1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Судбината на Фатмаѓул (Fatmagül'ün Suçu Ne?) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lella, 4 октомври 2013.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Поимот тетка и снаа од брат..се два различни поими...ама на овие нашиве толку им е школото...
     
  2. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    До 35 епизода сум :clap:
    видов дека Вурал ќе умри,на кој начин уште незнам,ваљда ќе го "свиткаат" Јашаранови.а пред неколку епизоди проба да се самоубија со колата удри во зид и до 35-тава е се уште во болница.е сакав да кажам и покрај тоа што е виновен исто колку и Јашаранови,мене многу ми е жал за него :tmi:
    Нена2010 а помеѓу Меријем и адвокатов на Фатмаѓул ќе има некоја љубовна хемија? А исто ме интересира дали ќе има нешто помеѓу
    Мелтем и Мустафа,или ќе остане само на тој еден бакнеж
     
  3. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    Ти одговорив на ЛП да не им откриваме на девојките премногу детали. За што треба за серијава пиши ми ЛП слободно, јас си ја репризирам пак.
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dimkovska123

    Dimkovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Дали знаете кога има реприза?
    Зашто вчера и денес ги испуштив сериите и ако знаете коа има реприза ве молам кажете ми :D
     
  5. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Секој работен ден во 15:00 часот, а во недела ги има реприза од цела недела, со почеток во 12 на пладне. :)

    П.С. Немојте да помислите дека сум пензионерка. :lol:
     
    На aleks26 и Dimkovska123 им се допаѓа ова.
  6. Candice.S

    Candice.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    161
    Тогаш како се правилните? од каде да почнам да ја гледам?
     
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ме интересира да ми одговори некој што знае, да не е случајно Фатмаѓул бремена што постојано ни даваат до знаење како таа има нагони за повраќање, или тоа е онака без никаква намера?
    Обично досега интуицијава не ми погрешила, секогаш сум погаѓала во серииве, бидејќи никогаш не повраќале без причина, ама не ми изгледаше некако логично да ја остават бремена а згора на се да не се знае ни кој е таткото. :x
     
    На cresa-jagoda и eliesaab им се допаѓа ова.
  8. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Не е бремена. А и не е дека нема причина за повраќање. Башка Мејрем рече дека во случаи на силување, во болницата преземале некакви мерки да се спречи бременост. Не памтам само кој ја праша за тоа, Рахми или Мукадес.
     
    На Lovely93 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    Темава јако се закочила,зарем толку никој не ја следи серијава?? BTW до каде се стигнати на Сител?
     
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    Тесси а ти не би повратила да ја гледаш Мукадес секој ден околу тебе ?? :lol: :lol: :lol:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Право збориш... не знаеш дали девојчено повеќе скрена од нејзината долгогодишна тортура или од силувањето и што било капката што ја прелило чашата.
     
  12. loveenglish

    loveenglish Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Може ли да ми кажеш на која страна ја гледаш серијата, бидејки јас ја гледав на natabanu.com ама таму кога завршува првата сезона и при почетокот на втората има голем бр на епизоди што се испуштени. Најдов нешто на youtube со англиски превод но ги нема сите. Ве молам ако знае некој да ми каже каде да ги најдам сите било со англиски или со српски превод, бидејки се заразив со серијата тотално ! :worried: Инаку по други форуми читав дека ја има со англиски превод на whatisfatmagulsfault.com но гледам дека епизодите се тргнати.
     
  13. beauty.me

    beauty.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    3
    И мене истото ме интересира на англиски ги има до 23 епизода а до 40 кај може да ги гледаме.
     
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    серијата ја имате на интернет под називот Izgubljena cast na www.serije.biz
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.681
    Допаѓања:
    97.907
    Пол:
    Женски
    Се навлеков на серијава. :) И многу го сакам погледот на Керим кон Фатмаѓул.
    Туку стигнав до 39 епизода а 40 -та е веќе длабоко во втората сезона.Не можам никако да се снајдам да ги одгледам епизодите што недостасуваат.На линкот погоре објавен и на сајтот „На Табану“ ги нема...
     
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    Во ред се епизодите на www.serije.biz. така почнува втората сезона па се навраќаат назад после со дејството. Уживај и поздрав.
     
  17. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас како што гледав,на натабану до 39,па после на интернет од 23 епизода до 40 со англиски превод,па потоа пак се вратив на натабану каде што почнува 2 сезона.Разбркано си е малце :D
     
  18. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    2.143
    Една од најубавите серии што ги имам изгледано :). Колку само имам плачено, стварно вреди да се гледа и многу ми се мили Керим и Фатмаѓул. Керим е толку добар човек што успеа да ја придобие љубовта на Фатмаѓул што првенствено го мразеше бидејќи мислеше дека и го уништи животот. Исто така бидејќи е филм морам да ги пофалам дека многу добро глумат.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најинтересен ми е адвокатот хаха мислам го збудалеа човекот, па и таа љубовницата негова стварно е напорна! Ептен зезната фамилија се.
    Дајте откријте уште нешто во спојлери. :)
     
  20. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    25.595
    Пол:
    Женски
    ^^^
    Нема да ти е интересно ако ти откријаме,интересно е во серијава што бргу се одвиваат работите не ја влечкаат како во останатите серии.на почетокот и мене ми беше интересен адвокатот Мунир но сега ми е ептен одвратен
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.