1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. Mariuccia

    Mariuccia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    А онаа изјавата од факултетот на кој студираме и за бруцоши треба таква? Ја видов и таму се е за колку испити се положени, колку имаат преостанато и слично . . .
     
  2. invisiable

    invisiable Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    8
    За Плата, пензија, социјална помош или надоместок по основ на технолошки вишок од татко (спрема плата од јуни 2011 или последна земена плата): треба ли да се пише на пример 10 000 ден...или само 10 000

    За
    "Приход од имот и имотни права:
    Приход од вршење стопанска и професионална дејност:
    Приходи по основ на вршење земјоделска дејност:
    Приходи по други основи (кои не се опфатени погоре):" само да пишам 0...или празно да оставам??/
     
  3. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Девојки, бидејќи брат ми е со завршен испит кај што треба да се напишат оценките треба на сите да одбере Немам полагано државна матура?
    Таму каде што треба да се напише износот од платата се пишува само 10000 без празно место, точки и запирки. :)
     
  4. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    Дали пријавата може да се пополни на латиница?Немам кирилица...
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    може
     
  6. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Примањата според член 14 и 14а се од платите на мајка ти и татко ти за цела 2010 година. Затоа се толку големи износите. Тоа нека не те буни, ти во полето за примања од мајка и татко ќе си ги пишеш оние суми кои ги има на потврдите кои тие ги донеле од работа и се за последниот, или последните 3 месеци. За другите примања секаде пополни 0.
     
  7. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Ај да ве прашам нешто за електронскава пријава...Само мене ли во моментов ми пишува со ТОЛКАВИ букви НЕДОЗВОЛЕН ПРИСТАП!!!
    Знае некој што е работава? :^)
     
  8. invisiable

    invisiable Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    8
    И кај мене е така...незнам што е работата.
    Може ли да аплицирам за во првата-втората зграда во Стив или мора во третата пошто таа е женската?
     
  9. milena-90

    milena-90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    здраво...сакам да прашам кој студенски дом е најблиску до медецинскиот факлутет во скопје....а да не се префрлувам во 2 -3 автобуси...
     
  10. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    КУзман, медицинар(ама не ти го препорачувам), средносшколскиот медицински интернат, па и Пелагонија ама таму има малку одење.
     
  11. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    112
    -Невена Георгиева Дуња (Медицинар) е одма на 2 минути (пешки)од медицински факултет.
    -КУЗМАН ЈОСИФОВСКИ ПИТУ- На 7/10 минути (пешки).
     
  12. glamstik

    glamstik Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    девојки јас пишав за првата и втората зграда тие кој се да не се за машки ? :worried:
     
  13. invisiable

    invisiable Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    8

    Како што разбрав третата била женската зграда...а првата и втората машки...но можеби имам погрешни информации...во секој случај ти прашај си некој што е позапознаен со тоа или што престојувал во стив... :)
     
  14. oli18

    oli18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    42
    тоа семејното материјално нема врска со пријавата на нет што е така??? тоа треба само да се однеси кога ке ги носиме документите таму??? а во пријавата само износот на една плата месечна се пишуваа??
     
  15. Chriss

    Chriss Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Девојки да ве прашам нешто , дали ни треба диплома за завршено средно образование при поднесување за студентски дом ? :^)
     
  16. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Што пишува на конкурсот? Јас пред три години не носев на нас само свидетелства ни бараа. Види во конкурсоѕ, што пишува тоа.
    Во пријавата ја пишуваш само месечната плата и мора да биде сумата иста како документот од работа што им го дале на мајкка ти и татко ти. Во тоа семејно матријално платата не ја гледаат таму ама ако имаш примања на пример од земјоделие таму ги пишува а и на пријавата се пишуваат.
    Тие се машки згради ама годинава гледам и девојчиња на списокот. Прочитај ги мислењата на некои феминки за машката зграда и одлучи дали ке ја оставиш пријавата таква или ке се смениш. Вие ке се вселувате подоцна кога сите машки вселени ке бидат таму и плус девојчиња од постарите на време што си зафатиле место. После доаѓаат машките- брузоши и на крај ти ке добиеш место. И кога ке добиеш место таму за бруцошка тешко ке се снајдеш(освен ако немаш еден куп пријатели таму). Значи би ти препорачала или да ја смениш пријавата или да фаќаш врски за да влезеш и пријатели да наоѓаш со кои ке се дружиш откако ке влезеш
    Редактирано од модератор: Не испраќајте две мислења едно по друго, користете го копчето РЕДАКТИРАЈ.
     
    На oli18 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Chriss

    Chriss Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Na konkursot ne pisuva deka treba diploma za zavrseno sredno obrazovanie , no zosto togas vo elektronskata prijava ima so koja ocena sme ja polozile maturata i kolku iznesuva percentilniot rang :worried:
     
  18. Mariuccia

    Mariuccia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Епа носи фотокопија од дипломата за секој случај :)
     
  19. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Здраво, здраво :D :D :D Ме интересира кој студентски во Штип е најблиску до медицинскиот факултет? Ако знае некоја феминка нека ми каже, би и била благодарна...
    Поздрав и благодарам однапред...
     
  20. oli18

    oli18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    42