Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

 1. Mariuccia

  Mariuccia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  19
  Ако ме примат, ако не знаеш некој друг кој ќе оди можи да се договориме да бидиме заедно в соба ако сакаш оти јас никој не познавам. :)
   
 2. Feminko

  Feminko Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Епа одлично :D Уште да не прима и ќе биде супер 8)
   
  На Mariuccia му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mariuccia

  Mariuccia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  19
  Ај извести ме кога ќе знаеш конечно за Пелагонија. :)
   
 4. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  129
  има некој за гоцее??
   
 5. DAngel

  DAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  1.748
  Јас сум во Гоце, ама не сум бруцош.
   
 6. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  129
  ^и како ти е у гоце???
  а бруцоши има??
  ајде се глеаме од септември :)
   
 7. DAngel

  DAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  1.748
  Бруцоши има, многу, ама без врски не можеш да влезеш како бруцош. Не можеш ни да аплицираш за Гоце електронски, затоа ти требаат врски некој да те намести.
  Ако ти е за учење, Гоце е таман. По две во соба, мирно е, а има и читална, а за дружење не е како Стив. Немаш кој знае кава дружба ни со комшии, ниту се големи шансите да видиш некој ако не се договориш со него (сепак се 4 згради од по 14 спрата). Лифтовите не работат секогаш, некогаш дури повеќе не работат од што работат. Јас се имам и во лифтот заглавувано. Малку е морничав студентскиот ама не е ништо страшно. Јас минатата година кога се вселив првите 2 вечери бев сама на цел спрат. Ем сама, ем бруцош, ама преживеав, не е ништо страшно.
  Па ајде ќе пиеме некое кафе од септември :)
  На што факултет се запиша?
   
 8. invisiable

  invisiable Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  8
  Луѓе под осмата точка на потребни документи пишува
  8. Изјава од родителот – старателот за целосно подмирување на трошоците за сместување и исхрана во домот;
  Е сега не ми е јасно дали треба изјави од двајцата родители или само од едниот...А и зошто нема никаква изјава за жирантите...пошто разбрав дека се носат фотокопии од личните карти на жирантите и изјави потпишани од нив...е каде се тие изјави???
   
 9. lav4ence.e.e

  lav4ence.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  161
  Кој ви вика дека за 15-20 мин. се стигнува ?? За 20 мин е можно да стигнеш ама ако одиш ептен брзо.. Со нормално одење се стигнува за 35-40, барем јас за толку време стигнував и покрај тоа што одев по скратен пат... И мене искрено не ми беше баш блиску факултетот, стигнував таму цела уморна... Па сега зависи, за кого како.
   
 10. Feminko

  Feminko Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Сите различно кажуваат, како и да е фала на одговорите! :* Mariuccia, lav4ence.e.e
   
 11. Isabel

  Isabel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  289
  Јас никаде тука не гледам дека треба жиранти да има
  http://smestuvanje.mon.gov.mk/PotrebniDokumenti.aspx

  И друго, дали бруцошите кое се со врски ќе бидат сместени во конечните листи на гоце и кузман?
   
 12. lady.N

  lady.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  186
  Има ли некој што знае сигурно дали треба жиранти или не треба? :?: фала однапред,оти ја се изнамачив со документиве,веќе не знам главата кај ми е! :sweat:
   
 13. DAngel

  DAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  1.748
  Треба, ама при вселувањето, одкога излезе конечниот список.
   
 14. lady.N

  lady.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  186
  :tmi: Значи сега кога ќе се запишуваме не треба,а после ако не примаат ќе треба?
   
 15. DAngel

  DAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  1.748
  Точно така. Сега кога ги носите документите не треба, при вселувањето треба.
   
 16. Isabel

  Isabel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  289
  На 30 треба да излезат листите, а утре е државен празник. Дали сепак ќе ги истакнат?
   
 17. glamstik

  glamstik Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  какви жиранти требаат? за што требаат жиранти некој ако сака да ми објасни ве молам јас никаде не прочитав дека требаат
   
 18. Mariuccia

  Mariuccia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  19
  Има на страната на Пелагонија едно треба да спуштиш за жирантите е, ама еве погоре кажаа дека тоа ти треба за после 8ми септември откако ќе излези конечната листа.
   
 19. glamstik

  glamstik Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  јас сум 1 година и се пријавив за во стив ако ме примат на први каде треба да ги однесам дукументите во стив или некаде прочитав во кузман требало да се носат ако знае некој да ми помогне :worried:
   
 20. DAngel

  DAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  1.748
  Кузман
   

Сподели ја оваа страница