-1Bok Нов член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Ке може ли да ми помогне со составот на тема "Час кога училницата ми стана мачилница" барем воведот ве молам за утре ми е :( :(
     
  5. Jon-Richardson12

    Jon-Richardson12 Нов член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ми треба состав за Писмена Работа за утре На тема "Светот околу мене го гледам низ поромените на моите години"
     
  6. Weareondiet

    Weareondiet Нов член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0

    Секој човек се радува на првиот училишен ден. Училиштето станува втор дом за него. Како секој ученик така и јас првиот училишен ден бев многу возбудена и радоста. Се радував на часовите поминати со мојата наставничка. За мене училиштето претставуваше катче во кое се чувствував среќна. Вложував многу труд за да ги научам материјалите со кои не запознаваше учителката, за да можам полесно да ги научам и запознаам предметите со кои ќе се запознаам во наредните одделенија. Но училницата не секогаш претставува добро катче за учениците. ако што оди во повисоките одделенија ученикот се соочува со нови предмети и матрии за него. Кај него се јавуваат чувство на страв и несигурност дали ќе биде во можност да научи се. Тогаш училницата за него претставува арена во која со сите свои сили ќе се ботри да го совлада непознатиот материјал. Физика, Хемија, географија, историја, биологија се предмети кои се нови и непознати занего. Јас прв пат тој страв го почувствував во седмо одделение на првите лекции по предметите Физика и Хемија. Тоа беа апстрактни поими за мене. Чувствував страв и несигурност дека нема да можам да ги совладам и научам. Но по неколкуте часа откако ги совладував општите поими сфатив дека со голема љубов кон учењето и вложен труд нема тежок предмет.

    Малку доцна но доколку сте во можност искористете го. СО СРЕЌА :)
     
  7. Jon-Richardson12

    Jon-Richardson12 Нов член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ми треба состав на Тема "Светот околу мене го гледам низ промените на мојите години" mi treba za deneska vi blagodaram odnapred :( :(
     
  8. lana666

    lana666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    55
    Be molam pomognete no treba da pisuvam sostav na tema ucilisteto-nas vtor Dom be molam pomoynete mi
     
  9. MissElizabeth

    MissElizabeth Нов член

    Се зачлени на:
    7 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите !!
    Дали некој од вас може да ми даде материјал или пак некој линк или нешто слично што е поврзано со уставно или управно право. За било кое од овие две. Немам одбрано тема, така да било што и да ми пратите што ќе можам да го искористам како семинарска би ми дошло добро. ;) Ви благодарам најмногу
    Поздрав !!!
     
  10. bad.girl-1

    bad.girl-1 Нов член

    Се зачлени на:
    8 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Мала помош ако може,ми треба состав на тема се ближи крајот на учебната година а потоа што...некоја помош макар и мала ќе биде добредојдена..благодарам однапред
     
  11. Jankuloska

    Jankuloska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo dali ima nekoj sostav za moj omilen predmet?? :)
     
  12. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Ве молам ако некој има есеј за пиреј, големата вода или за црнила да ми помогне. Многу е итно :) Благодарам однапред
     
  13. sunshine456

    sunshine456 Нов член

    Се зачлени на:
    9 мај 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Помош! :3

    Зрдаво, пааа може да се каже дека сум нова тука :) и многу ми е мило што се зачленив тука, до сега разгледував некои теми и сл. и убаво е тоа што секогаш си помагаме :) ова е мојата прва тема, ми треба помош :
    треба да напишам состав на тема
    1.Денот кога училницата ми стана мачилница
    2.Мојот роден град го носам во срцето (живеам во прилеп)
    па ако некој има напишано нешто ќе ве замолам да кажете во коментари ќе ви бидам благодарна :) :l: :l: :l:
     
    На Koki1234 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Koki1234

    Koki1234 Нов член

    Се зачлени на:
    11 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ve molam nekoj sostav na tema Tuginata pusta da ostane
    Vi blagodaram odnapred :)
    Tekstot me e za vo vtornik
    I milo mi e so se druzime i si pomgame
    Inaku jas sum nov :l: :l: :l:
     
  15. Yea

    Yea Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Може некој да ми напише состав? за утре ми е многу ми е итно.
    Темите се:
    1.Училиште од соништата.
    2.Денот кога училницата ми стана мачилница.
     
  16. Stefche

    Stefche Нов член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ми треба состав за тема Доживувања од патувањето низ Р.Македонија. итно за утре мие фала од напред
     
  17. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Ќе може некој да ми помогне за еден состав само првите две-три реченици,понатаму јас ќе продолжам,затоа што не ми бива за вовед,во лп..секако ако некој сака и може :) :*
     
  18. Dravenn17

    Dravenn17 Нов член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ми треба помош..

    Здраво.. ми треба итен одговор за утре. Правам писмена на тема: Да ја чуваме природата и татковината како што се чуваме себеси.. Ви благодарам однапред :D . Се надевам ке ми одговорите до вечер.
     
  19. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.471
    Допаѓања:
    17.437
    Пол:
    Женски
    Ми треба помош..

    Mожеш да напишеш нешто од типот : Природа е сето она што не опкружува па затоа треба да ја чуваме и да се грижиме за неа исто како што се грижиме и за самите себе . Не треба да ја загадуваме ...

    Ова е само предлог како да напишеш нешто . Ти можеш да го измениш и да допишеш нешто другo на овој текст ако сакаш . :)
     
  20. sexy.girl-03

    sexy.girl-03 Нов член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Може некој да ми напише состав:Училиштето-инспирација за нови идеи