1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. little.doll

    little.doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Колку плаќавте во бараките во Стив ќе може да ми кажете?
     
  2. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    ^^ да, би те примиле без врски. јас седев во бараките и без врски :) Иначе не се смета просекот, нема врска тоа :)

    3445 денари :)
     
    На little.doll му/ѝ се допаѓа ова.
  3. fitgirl

    fitgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    кога треба да се аплицира ?
     
  4. little.doll

    little.doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Фала многу :). Откако се реновираа седеше или претходно. Бидејќи некаде прочитав дека откако се реновирале плаќале по 5000 ден ?
     
  5. MiAmada

    MiAmada Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Здраво јас сум од Кавадарци сега ке бидам прва година, ке аплицирам во стив па би сакала да знам ваше мислење како е таму? И барам цимерка :D
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Дали некој има информација дали и оваа година како и претходните, преку летниот период може да се престојува во студентскиот дом „Кузман“, дали лица што не се студенти ќе можат да престојуваат и по која цена? Фала однапред :)
     
  7. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Продавам 2715 бона за 500 денари. Кој е заинтересиран нека ми пише во лп. :D
     
  8. stiki18

    stiki18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    56
    Супер е. Но, многу е важно со кого ќе престојуваш! Ако не ти се погодат цимерките, џабе е, и да е убава собата и се, кога неможеш со некого да размениш 2 совета. Ако те интересира нешто пиши ми порака :)
     
  9. stiki18

    stiki18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    56
    Нема врска, исто се плаќа.
     
    На little.doll му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MiAmada

    MiAmada Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Здраво, сакав да ве прашам за пријавувањето во студентските домови, одлучена сум да седам во Стив бидејќи ја немам опцијата за стан и ми е најблиску, па сакав да ве прашам кое време е конкурсот за пријавување ( и онлине пријавувањето), барав на интернет но ми даде резултати за минатите години сеуште нема ништо ново
     
    На fitgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Томе Стефановски Сениќ

    Некој нешто да напише за овој студентски, какво е во него, колку се плаќа...?
     
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    За храната,како кога каде се плаќа? Одделно ли се плаќа од оние 4.500 што се за сместување?
     
  13. stiki18

    stiki18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    56
    Лани во Август беше конкурсот, мислам дека и оваа година ќе биде тогаш. Почекај, има уште време :)
     
  14. AngelaAngela1996

    AngelaAngela1996 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Дали некој може да ми објасни што значи тоа што пишуваше на страната од министерство дека во студентски може да аплицираат студенти со 8 семестри, јас ќе бидам прва година и планирам да одам на правен кој што е со 6 семестри, дали тоа значи дека немам право да аплицирам во студентски? А планирам да аплицирам во Кузман, бидејќи ми е најблиску до факултетот.
    Ве молам за совет, сите што знаете нешто.
     
  15. DressedToKill

    DressedToKill Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    43
    За услови за живеење е најдобар од сите студентски, чисто е и мирно плус нема многу студенти што седат тука не знам зошто, добро поскапо е од другите студентски 4500 е месечно ама барем знаеш дека нема да седиш во руини и мувла како во другите студентски :)
     
  16. little.doll

    little.doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Имам едно апсурдно прашање ама ќе прашам :D. Еден од моите родители е запишан како регистриран земјоделец и не се пријавува во трудот за вработување, дали тоа значи дека се води како вработен? Ова ми е потребно за во електронската апликација да внесам дали сум дете на вработени или невработени родители.
     
  17. MiAmada

    MiAmada Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    sakav da ja popolnam elektronskata prijava za vo studentski no mi bara
    * Редовен студент запишан на додипломски студии од прв циклус на јавните и приватните универзитети и високо образовни установи во Република Македонија, кои се школуваат надвор од местото на живеење
    ДАНЕ
    * Редовен студент запишан на факултетите кои имаат помалку од осум семестри, а не повторувал студиска година
    ДАНЕ
    * Редовен студент запишан на факултети кои имаат осум семестри, а не повторувал повеќе од една студиска година
    ДАНЕ
    * Редовен студент запишан на факултети кои имаат над осум семестри, а не повторувал повеќе од една студиска година

    dali
    da ja popolam koga ke me primat na fakultetot?jas mislam deka taka e najdobro bidejki neznam dali ke me primat so sigurnost, koe e vaseto mislenje ?
     
  18. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.209
    Пол:
    Женски
    Ова е за студенти од втора година, па натака, а, за прва година аплицирањето ќе биде во август. Прочитај убаво на страната на МОН :)
     
  19. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Зa вo Стив, зa првa гoдинa електрoнскoтo пријaвувaње кoa е?
    И пoтoa кoи дoкументи се пoтребни, јaс сo сестрa ми ен мoжaм дa се рaзберaм кaкo штo требa, се нaдевaм oвде ќе ми кaже некoј пoдoбрo;)
     
  20. MiAmada

    MiAmada Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски

    upisite se na 18 avgust ovde se podnesuva prijavata i ti pisuva koi dokumenti ti se potrebni http://smestuvanje.mon.gov.mk/