1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спална соба

Дискусија во 'Дом' започната од meU, 15 февруари 2012.

  1. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.314
    Баш ме замисливте со тоа мувлосувањето на Дормео душеците... Не е еден или два примери, веќе многумина се имат пожалено од тие душеци! Баш ќе видам што ќе се случи со нашиот! :?:
     
  2. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Стариот душек ми е во ужасна состојба.Е сега се мисла кога би ги ставиле овие http://www.dormeo.com.mk/%D0%B4%D1%83%D ... D0%BF.html,дали нешто би се подобрило и колку е паметно да се инвестира во ова.Има некоја феминка искуство??
     
  3. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Лично искуство немам ама од пријатели, роднини, комшии сите се покааја што зедоа Дормео. Им мувлоса за 3-4 мес. Ок со рекламација го враќаат и ти даваат нов ама истото се случува повторно и повторно. Треба да се лофтираат често, па долу на корпусот да има летвички а не да биде затворено со лесонит или шпер плоча.... Оној Дормео од пред 10год мислам дека беше квалитет а овој сега нема врска. Јатрва моја која ги има земено пред 10год нема да мрднат уште се служи со нив без никаква забелешка.
    Овој потенок кој го имаш ти постирано може само дополнителна влага да ти направи на долниот душек (овој се става врз постоечки душек).
    Јас имам од Симпо и задоволна сум. Види во Симпо што и како имаат.
    Симпо е меѓу социјално и Евн во Ку-во :)
     
  4. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Е да ама цената е од 20000-24000 ден зависи кој вид (со алое,со кокосови влакна...) и од димензија која мене ми треба :wasntme:
    Само седумка на лото ме спасува :D
     
  5. kiki80

    kiki80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Незнам зошто толку негативни коментари околу Дормео? Душеците им мувлосуваат затоа што не се користат како што треба, затоа што на овие душеци јадрото им е од пена потребно е да има циркулација на воздух, душекот да дише, тоа го кажуваат во било кој салон при купување на Дормео, е сега што е проблемот тука? Значи душеците имаат висока цена да, но сепак никој не дава гаранција од 10, 15 години на душек на било кое друго место, и самото тоа кажува за квалитетот. Но најчеста грешка која се прави е тоа што не се придржуваат на правилното користење а тоа е дека душекот мора исклучиво на летвички да биде поставен , за да си ги скратат трошоците бушат дупки на целосна иверка кои ја имаат претходно поставено за да заштедат...е која е логиката не ми е јасно? се дава толку пари за квалитетен душек а со заштедата од 100 евра дозволуваат да им фати мувла душекот затоа што несакаат да купат летвички, па нормално ке мувлоса кога тој душек мора да дише :) или пак за да се искористи максимално просторот во собата , се прават фиоки одоздола под креветот и автоматски се затвора скроз и пак нема циркулација на воздух под душекот :)
     
  6. midnight.flower

    midnight.flower Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    541
    Допаѓања:
    1.050
    Како што кажав и погоре, моите дома кога го купија Дормео душекот, купија и летвички, и + еднаш неделно го луфтираа и превртуваа (така им беше кажано од Дормео) и сепак им мувлоса за 2-3 месеца.
    Јас со моите неполни 30 години не би превртувала душек 2m х1,8m, и тоа еднаш неделно, а камо ли да имам уште толку години. Не го препорачувам. Можеби порано имало квалитет, на почетокот кога се пробивале на пазарот, но денес е дискутабилно. Или била грешна серија во прашање, или алчност за поголем профит, па крателе на трошоци за материјали од суштинско значење за квалитетот на производот.
    А изгледа ова со Дормео душеците е игра на среќа (како со белата техника во последно време) или ќе се погоди или нема да се погоди. :D
     
  7. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  8. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    :D
     

    Прикачени фајлови:

    • 11.png
      11.png
      Големина на фајлот:
      500,6 KB
      Прегледи:
      284
    • 22.png
      22.png
      Големина на фајлот:
      284,2 KB
      Прегледи:
      284
    • 33.png
      33.png
      Големина на фајлот:
      451,1 KB
      Прегледи:
      284
    • 44.png
      44.png
      Големина на фајлот:
      389,6 KB
      Прегледи:
      284
    • 55.png
      55.png
      Големина на фајлот:
      440 KB
      Прегледи:
      285
  10. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    колку ли само сум зањубена во оваа спална :inlove: пред некое време прашував 35 000 ден беше :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 04_667.jpg
      04_667.jpg
      Големина на фајлот:
      266,4 KB
      Прегледи:
      310
  11. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
  12. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  13. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
  14. mil4ence

    mil4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    173
    Еве најдов една спална за љубители на мачки. :D
     

    Прикачени фајлови:

    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.660
    Пол:
    Женски
    Го имаме ние веќе пола година истиов лежај само црно бел...морам да признам дека е прекрасен :) Радо би го препорачала на секој кој сто сака квалитетен и на око убав лежај ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • lezaj-667.jpg
      lezaj-667.jpg
      Големина на фајлот:
      35 KB
      Прегледи:
      296
  16. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    суперишка :lol: ,овој ми е во очи постојано за друг не сум ни размислувала ако не е тајна колку пари го зедовте и од каде?? јас го гледав во мебел ви виница
     
  17. Rabbit

    Rabbit Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    45.660
    Пол:
    Женски
    Од Мебел Ви го земавме, почетокот на оваа година и колку што се сеќавам мислам дека беше 28 000 ден без душек, а душекот од Симпо го земавме ;)
     
  18. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    Го имаме ние веќе пола година истиов лежај само црно бел...морам да признам дека е прекрасен :) Радо би го препорачала на секој кој сто сака квалитетен и на око убав лежај ;)[/quote]
    суперишка :lol: ,овој ми е во очи постојано за друг не сум ни размислувала ако не е тајна колку пари го зедовте и од каде?? јас го гледав во мебел ви виница[/quote]
    Од Мебел Ви го земавме, почетокот на оваа година и колку што се сеќавам мислам дека беше 28 000 ден без душек, а душекот од Симпо го земавме ;)[/quote]

    јас додека се мажам и да купам можеби 20 000 ке биде :D :D ,затоа што јас кога прашував пред некоја година беше 35 000,значи колку пагаат цените :)
     
  19. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Ние ептен имавме дилема околу спалната соба, ваква, таква, онаква... Бевме на саем за мебел, го преоравме цело Скопје за да најдеме соодветна спална со некоја НЕастрономска цена. И на крај решивме да ни ја направи еден комшија столар што е. Ни ја направи беспрекорно, преубаво од дебела иверка, баш ние како што сакаме. Плахарот како што си го нацртавме така и излезе и лежајот (корпусот) преубав со четири фиоки долу. Од страната има две ноќни орманчиња, а од моја страна има огледало. :lol: Се на се не фати 12 000 лежајот со се работна рака и ноќните орманчиња и огледалото, и 18 000 плахарот со се работна рака. Бојата е сива со валкано бело некако накај крем му доаѓа. А душек зедовме од Симпо за 9000 денари така нешто беше мислам, прубав е душекот се преродив јас спиејќи на него (бидејќи цела година спиев на гарнитура).
     
  20. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски

    Леле Агрона истата дилема. Те молам кажи ми како се вика душекот од Симпо што го купи. Јас го меркав наутилиус ама незнам. А гледав и една спална во симпо тоскана 14 000 па уште немам конечно решено. Јас сакам најобичен брачен кревет, светла боја,по можност со фиока одоздола.