Студентски стипендии

Дискусија во 'Образование' започната од Em4ence, 25 февруари 2010.

 1. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.234
  Допаѓања:
  428
  На конкурсот најдоле пишуваше, дека резултато ќе има на 5 февруари. и јас чекам ...
  едит едвај отворив кај 3 и пол и немаше никакви резултати, сега пак не ми ја отвара страната..
   
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.138
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Ги има резултатите објавено, сега ги видов. одете на стипендии.мон.гов.мк резултати
  Инаку кој знае да ми каже како да се прати жалба или што и да е, имам просек од 8.8 на ПМФ сум, и ме нема ни во тип А ни тип Б.

  Како се подесува жалба?
   
 3. cleopatra.a

  cleopatra.a Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Каде се доставува жалба, доколку ме нема на список?
  Жалбите се доставуваат до Комисијата, односно до архивата на Министерството за образование и наука, ул. Мито Хаџи-Василев Јасмин бб, 1000 Скопје, а исто така и на местата каде што се поднесуваат документите.

  ова е единственото нешто што го имам видено во врска со жалбите.. најверојатно сама ја пишуваш и ја носиш таму..
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cleopatra.a

  cleopatra.a Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  А успеа ли некој друг да ги отвори резултатите и воопшто страната stipendii.mon.gov.mk/ ?? Мене никако не ми успева.
   
 5. pavlinapale

  pavlinapale Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  И мене не ми ја отвара страната :(
   
 6. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  233
  Пред 1 час ми ја отвораше страната и имаше резултати ама од минатата година. Ај видете која година е напишана на првата страна од конкурсот дали 2011/2012 или 2012/2013 :)
   
  На cleopatra.a му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  2.581
  Допаѓања:
  25.148
  И мене ништо не ми отвора :sweat:
   
 8. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  641
  Допаѓања:
  283
  Обично и факултети.мк вадеа листа, ама гледам и таму нема ништо. А страната на Министерството уште не ја отвара.
   
 9. cleopatra.a

  cleopatra.a Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Ако сеуште ги отвора резултатите кај тебе осигурај се дека се од оваа година, да не гледаш во старите, па затоа те нема?
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.477
  Допаѓања:
  9.156
  Пол:
  Женски
  И јас да ви се приклучам, ни мене не ми отвора.
  Сабајле ми ја отвораше страната најнормално, се си беше океј, сега ништо.

  :worried:
   
 11. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  5.493
  http://konkursi.mon.gov.mk/Rezultati.aspx

  Пратете пишува резултати 2012/2013, мене ми отвара .. а они да ти ги прикачиле резултатите од лани |( Неписмени значи, немам коментар :|
   
 12. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  2.581
  Допаѓања:
  25.148
  Кенди и Симонче мислам дека старите сте ги гледале списоци, полека, смирено... :D Ќе се збрлавам јас вака до вечер. :rofl:
   
  На simoncelicius и TheCandy880 им се допаѓа ова.
 13. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  123
  Дај некој нека им укажи на грешката, сите богами збрлавевме. Јас од сабајле само ја рефреширам страната без прекин..
   
 14. pavlinapale

  pavlinapale Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
 15. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Деновиве ќе имало... Не се нормални со списокот стар што го објавиле! Срце ќе ме стегнеше денес ...
   
 16. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.477
  Допаѓања:
  9.156
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека за претрпениот стрес и шок поради старите списоци, треба на сите да ни ја одобрат стипендијата, како знак за извинување.
  Е така. :lol:
   
  На Doozy, Paloma18 и cleopatra.a им се допаѓа ова.
 17. cleopatra.a

  cleopatra.a Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4

  Добро мислиш :clap: :D
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  5.493
  Кога ќе им стигнат сега едно 553536366363 жалби, ќе зажалат што погрешија со ланскиве резултати :D
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. fthc

  fthc Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Не се објавени погрешни резултати. Само името на тој линк автоматски е сменето во 2012/2013. Исто беше и за информатичките стипендии. konkursi.mon.gov.mk веќе не се обновува за резултати. Ќе бидат објавени на stipendii.mon.gov.mk, пишуваше во соопштението кога го објавија конкурсот.
   
 20. cleopatra.a

  cleopatra.a Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4

  Ова е објавено на 2.02.12 / 18:14 , се однесува за резултатите од лани :)
   

Сподели ја оваа страница