1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. tweetypie

    tweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    женски која се има вселено во пелагонија да каже што се треба документи и уплатници
     
  2. girl1111

    girl1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    334
    Пол:
    Женски
    Треба четири уплатници....една за станарина,друга за документи, трета за општа штета и четврта за кзж :):)
     
    На tweetypie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. jovana.m

    jovana.m Нов член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ве молам помегнете објаснете ми како да состава приговор до мон и за колку време од прилика ке ми одговорат
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Знае некој како ќе функционираат новиве картички за исхрана? Немам ни појдено да направам, деновиве ќе одам.
     
  5. tweetypie

    tweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    https://www.scribd.com/doc/68026063/Pravila-Za-Pisuvanje-Molba-Zalba-Zapisnik-Prigovor еве тука имаш пример повеќе не можам да ти помогнам немам пишувано, инаку после некој ден ќе одиш во министерство и ќе прашаш дали е одобрен зашто не верувам дека ќе те известат
     
  6. Shady-lady

    Shady-lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki. Aplicirav za vo Stiv vo prv rok, no me odbija poradi pogresno vnesen prosek i zatoa sto ne odnesov potvrda za redoven student. Sega aplicirav na vtor rok i mi rekoa deka pak mi treba molba i izjavi. Gi odnesov zaedno so potvrdata za redoven student i novata elektronska prijava. Inaku, prviot pat gi odnesov potvrdite za plata na roditelite i potvrda od brat mi za redoven student i sega ne izvadiv drugi, a na vrabotenata na salter i kazav deka potvrdite mi se tamu i ne mi kaza deka treba drugi da izvadam. Da ne mi pravat problem za ova, da ne me primat?
     
  7. tweetypie

    tweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    а дали знаеш отприлика по колку се плаќа за секоја уплатница
     
  8. tweetypie

    tweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Студентите кои претходно биле одбиени заради недостаток на еден или повеќе документи кои се бараа согласно Конкурсот, пополнуваат електронска пријава и до комисиите доставуваат молба со административна такса и документација која што недостигала при претходното пријавување.

    Според ова што го пишува во конкурсот си доставила тоа што фали така да не би требало да има никаков проблем
     
    На Shady-lady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mamucevski1

    Mamucevski1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Може некој да ми ги наброи сите факултети за туризам во скопје и во кој е најдобро да се студира
     
  10. Iva 94

    Iva 94 Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2016
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Некој што е примен во 1 и 2 зграда Стив Наумов Да сака замена за во 3та зграда ???
     
  11. Mamucevski1

    Mamucevski1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ќе сака некој да ми каже нешто за Природно-математичкиот факултет при универзитетот Кирил и Методи во Гази Баба, сакам таму да се запишам на туризам
     
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Јас сакам ама кога ќе ја видиш собата и ти би посакала пак да се вратиш во трета. :D
     
  13. tweetypie

    tweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Некој што е примен во пелагонија да каже опции за приклучок на интернет
     
  14. nonamefanatic

    nonamefanatic Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    53
    Здраво сакам да прашам од оние кои седеле во дом, како приклучувавте интернет, јас сум во Кузман и сакам да прашам дали може да се приклучи wifi и ако може кко да го сторам тоа
     
  15. tweetypie

    tweetypie Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво , да прашам некој што е во пелагонија и има платено за септемри, а потоа е ослободен од плаќање со приговор дали му ги вратиле парите
     
  16. AngelaAngela1996

    AngelaAngela1996 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Феминки да ве прашам каков интернет користите во студентски дом? Освен тие што користите од мобилен, ми треба информација за Sun Wireless?
     
  17. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Здраво :) сакам да прашам, колку е оддалечен студентскиот дом Гоце Делчев од медицински факултет и дали може да се престојува во Гоце а да се студира на Медицински?
     
  18. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Оддалечен е околу 30-40 мин пеш а со автобус побрзо само што нема дирекна линија од Гоце до медицински факултет.
    Инаку зависи ако си прва год тешко дека ќе те примаат во Гоце
    Јас студирав на педагошки и Гоце е блиску ама ниедна год не ме примија во Гоце.
    Тебе најмногу ти одговара Кузман по што е во Центар а и блиску е Факултетот ама треба да имаш врски за да те примаат во Кузман
     
    На Saki15 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Кузман ти е поблиску, и храната е подобра, барем беше... А вработените се кретени, оние на портирница... Еднаш ми се качи на глава еден пошо парно никако немавме, а инсталацијата им беше ужас и штом се вклучат греалки им паќаше осигурачот, па не ни даваа, доаѓаа да ни ги земат од соба. Пошо требаше ние како студенти без струја да живееме, а тој на греалката нозете си ги качил на портирница, фино му го извадив и неговиот осигурувач. Од страна на министерството сум блокирана затоа што им пишав каква им е ситуацијата, ама ја оправија...
    Ех, тоа беше пред 2 години, сега допрва ќе видиме како ќе биде.
     
    На eliesaab, ADOKI и Saki15 им се допаѓа ова.
  20. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Девојки, кога се уписите за прва година?