Спална соба

Дискусија во 'Дом' започната од meU, 15 февруари 2012.

 1. Agrona

  Agrona Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Значи ИЧ да не му ја мислите, да си земете од Симпо душек. Презадоволни се сите досега што земале душек од таму. Еве и јас од искуство ти кажувам преубав е. Ваков мислам дека е нашиот нешто цената беше според димензијата (не знам да ти кажам точно од спалната наша димензија) околу 9000 денари го плативме душекот. Па пиши што сте направиле дали сте зеле душек. Поздрав ! :hai: :*
  http://www.simpo.mk/detail_more_end.php ... %BD%D0%B0#
   
  На mal.ecka и irena.1 им се допаѓа ова.
 2. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Женски
  Јас многу ја сакам црвената боја,затоа и дома во станот мојата спална е во црвена боја,прекривачи ќебиња,навлаки ,перници се тоа е бордо или црвено.
  Многу ми е романтична таа боја и не никогаш да ја сменам :)
  Еве една многу убава спална соба :)
   

  Прикачени фајлови:

  На veren и hermosa им се допаѓа ова.
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.303
  Допаѓања:
  7.390
   

  Прикачени фајлови:

  На veren и Saricko им се допаѓа ова.
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.303
  Допаѓања:
  7.390
   

  Прикачени фајлови:

 5. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.303
  Допаѓања:
  7.390
   

  Прикачени фајлови:

 6. sadgirl21

  sadgirl21 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.303
  Допаѓања:
  7.390
   

  Прикачени фајлови:

 7. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  1.177
 8. SimonaTino

  SimonaTino Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  1.527
  Сакам светла, класична,наједноставна спална,да се чувствувам удобно
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. Elissa

  Elissa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  1.847
  Допаѓања:
  10.339
  феноменална е
  [​IMG]
  и оваа не е лоша
  [​IMG]
   
  На joy1 и Adina им се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.576
  Едноставно и топло.
  [​IMG]
   
  На joy1, veren и kjukli им се допаѓа ова.
 11. Minnie 1

  Minnie 1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  9.456
  Пол:
  Женски
  Nasata e vo kralsko sina boja so beli dekoracii.Preubava e :inlove:
   
 12. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  993
  Пол:
  Машки
  Совршена :) 1.jpg
   
  На mssuniquee, Chimera, Valentina.Vaki и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  786
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Едноставна,но уредена со многу вкус :clap: :l:
   
  На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Aquarius21

  Aquarius21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  525
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам оваа од Вардар Мебел во оваа боја бело. Заедно со спалната има гардеробер и наткасни. За цена незнам колку беше оти ми беше поклон од моите. Поздрав[​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mal.ecka

  mal.ecka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  6.893
  Сакам спална соба во која најважен ми еплакарот,тој да биде голем и организиран.Шетав низ салоните,бидеќи плакарите се премали решив да си ја порачам сплната соба по мерка.Сакам кревет пред лежајот(незнам како точно се нарекува)само незнам во кој стил да биде slike-klizni-plakari-west-line31257 (1).jpg или kakuyu-krovat-vybrat-dlj-spalni-3.jpg Совет??
   
 16. danichap

  danichap Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  4.043
  Допаѓања:
  100.852
  Зависно во кој стил ти е спалната соба ќе се движиш во тие рамки и за клупата/кофчегот или двоседот пред креветот.
  Доколку спалната ти е од масивно дрво јас би одела истиот материјал и клупа евентуално со опција како кофчег за да се складира постелнина внатре.
  Bildschirmfoto 2015-05-25 um 12.46.41.png


  Доколку ти е гланц или лизгачки врати повторно од ситиот материјал но опција клупа би била малку посоодветна според мене.
  Bildschirmfoto 2015-05-25 um 12.50.59.png
  Доколку се одлучиш за некој луксузен лежај можеш обложена клупа или такво двоседче за седење како на првата слика.


  Bildschirmfoto 2015-05-25 um 12.55.27.png

  Според мене ова е последното парче од спалната. Кога веќе плакарите и нивниот материјал/модел се одбрани, исто и лежајот и дури е падната одлуката за завеси и килим.
  Најважно е да се вклопува целосно со веќе постоечките парчиња и во однос на материјал и во однос на боја.
   
  На Dust и mal.ecka им се допаѓа ова.
 17. bella12

  bella12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  648
  Пол:
  Женски
  Во потрага сме за брачен кревет, па сакам да слушнам мислење што е поквалитетно: еко кожа/ тапациран да е креветот или од иверка?
   
 18. minne992

  minne992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  1.560
  Нашата е ваква и презадоволни :inlove: 206434_235301956603269_2084969839_n.jpg
   
  На Ctete, Sesil и Petar80 им се допаѓа ова.
 19. India

  India Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  4.421
  Пол:
  Женски
  А што мислите за мебелот од Симпо, во план сум да ја нарачам оваа спална, не пишува цена, но многу ми се допаѓа. Screenshot_2016-04-09-11-48-18.png
   
  На Golden Rose и Ctete им се допаѓа ова.
 20. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  768
  Допаѓања:
  7.863
  Пол:
  Женски
  Брaчниoт кревет вo спaлнaтa сoбa ми е вo круг,скaј,крем сo кaфеaвo,имa мaсичкa зa шминкaње,и гoлем плaкaр сo лизгaчки врaти истa бoјa
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница