1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спонтан абортус

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 28 јануари 2011.

  1. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    На мене клексан ми рекоа оти ќе примам по ембриотрансферот или ако останам природно бремена одма со позитивниот рез тоа ми го кажа на гак др трајанова ама кај мене мајка ми има длабока венска тромбоза а кај некој со таа мутација поминуват и само со аспирин само внимавај од аспиринот може да добиеш модрици или внатрешно крварење од желудникот внимавај на столицата ако е темна или ако добиеш модрици одма на лекар
     
  2. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Имаш ли испитано хомоцостеин имаш ли направено лапароихистероскопија
     
  3. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Феминки, какво е вашето искуство со месечниот циклус после спонтаниот абортус? По колку време добивте, колку траеше, дали следните циклуси се вратија во нормала и сл... Кај мене, денес е 40от ден, утрово имав болки како за добивање но уште нема ништо. И ме чуди што ги немам сите симптоми на ПМС како на пример..не ме болат градите и не се цврсти. Ваши искуства?
     
  4. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Na mene mi doagase tocno na 40 dena i prviot pat koga imav blighted ovum i vtoriot koga imav biohemiska bremenost
     
    На PeachGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. skorpija091

    skorpija091 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    20
    Јас пρвиот циκлус после спонтаниот го добив на 27 ден ама многуу κρваρев,а наρедните се беше во ρед само со пρомена на неκои симптоми
     
  6. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    A ogtt test imas li napraveno vit b6 neli ti dade gerasimoska zaedno so aspirinot treba i vit c da se pie na mene transfuziologot ovde vo strumica po pojavata na modrici mi dade i vit c oti aspirinot stvara nedostatok na vit c
     
  7. anuska.6

    anuska.6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Имав однос со кондом кок бил дупнат, на 2.8, последен ден ден од мензис, испив норлево на 4ти. На 8-9 август ми почна крварење со кафеава течност, кој прерасна во крварење како менструација. Имам омалаксаност, поспаност, но не сум во Македонија, се враќам задутре. Дали крварењето ми е од норлевото, или пак спонтан абортус, бидејќи тоа ми беше спомнато од другарка што студира медицина. Ви благодарам однапред
     
  8. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Bez da napraves test za bremenost nisto nemoze da se kaze
     
  9. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со тебе.
    Миличка најактивна си ми на темава.. Жалам за твојата загуба сите овие години се надевам на многу поголема среќа од се срце.Сеуште не сум мајка но набрзо ќе биде и тоа. Те гушкам силно.:hug::l:
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram mnogu ti blagodaram
     
    На RumShtangla му/ѝ се допаѓа ова.
  11. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    Биди силна.
    За разлика од мајками барем не си доживеала лоши работи.Фати двапати сепса поради докторка при абортирање. (Докторката не ја известила навреме дека треба го абортира плодот) . Страшно. Се плашам за себеси искрено. Но што е тоа е. Ќе си дојдат многу дечиња,ќе ти трчкараат низ дворчето. Уште еднаш,биди силна и никогаш немој да ја губиш вербата во себе дека можеш да успееш.:hug:
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Moram da bidam hrabra dva pati vo zivotot samo gospod me spasi i jas uste malku ke dobiev sepsa od nenavreme otkrieno ispukano slepo crevo mi ispuka koga imav samo 4i pol god iblagodarenie na nasite nesovesni lekari se borev za zivot
     
    На MilaP и Olgica.bu им се допаѓа ова.
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Другарка ти утнала малку изгледа струка. Викаш менструација ти завршила на 2ри Август, тоа е пред 10 дена, значи плодни денови тек сега периодов ти се... Крвариш од апчето, тоа пореметува хормони. Спонтан абортус па ич нема шанси, кога се фатило, кога пуштило, немало време :D

    Дај бе не играјте играчки со тоа апче, нема да можете трудни да останете во иднина. Мм ми свршува во мене, па не останувам трудна, туку така било плукни залепи и тоа преку кондом. Поубаво пазете се, па ако биде нешто ќе му ја мислите... немој со тоа апчињата, се пореметуваат, цел огранизам...
     
  14. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.139
    Vo pravo e mariz. Tie apcinja ne se bonboni, pa samo da se pijat. I ne sfakjam. Ako ne svrsil vo tebe, iako bil puknat kondomot, nema sansi da si trudna. Od sto ke ostanes ako se pazite da ne svrsi. Od vozduh. Mozes da se napies akp svrsi, a ne samo taka. Ti teknalo i pij si.
     
  15. anuska.6

    anuska.6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Се консултирав со лекар, ми рече време на менструација и плодни денови исто ти е, штом свршил во тебе значи има голем ризик, испиј го апчето...
     
  16. caci.jov

    caci.jov Нов член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    zdravo feminki ja sum nova vo forumov imav dva spontani prviot nemase srceva akcija a na vtoriot prazna kesicka mn se razocarav neznamveke so da pravam eve posle god nemozam da zabremen mojot ginikolog nekako ne mi obrnuva vnimanie duri sega mi ispita hormoni iav pokacen prolaktin .dali moze da se zabremeni so pokacen prolaktin
     
  17. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.254
    Пол:
    Женски
    Smeni go genikologot.
     
    На sanjaж му/ѝ се допаѓа ова.
  18. caci.jov

    caci.jov Нов член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    da ke go smenam to obavezno ama od kaj da pocna veke neznam jas bev do vo bitla vo plodnost i ni rekoja se e vo red imav samo kandida
     
  19. caci.jov

    caci.jov Нов член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    mnogu se plasam deka nema da mozam da zabremenam pak :(
     
  20. Anetaoh

    Anetaoh Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2013
    Пораки:
    1.031
    Допаѓања:
    2.701
    За покачен пролактин треба да ти препишат терапија бромергон или достинекс, јас примав достинекс ама не ми делуваа баш па ми ги смена на бромергон и уште ги пијам... Побарај друго мислење или прашај што со пролактинот за бременост треба да е 15-16
     
    На Bebulleee му/ѝ се допаѓа ова.