1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спонтан абортус

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 28 јануари 2011.

  1. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Jas nemam nisto protiv remedika i sistina jas i treto ivf ke pravam vo remedika i kaj petanovski toa znaci deka od petanovski sum prezadovolna...nemam nikakva losa propaganda...jas toj den imav kosmar mi se utvrdi bremenost i za 2 h prokrvarev duri ni do boks nemozev da stasam lokvi krv mi tecea po plocki i morase da mi se napravi odma kiretaza...petanovski ke me pravese sam rece no bidejki ne e na smena i ne smee...a vecerta vo 20h.dojde da me vidi Petanovski zosto strasno krvarev...a vtora bese hagji lega...i pisuva kontrola po eden mesec jas ne go napisav toj lega go pisal...sto e tuka cudno i nejasno???
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  2. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Za itni slucaevi nema pravilo i jas nemam nisto protiv eden doktor sekoj doktor sto ni go resil problemot za nas e najdobar...a i na drugarkava isto i bese pisano kontrola po eden mesec....mnogu sum zrela i nemam namera za losi propagandi sumljiva da bidam i lazga...tuka sme site od maka...a ne od ubavini...da sme od ubavini ke muabetime vo druga tema za bebinja,more,moda i itn :'( licno se navrediv zosto bev vo pravo si ja kazav samo makata i vistinata.....
     
  3. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Petanovski e specijalist za ivf isto kako Lazarevski. isto ko shto Vasilevski e specijalist za kiretaza a Petrova za skrininzi i tako dalje. ochigledno taka se podelile vo toa shto se najdobri... zal mi e shto ne ti se pogodil Vasilevski na smena.
     
  4. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    a shto se tiche za plakjanje, nema shto da plakjash ovoj pat nishto. buni se.
     
  5. swordfish

    swordfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Женски
    И јaс бев кaј петaнoвски 2 пaти прaвев ИВФ.првиoт пaт гo изгубив плoдoт вo 15 неделa и мoрaв дa прaвaм киретaжa.бев. нa клиникa и беше УЖАСНO aмa немaв никaкви прoблеми пoсле киретaжaтa. Втoриoт пaт гo изгубив вo 6 неделa и бидејќи првиoт пaт беше ужaснo решив киретaжaтa дa јa прaвaм вo ремедикa кaј петaнoвски.aрнo aмa пoсле 3 денa oд киретaжaтa пoчнaв oбилнo дa крвaрaм и петaнoвски мoрaше пoвтoрнo дa ме чисти и иaкo киретaжaтa чинеше 15.000 зa втoриoт пaт ми нaплaтијa уште 5.000. А петaнoвски не дoјде дa ме прaшa кaкo сум. Иaкo пoсле втoртo чистење крвaрев уште 2 недели , кoгa oтидoв дa му кaжaм нa др.декa уште крвaрaм ми рече сaмo дa прoдoлжaм сo лекaрствaтa не сaкaше ни дa ме прегледa. Oд тoгaш рекoв НИКOГАШ ПOВТOРНO КАЈ ПЕТАНOВСКИ. Зa мене тoј не е дoктoр.
     
  6. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Jas vo remedika imam losho iskustvo so jane stojkovski. tolku go falat a mene ko govedo me tretirashe i me ubeduvashe deka IZMISLUVAM. ochigledno sekoj dobar kaj nekoj ispadnal losh.
     
  7. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Uf...mi olesna mi se iscistilo toa sto maticniot ginekolog mi go vide...Sepak bilo hematom ili zasirena krv i Petanovski ubavo me pregleda i bese se cisto.Ni rece da odmorime sega i zdravje na esen da napravi skreching i tretoto ivf povtorno da go pocneme ;) tolku bev uplasena ama dobro na kraj se iskoci.
     
    На podravka, svami, DigY и 2 други им се допаѓа ова.
  8. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    matichnite jas ich ne gi slusham. se. neshto drugo im se gleda. najchesto najopasnoto. bitno se e ok.
     
  9. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    zdravo, devojki. jas sum nova na forumov. bremena sum 11 nedeli i denes bev na kontrola, bebeto si e zivo, no doktorot zabeleza deka ima anomalija na glavata i deka treba da ja prekinam bremenosta. skrseni sme doma zatoasto i prviot mi bese spontan. ne mozam da se smiram. placam celo vreme. dali mislite deka na obicno eho moze da se vidi anomalija i deka treba da odam kaj drug lekar da me vidi na 4d. ve molam za sovet.ova e pregolem shok za mene.
     
  10. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.623
    Допаѓања:
    152.138
    каква аномалија на главата? на мозокот ?
    чекај не брзај појди уште на две три места нека те видат и друзи доктори па види и тие што ке кажат
     
  11. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Odi obaveznooooo kaj Dimcev vo sisitina ili Petrova vo remedika na moja drugarka ova i se sluci i srekja sto ne potpisa za abortus ene go deteno ima 7 god i nema nisto ni anomalia moj sovet e da si pobaras 2-3 mislenje...veruvam kako ti e daj boze da e greshka ida si teras so bremenosta
     
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Zar e mozno vekje vo 11ta nedela toa da se vidi..? Baraj obavezno vtoro mislenje...
     
  13. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Devojki veke nemam pamet mesec ipol sum so uloski veke mi puka film...bev na exo kaj petanovski pred edna nedela nemav nisto ostatoci i sl.i eve pred 2 dena pak prv den cista krv i eve veke 3 dena samo kafeav iscedok i ligavi kafeni parcinja...ne pijam nisto terapija zosto tamu septemvri ke pravam ivf povtorno..Ve molam za sovet...ko kal mi tece no ne mnogu...
     
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.535
    Пол:
    Женски
    Ти имаше киретажа?
    Нели ти дадоа бар ерготрил капки за прекин на крварење,витамин ц?
    Ич ништо не пиеше?
     
  15. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    proveri si hormoni
     
    На pile30 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Plodot go isfrliv doma i odma vo remedika me primija za kiretaza zosto strasno mnogu krvarev duri po farmerki mi tecese i me sredija krvarev 3-4 dena so Ergotril kapki po 45 kapki na den po 15 sabajle popladne navecer...se sredi i po 10 dena dobiv i mislev ciklus e i mi traese 7 dena ama isto jaka krv...otidov kaj maticniot ginek.i mi vide parce ostatok odma piev 3 dena po 60 kapki na den i otidov vo remedika i nemav veke nisto i po 10 dena od togas pak eve sega prokrvarev no kafeava sluz ko kal ko crni parcinja...ne e mnogu no zosto vaka? Pa ke vidam kako ke edenovive ako ne pak kaj maticniot...ste imale li vakov problem nekoja od vas? Veke dva meseci ke napravam uste malce od abortus i jas sekoj den so uloski sum :'( mi se smaciiiiii
     
  17. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Koj den da proveram sega dodeka mi e vaka ili? Iskustva nekoj?
     
  18. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993
    I jas mn dolgo krvrev. Trajkovski mi dade cikloproginova da pijam i mi se regulira ciklusot.
     
    На pile30 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Не е битно кога. Само малку хормони зависат на кој ден од циклус повеќето не
     
    На pile30 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. pile30

    pile30 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    9.447
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram mnogu.No molimte pisi mi gi koj se nsjcesti LH FSH T3T4 PROLAKTIN molimte za pomos