1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.211
    Пол:
    Женски
    Девојки ме примија и мене во приватниот во Штип но не знам колку е цената.. Јас си планирав во стан да си бидам а сестра ми ми аплицирала и сега можам да си бирам па ме занима цената во Хилјадников колку е... кој знае нека ми пише лп или нека ми го комент. мислењево фала поззз
     
  2. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Девојки брат ми не е во прелиминарната листа и сега сака да прати жалба. Што треба да содржи жалбата некое примерче ама побрзо?
     
  3. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Дечки ја имам друго прашање :) Уште не ми е направена личната карта(се сликав се', ама уште не е стасана) може ли да се запишам без лична карта јбг :|
     
  4. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Ќе молам некој од постарите да ми одговори, каде ги најдовте документите кои се потребни за вселување утре???? На сместување.мон.гов ништо не пишува, а мене иако ми е ова четврта година како се вселувам, сепак се плашам да не заборав нешто, па да ми е џабе одење. :^)
     
  5. Lumos

    Lumos Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Хааај :)
    Дали има некоја од вас што престојувала во Кузман, да ми каже што е-како е? Исто и цената каква е?
    Мислам веќе ме примија, таму одам сигурно, ама онака да си знам. ;)
    Исто така за докумуентите потребни за вселување планираат да објават кои се или...?
    Јас немам никакви најдено, на страната немаат уште објавено, на други форуми само спомнуваат меници, жиранти и сл. ама нема ништо точно, конкретно и целосно. Мене ми е првпат да се вселувам, па може да ми кажеш за кои документи веќе знаеш сигурно дека се потребни? :?:
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bilence14

    bilence14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Сигурно требаат овие документи:
    1. Меница од 100 денари
    2. Обврска за жиранти
    3. 3 слики
    + документи кои се купуваат од студентскиот дом каде треба да се сместиш
    + пари за да платиш ќирија за септември
    Барем така беше лани.
    :)
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lumos

    Lumos Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Meница и обврска за жиранти можат да се земат од трафика така?
    Или можам ова: http://www.dsdpelagonija.mk/dokumenti/Ziranti_Smestuvanje.pdf да го испечатам?
    А исто така мислам треба фотокопии од личните карти на жирантите.
    А дали може жиранти да ти бидат родителите? :?:
     
  8. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    Колкави се шансите ако те нема на прелиминарниот список,да те има на конечниот?Со врски,секако.
     
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ти треба и тоа и меница
     
  10. Lumos

    Lumos Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Да, да, али сакав да кажам, тоа е обврската, тоа да го испечатам, да не барам друго. :)
     
  11. bilence14

    bilence14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Обврската за жиранти од страната на Пелагонија испечати ја, истата беше досега сите години :)
    Меница има скоро во секоја трафика.
    А може жирант да биде било кој вработен, значи може и родителите доколку се вработени.
    И да, копија од личните карти на жирантите треба мислам.
     
  12. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Јас еве денеска поднесов документи(бруцош сум),ама има еден проблем заборавив да го пишам идентификациониот број од електронската пријава :^) има некаква врска тоа???
     
  13. Lumos

    Lumos Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Mислам дека нема, може да те најдат по останатите податоци, ако те имало на прелиминарната. :)
    Барем така разбрав од овде:
    http://forum.kajgana.com/threads/Студентски-домови.11471/page-67#post-4372906
    Btw да не има некоја да бара цимерка за Кузман? :) Јас засега си сум сама, осамена :D

    Редактирано од модератор: Не испраќајте две мислења едно по друго, користете го копчето РЕДАКТИРАЈ.
     
  14. glamstik

    glamstik Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    знаете ли некој што седи во партение зоографски ? тоаа било дом за глувонеми деца но имало и нормални ако некој знае како се условите да ми каже
     
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Во Автокоманда е, после Сениќ. По 4-5 луѓе се во соба, јас го знаев како само машки интернет, не знам дали има таму девојки. Знам дека минатата година се пријавуваше за него заедно со другите студентски, ама гледам годинава нема.
     
  16. Lumos

    Lumos Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Хммм мислам еден другар дека седеше лани таму и беше прилично задоволен, ама не паметам многу од тоа што ми кажа, знам дека велеше дека за учење условите биле супер. А тешко дека би го нашла деновиве за да го прашам, ретко го среќавам :worried:
     
  17. glamstik

    glamstik Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    ако го сретнеш прашајго по детално нешто , ако не здравје сепак фала и за овие информации
     
  18. Lumos

    Lumos Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    :) ОК ако го сретнам нема никаков проблем, нема да заборавам да прашам, ама АКО :D

    Инаку девојки, тие што имате искуство со студентските, ај и за ова упатете ме: На денот на вселувањето, како оди, тие ти доделуваат соба, има некаков список за тоа или шо знам, anything? :?: Оти ќе одам сама да не бидам скроз ко изгубена оти имам чувство дека така ќе биде :$ :D
     
  19. bleff

    bleff Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    19
    тоа е интернат ....Имав една познајничка што седеше таму што значи не седат само машки и не е машки интернат... Услови за учење супер дека е многу помирно местото, во соба по 4 души мислам, а на 4 соби една кабина (т.е wc и туш кабини)
     
  20. glamstik

    glamstik Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    имало соби само за по двајца ако се паднам таму супер барем на раат да учам ајде ке видиме како ке биде се надевам дека нема да биде мн лошо