1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Суканици

Дискусија во 'Коса' започната од maja8, 14 декември 2010.

?

Дали сте ЗА или ПРОТИВ суканици?

  1. За

    227 глас(а)
    45,0%
  2. Против

    277 глас(а)
    55,0%
  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Сакам да ставам, ама некако не ми прилега на годините... Ете, сега се каам што во средно не сум си ставила ццц :) Барем меракот да ми поминел за нив.
     
  2. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Зошто да не ти прилегаат на годините. Кај нас имам видено машки над 20 со суканици и тоа ептен долги.
    Па,како можат машките,можат и женските.
     
  3. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Да, има луѓе кои се во години...па имаат суканици, значи годините не се важни, јас си го направив меракот во средно... :)
     
  4. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Што има врска со годините Офф...Најдобра другарка моја (твоите години ги има) си направи суканици и тоа САМА, иако кога ја видоф инфаркт ќе ме мавнеше поради нејзината коса до половината и натака но после некое време ги отпушти и косата и е како никогаш да не ги направила...Ако сакаш направиси :)
     
  5. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Суканици |( кога ќе видам некој со суканици ми личи како да се нема измијано 3 години па косата така му се направила :lol:
    не сакам никого да навредам а ако некого навредив се извинувам :$
    не знам зошто така јас не би ставила никогаш такво нешто :x и не ми е убаво кога ќе видам некое девојче со суканици некако некако ми се повеќе за машки суканиците ;)
     
  6. Angie.97

    Angie.97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    14
    Баш така. Како да ја нема измиено косата. ;)
     
    На vlubena му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    Суканици ?!? ПРОТИВ !!
    Некако ми се гадни и затоа сум против
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Тоа да, но... Во потрага по работа сум, не бива одам да прашувам и да се појавам таква :D А и веќе не се носам така за да ставам суканици :)
     
  9. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Па стави си само една или две, како за промена, така под косата, за да не се гледа кога нема да сакаш, како некои форумџики поназад што направиле. Инаку годините мислам дека немаат врска.
     
  10. blackup

    blackup Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Jas imav edna sukanica pred godina vreme , bash onaka tipska beshe, mi beshe kratko potshishna kosata i edna sukanica od starna, ama ja napaviv obmotana so vunica, mi ja pravea samo so igla, no po nekoe vreme pocna da mi raste nova kosa i go izgubi oblikot pa ja isekov. Inaku mnogu gi poshtuem devojcinjata so sukanici bidejki imale hrabrost da go napravat toa i da izlezat na ulica so krenta glava. Toa sepak e prashanje na stil i na vkus , a za vkusovite ne se rasprava. Sekogas ke ima stereotipni lugje na kogo covek so sukanica go potseka na narkoman ili na nehigienska licnost, no toa e sekoj so svoe mislenje. Gi podrzuvam site koi sakat da go napravat toa bidejki kosata kakva takva pak ke porasne, a i kje bide poubava. Samo gi predupreduvam deka trebaa da vodat mnoooogu griza vo sprotivno, mozno e da dobijat novi stanari vo glavata. Peace :)
     
  11. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Немам ништо против нив баш ми се онака да речам интересни али не цела коса може како сто рече гарпова да се стави по 2-3 би било убаво,али цела коса неее :puke:
     
  12. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    лично јас не би ставила на мојата коса зашто многу си ја сакам и нејќам да ја оштетам а ако некој сака да си направи немам ништо против ако мене ми изгледа тоа гадно и несредено може на некој не секој има свој вкус ;)
     
  13. Sofii.B

    Sofii.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ај ве молам оставете некој слики од ситни суканици :) фала.
     
  14. Morgana-Von-Ritchard

    Morgana-Von-Ritchard Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    се убацувам у темава иако одамна не дискутирате но доколку го прочитате одговоров би сакала да кажам дека нема ништо чудно ниту гадно во тоа да се има суканици тие се одраз на одреден стил и одредени погледи во животот. Има многу начини да се биде различен, сите го кажуваат тоа но кога станува збор да го направите тоа некако станувате стереотипни. Кога јас решив да ставам суканици тоа беше поголем шок за моите другари отколку за родителите, и колку да ми помине меракот направив 1 и потоа почнав да додавам и сега имам 5. Но тоа не знаши дека не ја мијам косата и дека имам вошки ги имам 3 години и секои 2 месеци ги доправам чисти се и миризливи како и мојата коса, на школо не ми сметаат и едноставно се дел од мојот секојдневен живот. а на свадби и прослави одам со суканиците кои и не се приметуваат ако ги фатам во пунџа или репче.... така да ако сакате да имате мн лесно се одржуваат и се додека се грижите за нив нема да фатите вошки.
     
  15. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Не ми се допагаат.Не би направила ниту 1 не пак цела коса.Ми изгледаат неуредно и многу глупаво.Не можеш да и направиш ништо на косата.Каква е таа девојка ако секој ден на главата има само баници :lol: И за машките со суканици големо НЕ ми личат на оние црнците бегалци :)
     
    На Lady97 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ајде една, две, три... ако толкав е меракот на некоја девојка или момче, нека си направи. Ама цела коса?! Па како бре ќе се измие тоа? Може кој сака да тврди дека можат да се третираат најнормално како и косата кога е во обична состојба, ама не ми е за верување.
    Не, не би си направила.
    Кои се тие црнци бегалци? :D :D :D Расистка :D :D :D
     
    На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Па цела коса ако е, нормално не се мие :) , само се доправуваат секој месец....интересни ми се, имав што имав, сега веќе не....битно си го направив меракот :)
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Е богами, не е нормално :x
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Не е, не е :) Јас немав цела коса со суканици, туку три..да не ме сфатиш погрешно :lol:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против оваа да ја наречам фризура... онака не ми е ништо посебно... не би носела суканици ми изгледаат како тешки за одржување :D